Ana sayfa » Yeni Minecraft yolda mı?

Yeni Minecraft yolda mı?

Unreal Engine forum üyesi John Alcatraz uzun bir zamandır Unreal Engine 4 oyun motorunu kullanarak Minecraft’ı yeniden yapılandırmayı deniyordu ve sonunda güzel sonuçlara ulaştı. Projesinin yapımında bir satır bile C++ kodlaması kullanmadığını söyleyen John, projenin tamamında blueprint kullandığını ekledi.

Asıl amacı Minecraft’ı yeniden yaratmak olmadığını söyleyen John, voxel tipi oyunların bu tarz güncel motorlar kullanılarak daha da iyileştirilebileceğini vurguladı. Projeden ekran görüntüleri ise şu şekilde:

minecraft-8-oynanacakoyunlar

minecraft-7-oynanacakoyunlar

minecraft-6-oynanacakoyunlar

minecraft-5-oynanacakoyunlar

minecraft-4-oynanacakoyunlar

minecraft-3-oynanacakoyunlar

minecraft-2-oynanacakoyunlar

minecraft-oynanacakoyunlar

Bunun yanında ise, Minecraft ya da benzeri voxel tarzı oyunların bu şekilde oynanabilirliği oldukça tartışmaya açık bir konu. Minecraft gibi oyunlar oyuncuya eskiyi hatırlatırken nostalji yaptıran, bunun yanında ise sınırsız bir açık dünyada eğlendiren oyunlar. Fakat Unreal Engine 4 gibi güncel grafiklere sahip bir oyun motoru ile entege edildiğinde oyun asıl amacından sapmış oluyor.

Oyun hakkında henüz geleceğe dair açıklama yapmayan John, bundan sonraki planları hakkında bilgisiz bıraktı. Bu sadece bir proje olarak mı kalacak yoksa yeni Minecraft bilgisayarlarımızda yer mi alacak henüz belli değil. Fakat şimdiden oldukça fazla kişinin ilgisini çekmeyi başaran John, yeni minecraft hakkında kısa zamanda talepler üzerine bir açıklama yapacak gibi duruyor.

Eğer siz de oyunu denemek isterseniz buraya tıklayarak indirebilir ve yeni minecraft ‘ın grafikleri hakkında bir fikir sahibi olabilirsiniz. Ayrıca Minecraft admin komutları yazımızdan da faydalanabilirsiniz.

Zaten varolan texture pack’ler gibi mi yoksa gerçekten yenilikçi bir proje mi? Ne düşündüğünüzü bizimle yorum olarak paylaşmayı sakın unutmayın!

World of Warcraft, Overwatch ve DC Comics hastası, ağır oyuncu, deli dolu bir insan. Zamanını genelde bilgisayar ve konsol oyunlarına ayırsa bile sosyal bir kişiliğe sahip. Ayrıca psikoloji ise tutkularından sadece birisi!

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

6 3
 • UmıtCbN

  Oyun Baya Güzel Olmuş İnş İşlemci oyunu değildir 😀 Geliştirilebilir bi Oyun Normal Minecrafttan biraz daha Güzellikler eklenebilir Mesela Eşya Fiziği Hareketler olsun Vuruş tipi olsun Minecraftın modlu hali gibi bu ama Unreal engineden daha çok güzel işler çıkar Fakan bunu değerlendirmemişler Blok tarzı Şekilleri Biraz daha Yumuşatma Şanslarına Sahipler ama Bunu Güzelleştirmek Yapana kalmış Oyunun Ana menüsü Pek güzel değil Biraz daha Güzel olma şansına sahip Ayarları vs Hepsi Güzelce ayarlanabilir Çünkü bu oyunun Önü açık Minecraft gibi Güncellemelerle Güzelleşebilir 🙂

  • Sercen UYTUN

   Blok tarzı şekilleri değiştirilirse minecraft minecraft olmaktan çıkmaz mı sence de 🙂 Bir yerde orjinalliğini korumak lazım diye düşünüyorum.

   • UmıtCbN

    Oyun Motoru Herşeye açık Azcık yumuşatmak blokları Çok güzel Olur Oyun un Fizikleri Daha da Güzel yapılabilir Blokların Düşüşü olsun Koyma stili Vs Ne varsa Oyun Daha Beta olduğundan Çok şeyler değiştirilebilir Ve Güzel bi Menü Fxlere sahip Olabilir

    • Jem991

     kardeşim 😀 budediklerin minecrafta modlarla zaten eklendi haktta şu gördüğün görselliği bile modlarla oyuna zaten eklendi java bir oyun motoru değil ama bir oyun motorundan çok daha esnek bir platformdur. yazıcılardan ev otomasyn sistemlerine javanın pek çok alanda kullanıldığı bir gerçek.

     • UmıtCbN

      Biliyorum Bunu Hani Javadan Artık Kurtulsak diyorum Çünkü Sırf İşlemci Oyununa Giriyor 🙂

     • Jem991

      minecraftın minecraft olmasının sebebi java 😀 çünkü modlanmaya en açık dil javadır 😀 minecrafta zaman ile eklenen herşey başkalarının bir zamanlar yaptığı modlardır 😀

 • Yokyoka

  Oyunu orjinal olarak oynayan biri olarak bunun ayrı bir oyun olarak yayınlanacağını sanmıyorum.
  Eğer öyle olursa hem oyuncularından hem de çeşitli yerlerden tepki çeker.
  Ancak yapımcılarının bir hamle yaparak minecraft’ı bu şekle sokabilir mi orası bilinmez.
  Oyun böyle çok hoş bir atmosfer yaratmış. Umarım kimse hayal kırıklığına uğramaz.

 • canberk

  Bu oyun Unreal Engine tarafından yaplımış büyük ihtimal birisinin Deneme amaçlı yaptığı bir proje
  yani böyle oyun çıkma ihtimali baya düşük

 • Jem991

  minecraft glsl shader mod buna bakın bu görsellik şu anki minecraftta zaten var

 • Gavat

  ya saçmasapan haber yaymayın modlada böyle yapılr bu oyun

  • Sercen UYTUN

   Oyunda ne kullanıldığı zaten görülebilir durumda. İndirmeye de açık yani kendin de test edebilirsin. Bu sadece bir MC hayranının yaptığı bir proje. Stüdyo tarafından fark edilmesini, ve oyunculara opsiyonel olarak bu şekilde de sunulabileceği kanısında.

 • furgan bilci

  yaw unreal engine ile remake yapmışlar ne yeni oyunu

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.