Ana sayfa » Xigncode Hataları 2017

Xigncode Hataları 2017

Xigncode Hataları ve Çözümleri

Online oyun dünyasnın gelişmesi üzerine oyun yapımcı firmaları da oldukça fazla önlem alıyor. Aldıkları önlemlerden bir tanesi ise anti-hile programlarının oyunlara entegre edilmesi. Bu programların en popülerleri arasında olan isim ise Xigncode. Bu yazımızda ise sizlerle, Xigncode hataları ve çözümlerini paylaşarak, bir nebze de olsa kafadaki karışıklıları gidereceğiz.

Anti-hile programları oyuncuların korkulu belasıdır. Üçüncü parti bir program kullanılmamasına rağmen, zaman zaman anti-hile programları oyuncular açısından büyük sıkıntılar çıkararak oyunun oynanabilirliğini fazlaca etkilemektedir. Hiç şüphe duymadan söyleyebiliriz ki bu anti-hile programları arasında en çok sıkıntı çıkaranlardan bir tanesi ise Xigncode.

Wolfteam, Phantomers ve PointBlank gibi popüler oyunların kullandığı Xigncode’un oluşabilecek hatalarını ve çözümlerini sizler için derleyerek tek bir yerde toparladık.

Oyunumu oynarken mavi bir ekran belirdi. Ne yapmalıyım?

Mavi ekran hatasını tetikleyecek bir çok etken olabileceğinden bu sorunun Xigncode kaynaklı olup olmadığını anlamak için memory dump dosyası gereklidir. Sisteminiz beklenmedik bir şekilde sonlanır ya da çalışmayı durdurursa, Windows bunun hakkında Memory.dmp adı altında bir dosya oluşturur ve genelde ise “C:\WINDOWS\Memory.dmp” lokasyonu altında olur. Bu dosyayı ilgili oyunun destek birimine gönderirken aynı zamanda mavi ekran hatası sırasında olan olayları detaylıca anlatmak size daha iyi destek verilmesini sağlayacaktır.

xigncode.log dosyasını nasıl bulabilirim?

Bu log dosyası Xigncode’un çalıştığı zamanlar kayıt altına aldığı bilgilerden oluşur. Eğer aşağıdaki hata çözümlerinin hiçbirisi işinize yaramazsa bu log dosyasını ilgili oyun desteğine olabildiğince detaylı bir şekilde anlatarak yollamanız gerekecektir. Log dosyası genelde oyun klasöründe bulunan “xigncode” dosyasının içinde bulunur. Fakat bazı durumlarda bu log dosyasının yeri değişebilir. Örnek olarak Phantomers üzerinden gidelim. Phantomers oyunu için Xigncode log dosyası “C:\NTTGame\Phantomers\Bin32\Log” bölümünde bulunur.

 • Anti-virüs programı ya da güvenlik duvarı sebebiyle oluşan hataları nasıl çözerim?

Xigncode hataları genel sebebi bu iki etkenden kaynaklanabilmektedir. Bunu anlamak için ise güvenlik duvarı ve anti-virüs programınızı devre dışı bırakmanız size yardımcı olacaktır.

Xigncode Hata Listesi

 • 0xE0010003 hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hata diskinizde yeterli alan olmadığında meydana gelmektedir. Lütfen diskinizi temizledikten sonra oyunu tekrar başlatmayı deneyin.

 • 0xE0010001 ~ 0xE0010007 hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hatalar Xigncode ile alakalı yazılımsal bir sorundan meydana gelmektedir. Log dosyasını oyunun ilgili destek birimine göndermeniz destek almanızda yardımcı olacaktır.

 • 0xE0190101 ~ 0xE0190109 hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Xigncode dosyaları zarar gördüğünde bu hatayı alırsınız. Sorunun çözümü için oyunu bilgisayarınızdan tamamen kaldırdıktan sonra tekrar kurmanız yararlı olacaktır. Eğer sorun hala devam ederse, log dosyasını gönderek oyunun destek ekibinden yardım alabilirsiniz.

 • 0xE0190301 ~ 0xE0190214 hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hata bir programın Xigncode’u etkilemesi sonucunda oluşur. İllegal tüm programları kapatıp oyunu yeniden başlatın. Eğer sorun devam ederse, log dosyasını oyunun destek ekibine yollayarak yardım alabilirsiniz.

 • 0xE0190301 ~ 0xE0190312 Xigncode hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hata Xigncode çalışırken bir sorun ile karşılaşması sonucunda ortaya çıkar. Hatanın sebebiyet verebileceği tüm programları kapattıktan sonra oyunu yeniden çalıştırmayı deneyin. Eğer sorun hala devam ederse, log dosyası ile oyunun destek ekibinden yardım alabilirsiniz.

 • 0xE0190401 ~ 0xE019040A Xigncode hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hata Xigncode çalışırken bir sorun ile karşılaşması sonucunda ortaya çıkar. Hatanın sebebiyet verebileceği tüm programları kapattıktan sonra oyunu yeniden çalıştırmayı deneyin. Eğer sorun hala devam ederse, log dosyası ile oyunun destek ekibinden yardım alabilirsiniz.

 • 0xE0191001 Xigncode hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hata, işletim sistemi ile olan bir uyumsuzluk probleminden kaynaklanır. Oyunu uyumluluk ayarlarını kullanarak yeniden başlatarak tekrar deneyebilirsiniz.

 • 0xE0191002 Xigncode hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hata, Xigncode’un aynı anda başka bir anti-hack programı ile çalıştığında ortaya çıkan bir hatadır. (HackShield ya da nProtect gibi) Diğer oyunu kapattıktan sonra bu hata giderilecektir.

 • 0xE0191003 Xigncode hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hata, oyun sanal bir bilgisayarda açılmaya çalışıldığında meydana gelir. Oyunu sanal makine yerine kendi makinenizde açarsanız sorun kalmayacaktır.

 • 0xE0191004 Xigncode hatasını alıyorum. Ne yapmalyıım?

Bu hata, Windows 95, 98 ve Me uyumluluk ayarları ile çalıştığında meydana gelir. Uyumluluk ayarlarını değiştirip tekrar denediğinizde sorun kalmayacaktır.

 • 0xE0191005 Xigncode hatasını alıyorum. Ne yapmalyıım?

Bu hata, oyun aynı anda iki defadan fazla açıldığında meydana gelmektedir. Varolan tüm istemcileri kapatıp tekrardan denediğinizde sorun giderilecektir.

 • 0xE0191006 Xigncode hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hata Xigncode bilgi işlemeye çalıştığında oluşan bir hatadır. Bilgisayarınızı zararlı olabilecek yazılımlardan arındırdıktan sonra yeniden başlatın ve oyunu açmayı tekrar deneyin. Eğer sorun devam ederse, log dosyasını oyunun destek ekibine gönderek sorununuzu açıkladıktan sonra yardım alabilirsiniz.

 • 0xE0191007 Xigncode hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hata, oyun istemcisi çalışırken bir sorun olduğunda ortaya çıkar. Genellikle sorun güvenlik duvarı veya anti-virüs programından kaynaklanır. Bunları kapattıktan sonra tekrar deneyin. Bazı anti-virüsler kapalı olmasına rağmen arka planda çalışmaya devam eder. Bu yüzden oyunun istemcisini manuel olarak beyaz listeye eklemeniz gerekli olabilir.

 • 0xE0191008 Xigncode hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hata Xigncode bilgi işlemeye çalıştığında oluşan bir hatadır. Bilgisayarınızı zararlı olabilecek yazılımlardan arındırdıktan sonra yeniden başlatın ve oyunu açmayı tekrar deneyin. Eğer sorun devam ederse, log dosyasını oyunun destek ekibine gönderek sorununuzu açıkladıktan sonra yardım alabilirsiniz.

 • 0xE0191009 Xigncode hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hata, Xigncode kendini güncellemeye çalışırken bir problemle karşılaştığında meydana gelmektedir. Genellikle sorun güvenlik duvarı veya anti-virüs programından kaynaklanır. Bunları kapattıktan sonra tekrar deneyin. Bazı anti-virüsler kapalı olmasına rağmen arka planda çalışmaya devam eder. Bu yüzden oyunun istemcisini manuel olarak beyaz listeye eklemeniz gerekli olabilir.

 • 0xE019100A Xigncode hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hata, aynı anda açık olan iki oyun istemcisinden bir tanesi yama alırken meydana gelmektedir. Lütfen aynı anda sadece bir oyun istemcisi çalıştırarak devam edin.

 • 0xE019100B Xigncode hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hata, Xigncode illegal bir program yakaladığında ortaya çıkar. Bilgisayarınızda bulunan tüm illegal üçüncü parti programları sildikten sonra oyunu yeniden başlatın.

 • 0xE019100C Xigncode hatasını alıyorum. Ne yapmalıyım?

Bu hata, Xigncode illegal bir program yakaladığında ortaya çıkar. Bilgisayarınızda bulunan tüm illegal üçüncü parti programları sildikten sonra oyunu yeniden başlatın.

Xigncode Hataları ve Çözümlerini sizler için topladık! Eğer listede olmayan bir hata ile karşılaştıysanız yorumlar özelliğini kullanarak bizimle ve diğer oyuncular ile paylaşmayı sakın unutmayın!

World of Warcraft, Overwatch ve DC Comics hastası, ağır oyuncu, deli dolu bir insan. Zamanını genelde bilgisayar ve konsol oyunlarına ayırsa bile sosyal bir kişiliğe sahip. Ayrıca psikoloji ise tutkularından sadece birisi!

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 1
 • Toprak

  Faydalı bir konu düzenlenmiş. Xıncode Online oyun oynayan pekçok kişiye karın ağrıları yaşatmış sinir kat sayılarını arttırmış bir güvenlik yazılımı. Codderlar yüzünden şirket artık okadar paronayak olmuşki. Virüslü bir bilgisayara sahipseniz XıngCode yazılımıyla korunan oyunları oynamaya veda edebilirsiniz. Öncelikle ne yaparsanız yapın yinede bu hatayı almaya devam ediyorsanız yani Suspicius! hatasını diyorum 🙂 Bilgisayarınıza temiz bir format atın, ve ilk yükleyeceğiniz şey Antivirüs olsun. Gerçi Microsoft Windows 7 Den sonra tüm sistemlerine Essentials’i Entegre edip Adını Windows Deffender’ile değiştirmiştir. Yani her halukarda Deffender’ı etkinleştirirseniz Bilgisayarınız korunacak Suspicius! hatasını almayacaksınız. Saygılar Paylaşım ve bilgilendirme içinde teşekkürler.

  • Biz teşekkür ederiz güzel yorumların için Toprak 🙂

 • furkan

  0xE019100B hatası ama illegal program yok?

  • Muhtemelen çakışan bir uygulama vardır. Eğer sorun yaşamaya devam ediyorsanız resmi forum üzerinden konu açarsanız yardımcı olunacaktır.

   • Oruc Ismayilov

    Merhaba Ben Pointe Izin Verdim Yinede Izin Ver Hatasi Aliyorum Yonetici Hesap Kullaniyorum Ne yapa Bilirim Acaba soylermisiniz

 • Ozan Can

  0xe019101a hatası alıyorum yardım

 • Recep

  Combat arms xigncode intialize failed hatası alıyorum

 • Free Banner Template

  0xe0191009
  hatası alıyorum verdiginz çözüm yaramadı tüm antivrüs programları kapalı fakat hala
  düzelmeddi

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.