Takip Et
Ana sayfa » Xenoblade Chronicles X » Xenoblade Chronicles X Tanıtımı

Xenoblade Chronicles X Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Xenoblade Chronicles X, yayıncı koltuğunda Nintendo ve yapımcı koltuğunda Monolith Soft oturmaktadır. 4 Aralık 2015 tarihinden piyasaya sürülecek Wii U platformunda olan bir oyundur.

Oyunun müziği gerçekten sizin kendinizi oyunun içerisinde hissetmenize imkan sağlayacaktır. Tanıdık birçok yönleri olmasına rağmen yepyeni bir evren ve bu evrende bir bilim kurgu odaklı RPG oyunu olarak karşınıza çıkacaktır. Mira gezegeninde yer alacak ve Dünya’nın yıkımından sonra yabancı bir dünyada mahsur kalan insanların hayatlarını sergilemektedir. İnsanlar yeni hayatlarını kurmaya çalışırken bu sırada davetsiz misafirler gelmektedir ve onlarla mücadeleler edilmektedir.

Kısacası Xenoblade Chronicles’ın devam niteliğini taşıyan Xenoblade Chronicles X içerisinde hikaye olarak yok olan bir evrende hayatta kalmayı başaran bazı insanların başka bir gezegene göç edip yerleşmeye başlamalarını konu almaktadır.

Yeni umutlar için sürekli mücade etmeniz gerekmektedir. Gündüz ve gece olmak üzere karşınıza günün her iki vaktinde de size tehdit oluşturabilecek yaratıklar çıkabilecektir. Bunlar ile karakterinizin özel güçleri, tüfek, kılıç ve buna benzeri bazı farklı ekipmanlarınız ile mücadele edebilirsiniz.

İlk oyuna girişiniz esnasında karanlık bir evren sizi karşılayacaktır bolca bir yıldız parlaması ile beraber bir parıltı göreceksiniz ve ilerleyen saniyelerde sizi etkileyecek bir mekaniğe şahit olacaksınız. Aslında ilk girişte hikayeyi biraz anlayabilmeniz ve bu sayede fikir sahibi olabilmeniz için size kısa bir intro gösterilecektir.

İntro bitiminden sonra karakterinizi tasarlayabileceğiniz bir ekran ile karşılaşacaksınız burada çeşitli yüzlere, beden ölçülerine, saç, göz ve ten renklerine sahip bir karakter oluşturabilirsiniz. Karakter tasarım ekranında çok fazla seçenek bulunmaktadır ve karakterinizi tasarlarken bile keyif alabileceğinizi düşünüyoruz. Karakter tasarım ekranından sonra kısa bir geri sayım ile gözlerinizi bu evren içerisinde açıyorsunuz. İlk başta kendinizi tanımaya çalışıyorsunuz ve etrafınıza bakıyorsunuz.

Açılan kapı ile beraber büyük bir ışık kütlesi ile beraber bir kız savaşçıyı görüyorsunuz oyun içerisindeki efektlerin gerçekliliği ve duyacağınız o yağmur sesi eminim ki sizi de heyecanlandıracaktır. Savaşçı ile yapacağınız ikili diyaloglarda sizin cevap verebilmeniz için bir pencere açılacaktır ve bu açılan pencere üzerinden onun sorularına cevaplar verebilirsiniz. Biraz ilerlediğinizde farklı yaratıklar gelecektir ve bol aksiyonlu sahneler burada başlayacaktır.

Oynanacak Oyunlar olarak Keyifli eğlenceler dileriz!

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.