Takip Et
Ana sayfa » XCOM 2 » XCOM 2 Tanıtımı

XCOM 2 Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

XCOM 2 Tanıtımı Hakkında

XCOM 2, 2012 yılında en iyi strateji ödülünü alan XCOM serisinin devamı niteliğindedir.  Unreal Engine 3 oyun motoru ile hazırlanan XCOM 2 için çıkış tarihi 5 Şubat 2016 olarak duyuruldu. 2K Games tarafından yayınlanan oyunun hazırlanma ve geliştirme aşamalarında Firaxis Games ve Feral İnteractive oyun firmaları bulunmaktadır. XCOM 2 oyununu Microsoft Windows, OS X ve Linux platformlarından herhangi bir tanesinde oynayabilirsiniz.

XCOM 2 Tanıtımı

XCOM 2 Tanıtımı

XCOM 2 Hikâyesi

Oyunun hikayesi 2012 yılında yayınlanmış ve ödül almış olan XCOM serisinden sonraki 20 yılı konu almaktadır. Dünyayı istila eden uzaylılar yönetimi tümüyle ele geçirmişlerdir. Bu yönetime karşı çıkan herkesi de yok etmektedirler. XCOM’un dağıtılmasından sonra 20 yıl boyunca dünyayı yöneten uzaylılar dünya üzerinde yaşayan insanlar için daha büyük şehirler inşa ederek gizli amaçlarına adım adım yaklaşmaktadırlar. Bütün bunların yanında dünyadan uzakta bir nebzede olsun özgürce yaşayan insanlar bulunmaktadır. XCOM’un dağılan birliği dünyadan uzak bu alanda küllerinde doğarak, uzaylıların gizli amaçlarını öğrenip dünyayı kurtarmak için amansız bir mücadeleye girecektir.

XCOM 2 Yenilikler

XCOM 2 oyunu içerisinde Avanger’ın komutasını ele alarak dünyanın dört bir köşesindeki uzaylı istilacılara karşı saldırı birliklerinizi gönderebilirsiniz. Bu uzay aracı sayesinde halkın desteğini arkanıza alarak uzaylılara karşı dünya üzerinde güçlü bir mücadele verebilirsiniz. Oyundaki diğer bir yenilik oyun içerisindeki direniş savaşçılarıdır. Bu savaşçılar beş farklı asker sınıfı bulundurmakta ve her birinin kendine has yetenekleri bulunmaktadır. XCOM 2’de taktiksel savaş sistemi geliştirilerek daha fazla esnek saldırılar geliştirebilirsiniz. Avanger içerisinde yeni odalar inşa ederek bunları düzenleyip XCOM’a yeni savaş yetenekleri kazandırabilirsiniz. Oyunda kendi senaryonuzu, taktiksel oynayışınızı, sınıfınızı ve stratejinizi geliştirme imkanı sunarak bunu Steam Atölye üzerinde paylaşma imkanı da sunmakta.

Oyunun hikaye modu dışında multiplayer çok oyunculu oyun moduylada oynanabilecek. Çevrim içi oyuncu desteği sayesinde insan ve uzaylı birliklerin karıştığı rastgele oluşan haritalarda çevrim içi diğer oyuncularla mücadele edebilirsiniz.

Oyunu beğendiniz ve satın almak istiyorsanız hemen satın al bağlantısına tıklayarak Steam mağazasına erişebilirsiniz.

XCOM 2 Sistem Gereksinimleri

2012 yılında oynadığınız XCOM’un devamı olan XCOM 2 yayınlamamasına rağmen şimdiden oynanacak oyunlar listenizde yerini alması gereken önemli bir oyundur. Oyunumuzun sistem gereksinimlerine baktığımızda cihazınızın minimum düzeyde aşağıdaki özelikleri bulundurması gereklidir.

İşletim Sistemi: Windows 7 / 64 bit
İşlemci Tipi: Intel Core 2 Duo E4700 / AMD Phenom 9950 Quad Core (2,6 GHz)
Ekran Kartı: Radeon HD 5770 / GeForce GTX 460 (1 GB)
Ram: 4 GB
Sabit Disk Alanı: 45 GB

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.