Takip Et
Ana sayfa » World Of Warcraft » World Of Warcraft Tanıtımı

World Of Warcraft Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Warcraft serisi ilk olarak 1994 yılında Orcs&Humans oyunu ile tanıtılmıştır. Oyuncular arasında kısaca Wow olarak bilinen World Of Warcraft MMORPG türünde fantastik bir oyundur. Yapımcılığını ve yayıncılığı Blizzard Entertainment tarafından yapılan Warcraft serisi en son 5.4.8 sürümü ile 20 Mayıs 2014’de güncellenmiştir. Online çoklu modda oynanabilen Wow 23 Kasım 2014 tarihinde çıkmıştır. Mac OS X ve Microsoft Windows platformlarında oynanabilen oyunun tasarımcıları Rob Pardo, Jeff Kaplan ve Tom Chilton’dur.

World Of Warcraft Oynanış

MMORPG oyun türlerinin hepsinde olduğu gibi Warcraft serisinde de oyun içinde bir karakter oluşturmak suretiyle oyuna başlangıç yapmalısınız. Oyunun başlangıcında Alliance ve Horde adında iki farklı düşman birlik türü bulunmaktadır bunlardan birini seçerek başlayabilirsiniz. Başlangıçta dikkat etmeniz gereken diğer bir husus ise hangi sunucu da oynayacak olmanızdır. Wow 12 milyondan fazla kullanıcısının bulunmasından dolayı ABD, Avrupa ve Kore sunucularından birinden oynayabilirsiniz.  World Of Warcraft oynamak için her ay düzenli olarak ödeme yapmanız gerekmektedir. Oyunu denemek isteyenler için ücretsiz olarak sınırlandırılmış başlangıç sürümü de bulunmaktadır. Başlangıç sürümü ile deneyebileceğiniz Wow oynamaya karar verdiğinizde düzenli olarak aylık ödeme yapmanız ya da ön ödemeli kartlar kullanmanız gerekmektedir. World Of Warcraft diğer oyun türleri ile aynı şekilde oyun içindeki görevleri tamamlayarak, canavarları öldürerek ve savaşarak deneyim kazanıp seviye atlayabileceğiniz bir oyundur.

Wow üç boyutlu oyun grafiklerine sahip MMORPG oyunudur. Oyuncular oluşturmuş oldukları karakterleri çeşitli görevler ve aktivitelerle seviye atlatmaktadır. Seviye atladıkça yeni harita ve özeliklerin aktif olduğu oyunda ırkınıza ait şehir bulunmaktadır. Buna ek olarak oyun içerisindeki iki ırkın birbirlerine saldırmayacağı ortak bir tanede şehir bulunmaktadır. Oyun genel olarak görev yap deneyim puanı kazan sistemine göre hazırlanmıştır.

World Of Warcraft içerinde üç farklı meslek bulunmaktadır. Bunlar üretim meslekleri, toplayıcı meslekler ve ikincil mesleklerdir. Oyun içerisindeki birçok karakter özelliği ve ek eşyaları bu meslekler sayesinde sağlanmaktadır. Wow başlangıcında seçebileceğiniz 13 farklı ırk ve 11 karakter sınıfı mevcuttur bunlardan bir tanesini seçerek benzersiz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Oyunu indirmek için bağlantıya tıklayarak Battle.net’e erişebilirsiniz.

World Of Warcraft Sistem Gereksinimleri

Oyuncu sayısı ile MMORPG kategorisinde adını Guinness rekorlar kitabına yazdıran bu oyunu oynanacak oyunlar listenize almanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz. World Of Warcraft sistem gereksinimleri hakkında hepimizin kafasında birçok soru işareti oluşmakta mevcut cihazımla bu oyunu oynayabilir miyim? Minimum düzeyde Windows XP işletim sistemi, 2 GB ram kapasitesi, 25 Gb’lık veri alanı, Nvidia GF 6800 ya da ATI Radeon X1600 ekran kartı ve İntel Pentium D ya da AMD Athlon işlemci sistem gereksinimleri arasında, bulunması gereken özeliklerdendir.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.