Ana sayfa » World of Warcraft Etkinlikleri Tanıtımı

World of Warcraft Etkinlikleri Tanıtımı

Blizzard’ın en popüler oyunu haline gelmiş ve tahtından inmeyen World of Warcraft hepimiz için adeta farklı bir dünyaya sahip, gerek hikayesi gerek ise oynanışı ile piyasaya sürüldüğü ilk günden bu yana ilgi çekmeyi başardı. World of Warcraft’ı eğlenceli hale getiren birçok unsur yanında ise belirli aralıklarla yapılan eğlenceli etkinlikler olsa gerek. Peki bu etkinliklerden kaç tanesini biliyoruz? Önemi yok. Bu etkinliklerin hepsini Oynanacak Oyunlar ekibi sizler için derledi ve ne olduklarını açıkladı!

Önce şunu belirtmekte fayda var. Bu etkinlikler tamamen eğlence amaçlı olup size oyunda PVP ya da PVE savaşlarında herhangi bir ek özellik katmaz. Oyunlarda başarım kasmayı seven oyuncular için ise güzel bir haberimiz var, her etkinliğin kendine özel başarımları var ve bu başarımları yeterli derecede tamamladıktan sonra birbirinden özel ünvanların kilidini kaldırıp World of Warcraft evreninde dostlarınız ya da düşmanlarınıza kim olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Haftalık Etkinlik

– Stranhlethorn Fishing Extravaganza

Haftada bir kez yapılan bir etkinliktir, her Pazar günü saat 14:00’da bir görev ile başlar ve istenen balığı belirli bir deniz kenarında tutup en önce görevi teslim eden oyuncu kaliteli bir balık oltası kazanır.
WoW - Oynanacak Oyunlar
WoW - Oynanacak Oyunlar

Aylık Etkinlik

– Darkmoon Faire

Ayda sadece bir defa yapılan bir etkinliktir ve 1 hafta sürer. Ayrı bir instance’dan geçilerek Darkmoon adasına gidilir. Şölen ve karnavalın karışımı olan bu festivalde birbirinden çeşitli ve eğlenceli oyunlar vardır, örneğin silah ile balon vurma, sopaya halka geçirme, oyuncak tank savaşı, atlı karınca gibi tüm oyunlar biletlidir ve görevi vardır. Oyunlarda başarılı görevleri tamamlayarak ödül çeki kazanılır. Bu çekleri biriktirerek oyun içerisinde kullanılan oyuncak, companion pet, ve seviye kasmakta kolaylık sağlayan(PVE’e katkı sağlamaz) gear alınabilir. Eğer henüz bu karnavala katılmadıysanız mutlaka bir arkadaşınızı alıp gidin. Size tavsiyemiz topun içine girmeniz ve sizi fırlattığı yerdeki hedefi tam onikiden vurmanız!
WoW - Oynanacak Oyunlar
WoW - Oynanacak Oyunlar

Yıllık Etkinlik (Bu etkinlikler özel günlere hitaben yapılır ve tarihleri değişkendir.)

– Love is in the air

Sevgililer günü etkinliğidir. Etkinliğin görevleri size etkinlik başarımlarını yapmanızı da sağlayan, gül yaprakları, kartpostallar, mumlar, ışık oyunları, piknik seti gibi oyun içi sevgi gösterileri yapabileceğiniz eşyalar verir. Bu eşyaları başka oyuncular ve NPCler üzerinde kullanabilirsiniz. Sevgililer gününe birkaç ay kaldı. Siz de sevgilinizi alıp beraber bu etkinliğe katılıp aşkınızı oyunda gösterebilirsiniz!
WoW - Oynanacak Oyunlar
WoW - Oynanacak Oyunlar

– Lunar Festival

Ay festivalidir ev sahipliğini Night Elf tanrısı Elune yapmaktadır. Ana görevi Omen isimli boss’u öldürmektir. Görev karşılığı ışık oyunu yapan lamba oyuncağı elde edilir. Bunun haricinde tüm World of Warcraft haritasında çeşitli yerlerde yüzlerce NPC elderlar çıkmaktadır ve bu NPC’lerin elini öperek Coins of Ancestry toplanır. Bu coinler ile festival “elbise”leri, companion petler gibi eşyalar alınabilmektedir.
WoW - Oynanacak Oyunlar
WoW - Oynanacak Oyunlar

– Noble Garden

Paskalya bayramı etkinliğidir. World of Warcraft haritasında çeşitli gizli yerlerde bir çok boyalı yumurta saklanmıştır. Bunları toplamak ise bizim asıl amacımızdır. Görevler de bunun yönündedir. Hediye olarak festival kıyafetleri, çiçekler, tavşana çeviren dönüştürme (transmorph) eşyaları alınabilir.
WoW - Oynanacak Oyunlar
WoW - Oynanacak Oyunlar

– Children’s Week

Yetim bir NPC çocuktan etkinlik süresince günlük görev alınır ve bu çocukla beraber onun isteklerini gerçekleştirirsiniz. Çocuğun görmek istediği yerlere gidersiniz, ona dondurma gibi istediği yiyecekleri, oyuncakları alırsınız.
WoW - Oynanacak Oyunlar
WoW - Oynanacak Oyunlar

– Midsummer

Görevleri dünyadaki yüze yakın ateş elementine giderek onu onurlandırmaktır ve çeşitli ufak ateş dansı oyunlarından oluşmaktadır. Görevin karşılığı aldığımız Burning Blossomlarla , festival kıyafetleri, yemekler, içkiler, ateş oyuncakları, companion petleri alınabilmektedir.
WoW - Oynanacak Oyunlar
WoW - Oynanacak Oyunlar

– Brewfest

Bira festivali etkinliğidir. Bildiğimiz Oktoberfest’teki gibi amaç bira içmektir. Sofralar kurulur çeşit çeşit bira içmek, sarhoş olmak görevlerin amacıdır. Bazı dungeonlarda özel bira fıçıları ve binek düşüren bosslar bulunmaktadır. Bunları elde etmek için de görev almak gereklidir.
WoW - Oynanacak Oyunlar
WoW - Oynanacak Oyunlar

– Hallow’s End

Cadılar Bayramı festivalidir. Innkeeper’ları (dinlenme evi sahipleri) ziyaret ederek şeker, elma, oyundaki ırkların kağıt maskesi, kabak kafalık alınır. Bir dungeon’a Headless Horseman Boss’u gelir ve günde bir kere kesmeniz halinde şansla bossun atı, süreli binek olan uçan süpürge ve seneden seneye değişen bossun kafalığı, silahı vb eşyaları düşer. Bir kasabayı yangın çıkaran öcülerden kurtardığın bir görev de mevcut, eğlenmek isteyenlere tavsiyemizdir.
WoW - Oynanacak Oyunlar
WoW - Oynanacak Oyunlar

– Pilgrim’s Bounty

Şükran günü üzerine bir etkinliktir. Görevleri yemek yemek ve yapmakla alakalıdır. NPC’ler çeşitli yemekleri yapmanızı, hindi yakalamanızı isterler ve etkinliğe özel elbiseler ve yemek tarifleri veriler.
WoW - Oynanacak Oyunlar
WoW - Oynanacak Oyunlar
WoW - Oynanacak Oyunlar

– Vinter’s Veil

Yılbaşı sırasında yapılan etkinliktir. Ana şehirde bulunan çam ağacının altından hediyeler alınır ve Noel Babadan ren geyiğini yetilerden kurtarma görevi alınır. Bir diğer görev de Noel Babaya süt ve zencefilli kurabiye getirmektir. Bu etkinlik süresince alınabilecek oldukça fazla oyuncak vardır ve bu hediyeler çeşitli olarak rastgele size verilir. Bineği rengeğine dönüştüren eşya, oyuncak tank savaşları, zeplin savaşları, kartopu savaşları başarımları vardır. Noel Babanın yardımcısı kılığına ve kardan adama dönüştüren transmorpher aletleri de ek olarak en eğlenceliler arasında yer almaktadır.
WoW - Oynanacak Oyunlar
WoW - Oynanacak Oyunlar

Süresiz, her zaman aktif olan etkinlikler

– Brawler’s Guild

Biraz Dövüş Kulübü espirisi olan bir etkinliktir. Arenaya giriş için özel kağıt almanız gereklidir. Rare mobdan şansla düşer ya da içeride bir arkadaşınız varsa sizi içeriye sokabilir. Bir arenada tek başına gerçekleştirdiğiniz özel mob fightlarıdır ve her mob’un kendine özel savaşma taktiği vardır. 8 ranktan oluşur, her rankta 4 mob vardır ve bu rankları çıkmaya çalışarak sona ulaşmayı hedeflersiniz.
WoW - Oynanacak Oyunlar
WoW - Oynanacak Oyunlar

– Argent Tournament

Turnuvanın sağladığı binek ve mızrak ile eski atlı şövaleylerin düellosu gibi bir savaş sistemi olan, mızrağa özel skilleri kullanarak bineğin üzerinde target practice’i yaparsınız. Sonrasında zorluk derecesine göre değişen arena combatlarına girersiniz ve çeşitli pet companion gibi hediyeler toplarsınız.
WoW - Oynanacak Oyunlar
WoW - Oynanacak Oyunlar

World of Warcraft, Overwatch ve DC Comics hastası, ağır oyuncu, deli dolu bir insan. Zamanını genelde bilgisayar ve konsol oyunlarına ayırsa bile sosyal bir kişiliğe sahip. Ayrıca psikoloji ise tutkularından sadece birisi!

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.