Takip Et
Ana sayfa » Wildstar » Wildstar Tanıtımı

Wildstar Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Yapımcısı Carbine Studios olan Wildstar, firmanın kendi ürettiği oyun motoru ile yapılmıştır. MMORPG türünde olacak oyunumuzun kurgusu ise bilinenlerden biraz daha farklı olacak. Bilim Kurguya dayalı teması olan oyunu NCSoft tarafından yayınlanacağı açıklandı. Wildstar, 2011 yılında Ağustos ayında oyunculara Gamescom’da sunulmuştu. Yapılan planlardan biraz uzaklaşan Wildstar, 2013 yılının ortalarında piyasaya giriş yapması beklenirken 2014 yılının Haziran ayına kadar sarktı. Oyunun başlarında ücretli olarak yayınlanacağı söyleyen firma, yine bir değişiklik yaparak ücretsiz olarak devam edeceklerini açıkladılar. Ücretsiz açıklamasından sonra piyasada kendini duyurmayı başarmış olsa da ne yazık ki oyuncular hala başlama konusunda kararlı değil. Yüksek grafiklere sahip olan Wildstar, çizimleri ile çizgi film kısmına biraz daha yaklaşmış.

Oyuna başladığınızda Nexus adı verilen bir gezegende buluyorsunuz kendinizi. Bu gezegende bir zamanlar yaşamakta olan ve Eldan ırkı bir anda ortadan kaybolmuştur. Eldan ırkının kendilerine has teknolojileri ve oldukça gizemli bir hayatları var. Oyunumuzda bu ırkın size bıraktığı gizemleri ve teknolojileri arayarak gezegeni değiştirmeye çalışıyorsunuz. Siz bunları yaparken Nexus aslında bir savaşa mağruz kalıyor. Exiles ve Dominion arasında geçen bu savaş sizin aslında ana temanız diyebiliriz. Bütün bu sırları ararken dikkatli olmanız ve kendinizi bu durumlara göre geliştirmeniz gerekmektedir.

Şuan için Wildstar‘da seçebileceğiniz 4 sınıf mevcut. Bu sınıflar ise; Scientist, Builder, Explorer ve Soldier. Sınıflar arasında farklılıklar mevcut. Scientist olduğunuzda oyunda bulunan eşyaları inceleyerek ne olduğunu anlamaya çalışıyor ve bunların zayıf yönlerini ortaya çıkartabiliyorsunuz. Soldier sınıfını seçtiğinizde adından da anlaşılacağı üzere tam bir savaşçı oluyorsunuz. Bu biraz daha heyecan dolu sınıf diyebiliriz. Explorer sınıfında ise size atanan özel görevleri yapmak için biraz araştırmacı olmanız gerekiyor. Mağaralara veya zindanlara girişleri keşfetmeniz ve buraya girerek görevlerinizi tamamlayarak devam etmelisiniz. Karakter seçim ekranında özelleştirmeniz için size baya bir seçenek atanmış. En ufak detayı bile değiştirdiniz karakter seçim ekranında özelleştirme maksimum tutulmuş.

Oyunun yetenek sistemi ise diğer oyunlardan baya bir farklı. Alışkın olduğunuz makrolar veya kısa yollar bu oyunda işe yaramıyor. LAS isimli bir sistemi kullanan Wildstar, sınırlı aksiyon seti olarak kaç tane yeteneğiniz olursa olsun size kullanmanız için sadece 9 tane yeteneğe izin veriyor. Bu sayede kendi stratejinizi belirleyerek yeteneklerinizi ayarlamanız gerekiyor. Oyun içi görevlerde ise kayboldum derdine düşmeden GPS eklenerek bunu basit hale getirmişler. Görevin nerede olduğunu anlamak için bir kere üstüne tıklamanız yeterli oluyor. Oyun içi yaratıklar ise kolay kolay ölmüyor. Bu yaratıkların en güçsüzün de bile biraz uğraşmanız lazım. Oyuncular tarafından esprili olarak bilinen bu oyunda, beklemediğiniz bir anlarda veya seviye atladığınızda değişik kelimeler duyabilirsiniz.

Nexus isimli gezegende yaşarken öylece taşın veya kaldırımın üstünde değil kendi evinizi yaparak bu evde yaşayabiliyorsunuz. Gezegenden topladığınız eşyaları kullanarak ev yapabiliyorsunuz. Bu evin içini ve dışını kafanıza göre süsleyebilirsiniz. Evi yaptınız ama bunun dahası da var. Bağ, bahçe, tarla veya değirmen gibi objeler yaratarak bunları kullanabiliyorsunuz. Oynanacak Oyunlar olarak size kısaca özetlemeye çalıştık. Fikrimizi soracak olursanız denemeniz gereken MMORPG oyunlardan olduğunu söyleyebiliriz.

İyi oyunlar!

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.