Takip Et
Ana sayfa » Watch Dogs » Watch Dogs Tanıtımı

Watch Dogs Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Watch Dogs; Geliştiriciliği Ubisoft Montreal tarafından üstlenilen ve yayımcısı ise Ubisoft olan aksiyonu temel almış bir açık dünya ve aynı zamanda nişancı oyunları arasında yer almaktadır. Oyunu Microsoft Windows, Xbox 360, Xbox One, Wii U ve PlayStation 3 ve PlayStation 4 platformları üzerinden oynayabilirsiniz.

Watch Dogs’un kısaca hikayesi şu şekilde; birkaç bölgeyi etkileyen elektrik kesintisi nedeniyle şehirlerde yaşamın durmasını konu almıştır. Bu bölgeler Amerika’nın bir bölümü ve Kanada da ise Ontario bölgesi olarak görünmektedir. Bu elektrik kesintisinin nedeniyse şebekeye gizlice sızmış olan ve bu sızmayı da bir virüsle gerçekleştirmiş bir hacker tarafından gerçekleştirilmiş. Bu hacker New York, Detroit, Toronto ve buna benzer birkaç can alıcı şehri iki gün boyunca elektriksiz bırakarak ulaşım, su ve en önemlisi endüstrinin çökmesine neden olur ve bu yüzden çok fazla insan yaralanır veya hayatını kaybeder. Bu durum büyük firmaların dikkatini çeker ve aslında bir elektrik kesintisinin nelere maal olacağını onlara düşündürür. Güçlü firmalar aslında bu durumu bir avantaja çevirmek isterler dolayısıyla bir araya gelerek CtOS yani Merkezi bir beyin oluşturmaya karar verirler ve artık tüm elektrik ile çalışan trafik lambasından tutun cebinizdeki cep telefonuna kadar her şeyi ellerine alırlar, almakla da yetinmeyip onları aynı zamanda da yönetirler. İşte oyundaki ana karakter olan Aiden Pearce de bu durumu avantaja çevirerek kendi için kullanmak ister, güvenlik kameraları olsun bankamatikler olsun hepsini elindeki akıllı telefonu ile kontrol etmektedir. Bunu neden mi yapıyor? çünkü eskiden birileri tarafından saldırıya uğramış ve yeğeni olan Lena öldürülmüştür. İşte Aiden Pearce de elindeki bu akıllı telefon ile tüm şehri avucunun içinde oynatarak tüm intikamını almak istemektedir.

Oyunun geçtiği bölge ise Chicago şehri, neden Chicago çünkü hem modern hem de büyük bir metropol olması ve buna artı olarak suç oranı yüksek olan şehir olmasından kaynaklanıyor. Tabi ki büyük bir metropolde ne olur? Çok fazla sayıda güvenlik kamerası, trenler, köprüler gibi elektriğe bağımlı çok fazla şey bulunmaktadır. Böylece herşeyi hackleyebilir ve tüm telefon konuşmalarını dinleyebilirsiniz. Oyunda her şehri dolaşabilir ve aynı zamanda da araçları da kullanabilirsiniz.

Tek oyunculu olarak oynayabildiğiniz gibi Çok oyunculu da oynayabilirsiniz. Bazı bölümlerde tek oyuncu olarak ilerleyebilecekken bazı çoklu görevlerde kendinizi ana karakter Aiden Pearce olarak görürken diğer kişileri NPC olarak göreceksiniz. Çoklu oyunculu bölümde birbirinize virüs göndererek bulunduğunuz yerler tespit edilecek ve öldürülmeye çalışılacaksınız.

Aksiyonu bol oyunlar arayan kişilerin vazgeçemeyeceği bir oyun olmuş ve beğeneceğinizi biliyoruz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.