Ana sayfa » Warcraft Sinema Dünyasında Rekora İmza Attı

Warcraft Sinema Dünyasında Rekora İmza Attı

Video oyunları filmlerinin reklamını yapmak riskli olabiliyor. Aksini gösteren değerlendirmelere rağmen, Warcraft sinema dünyasında baş köşeye geçti. Warcraft sinema uyarlaması en iyi oyun filmi haline geldi. Yaklaşık 377 milyon dolar hasılat yaptı. (sadece 200 milyon doları Çin sinemalarından) Bu oldukça büyük bir başarı çünkü Çin sinemaları yılda sadece belli yabancı filmleri gösterime sunuyor. Warcraft’ın bu başarısı Çin’de yabancı filmlerin çoğalmasını da sağlayabilir.

warcraft beyazperde

Warcraft filmi daha önce oyundan beyazperdeye uyarlanmış olan Prince of Persia: Sands of Time’ı geçti. 2010 yılında 336 milyon dolar hasılat yapan Prince of Persia böylelikle Warcraft’ın filmini geçememiş oldu. Prince of Persia’nın filmi 2003 yılı yapımı oyununa oldukça ilgi çekmişti.

Tabi ki başarılı olan video oyunu adaptasyonu filmler tek bu 2 filmle sınırlı değil. Resident Evil, Tomb Raider, Mortal Kombat, Street Fighter filmleri de oldukça iyi finansal başarılara imza atmışlardı. Fakat bu filmler sinema sektöründe başarısızlık olarak değerlendirildi. CGI filmi olan Final Fantasy: The Spirits Within ve Metacritic’te 100 üzerinden 58 alan Mortal Kombat filmi en yüksek başarıya sahip olan video oyunu adaptasyonu filmleri arasında. Final Fantasy’nin filmi öylesine kötü sonuçlar elde etti ki, sonucunda film şirketi Square Pictures’ı battı. Listenin bir numaralarının böylesine düşük kriterlere sahip olması, Warcraft’ın başarısını kat ve kat daha fazla gözler önüne seriyor.

Maalesef Warcraft sinema uyarlaması düşük değerlendirmeler alınca, film ikinci haftasında sinema salonlarında daha az ilgiye uğradı. İlk haftasına göre %73 bir düşüş yaşayarak film ikinci haftasında 6.5 milyon dolar hasılat yaptı. Fakat devam filmlerinin yönetmen Duncan Jones gibi çeşitli kaynakları barındırması Warcraft’ın gelecek filmlerindeki beklentiyi oldukça yükseltmişe benziyor.

 

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.