Takip Et
Ana sayfa » Warcraft 3 » Warcraft 3 Tanıtımı

Warcraft 3 Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Warcraft 3, takipçilerinin de bildiği gibi yayıncı ve yapımcı koltuğunda Blizzard firması yer almaktadır.

Warcraft 3 Hakkında

Oyunun ilk serisinden bu yana epey zaman geçmiş olduğunu görüyoruz. Hemen hemen birçoğumuz bu deneyimi yaşamışızdır ve ilk Warcraft’dan bu yana oyuna 3D özelliği eklenmiştir. Oyun campaign modunda ilerlediği için belli kahramanları yönetebiliyor  ve bu sayede ilerliyorsunuz. Oyun artık RTS (Real Time Strategy) olmadığından dolayı üretilebilecek maksimum birimlerin sayısı 90’a indirilmiştir, fakat bu sayıya ulaşamayabilirsiniz.  Birimlerin sayılarının azaltılmalarının yanında maliyetleri de yükseltilmiş durumda. Asker sayısı arttığında haliyle yiyecek giderlerinizde artacaktır. Sayınız az olduğu zamanlarda altın madenleri üzerinden yüzde yüze yakın faydalanabiliyorken sayının arttığı zamanlarda yüzde otuz askerleriniz için harcanıyor ve kasaya yüzde yetmiş oranında bir altın giriyor. Bu oran asker sayınız ile doğru orantılıdır ve fazla asker bulundurmanız pek tavsiye edilmez. Daha fazla asker üretmek yerine mevcut askerlerinizin özelliklerini geliştirmeyi veya savunma binalarından yararlanmanız daha isabetli olacaktır. Warcraft 2 de bulunan petrol kaynağı artık Warcraft 3 de bulunmamaktadır. Bu yüzden sadece ve sadece altın ve odun kaynakları mevcuttur.

Warcraft 3 üzerinde yönetebileceğiniz 4 ırk bulunmaktadır,  yani Orc, Human olan Warcraft 2 de, Warcraft 3 ile beraber Undead ve Night Elf ırkları eklenmiştir. Oyun içerisinde daha önceden mekanik olan herhangi bir birim olmamasına rağmen Warcraft 3 içerisinde tüfekli asker, robotlar ve buna benzer olarak birkaç tane daha mekanik birimler bulunmaktadır.

Daha önceki serilerde üretimlerini yaptığınız Goblinler bu sefer karşımıza ticarete soyunmuş bir şekilde çıkıyorlar ve ilerleyen zamanlarda kahramanınız ile birlikte bu yerlerden asker, büyü ve silah benzeri giderlerinizi karşılayabiliyorsunuz.

Yönettiğiniz ırklardan ziyade harita üzerinde bazı canlılarda bulunmaktadır bir kısmı nötr olsa bile bazıları saldırgan durumdadırlar. Oyun içerisinde bulunan ana görevlerin dışında  nötr olanlar, goblinler veya bazı halktan insanlar size yan görevler verebilmektedir. Bu sayede ana görevlerin dışında yapacağınız bu görevler ile beraber ekstra kazançlar elde edebilirsiniz.

Oyun içerisinde bir tutorial eklenmemiş olmasına rağmen herhangi bir yerde daha önce görmediğiniz bir şey ile karşılaştığınızda durum ile ilgili olarak size bilgiler veriliyor ve bu sayede tecrübe edinmiş olabiliyorsunuz. Oyun içerisinde fazla zorlanacağınız düşünmüyoruz, şimdiden Oynanacak Oyunlar ekibi olarak keyifli dakikalar geçirmenizi dileriz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.