Unravel’ın İsim Hakları Reddedildi!

Unravel

PC PS4 Xbox One
8.9

OYLAR

Unravel’ın İsim Hakları Reddedildi!

Fırsatlar ülkesi olan Amerika’dan, Electronic Arts istediği fırsatı yakalayamadı. En son oyunu olan Unravel’ın ismini tescil ettiremedi, ettiremediği gibi nedeni ile adeta yıkıldı.

Unravel'ın 9 Şubat 2016 tarihinde çıkması planlanıyor.

Unravel ‘ın 9 Şubat 2016 tarihinde çıkması planlanıyor.

UnraveI’a hem isim hem de oynanış biçiminden çok benzeyen bir oyun olması sebebi ile Amerika Patent Ofisi, Electronic Arts’ın yeni oyununu “benzerliklerin çok fazla olması” sebebi ile kabul etmedi. Beary’s Unravel, yine aynı şekilde Unravel gibi ipleri birbirine dolayarak ilerlemeyi baz alan oldukça eski bir kutu oyunu. Aslında mantığı, küçükken gazetelerin çocuk köşesinde çözdüğümüz bulmacalar ile aynı. Buradan da anlıyoruz ki Amerika’da patent almak istiyorsanız, yüzbinlerce dolar yatırım yaptığınız oyun, bir gazete bulmacası kalitesinde olan kutu oyununa yenik düşebilir.

Biz oynanış bakımından iki oyunun da videosunu karşılaştırdık ve dehşete kapıldık. Sizin de karar vermeniz için videoları izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Bakalım EA Games’in bir sonraki adımı ne olacak. Telif hakkını almak için zorlayacak mı yoksa oyunun ismini değiştirip kendine yeni bir yol mu çizecek?

Beary’s UnraveI

UnraveI

Şifremi Unuttum