Takip Et
Ana sayfa » Travian » Travian Tanıtımı

Travian Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Travian, 2003 yılında piyasaya sürülen ve browser oyunlarının en başlarında gelen bir oyun olarak gözümüze çarpmaktadır. Web tabanlı bir strateji oyunu olup tarihinde 2005 yılında en iyi 2. web tabanlı online oyun olarak seçilmiştir. Oyunun atmosferinin sürekleyici olması ve hiçbir eklenti indirilmeden oynama imkanı veriliyor olması oyunun bağımlısı olabilmek için kullanıcılara bir fırsat sunmakta.

Oyun içerisinde birbirlerinden farklı özelliklere sahip olarak 3 farklı ırk bulunmaktadır. Bunlar; Roma, Cermen ve Galya ırklarıdır. Kısaca ırkların özelliklerinden bahsedelim.

Cermenler; Ucuz ve hızlı asker üretiyor olması ve bunun yanında oyunun başındaki yağmalama bonusu cermenlerin hızlı gelişmesine en büyük etkenlerden birtanesidir. Başlangıç için seçebileceğiniz en mantıklı ırk tercihi Cermenler olacaktır.

Romalılar; Cermenlerin oyun başında en çok saldırdığı ırk olması Romalılar için en büyük dezavantajlardan birisidir bunun için Sığınak Seviyesi maksimuma çıkartılmalı ve bu sayede köyünüzün saldırı almasının sonucunda düşmana maden kaptırmamanız gerekmektedir. Eğer Roma ırkı ile oyuna başlayacaksanız ilk etapta Sığınak Seviyenizi yükseltmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Galyalılar; Yüksek sığınak kapasitesi ve tuzakçı gibi imkanlara sahip olan ve oyunun başında hızlıca gelişen Galyalılara kimse kolay kolay saldırmak istemez. Tek 1 askerin bile başlangıçta önemli olduğunu ve oyun başında tuzakçıda kalan askerler büyük bir kayıp olacağı için diğer ırklar Galyalılara saldırmaya çekinecektirler. Bu gibi imkanlara sahip olmanızın sonucunda düşmanlarınız size çekinerek yaklaşacağı için bu süre içerisinde kendinizi hızla geliştirme imkanına sahip olabileceksinizdir. Travian içerisinde Üretim Yerleri ve Şehir Merkezi bulunmaktadır. Üretim Merkezinde; Odun, Demir, Tuğla Madenleri ve Tahıl Tarlaları bulunmaktadır. Tahıl üretiminizin yüksek olması askerlerinizin ve halkınızın ihtiyaçlarını gidermesi için çok önemlidir. Bu yüzdendir ki tahıl üretiminizin seviyesi her zaman üst sıralarda olmalıdır.

Şehir Merkezinde köyünüzü geliştirebileceğiniz çeşitli binaları kurabilirsiniz bunlarda bazıları şunlardır; Merkez Binası,Kışla, Pazar Yeri, Saray, Askeri Üs, Elçilik, Değirmen, Turnuva Yeri, Zırh Dökümhanesi ve Akademi gibi bunlardan farklı olarak daha birçok binaları kurabilirsiniz.Yeni köy kurabilmeniz için saray üzerinden 3 adet Göçmen üretmeniz gerekmektedir. Merkez köyünüze saray, diğer köylerinize köşk kurulmaktadır. Buna ek olarak Merkez Binanızın seviyesi ne kadar yüksek olursa kuracağınız yapıların süreleri o kadar kısalacaktır.Oluşturacağınız ordunuza ek olarak kişisel olarak bir kahramanınız olacaktır ve bunu çeşitli maceralara çıkmasını sağlayarak seviyesini yükseltebilir ve güçlü bir kahraman olmasını sağlayabilirsiniz. Kahramanınızı at, çeşitli silah ve zırhlar donatabilirsiniz. İlerleyen seviyelerde bu güçlü dünya içerisinde tek başınıza zorlu savaşlar içerisinde girmektense kendinize müttefikler arayacaksınızdır. Elçilik binası müttefik kurabilmeniz ve birliklere katılabilmeniz için sizin işinize yarayacaktır.

Aslında Travian‘da temel amacı ilerleyen zamanlarda meydana çıkacak olan Natarların köylerinin işgal edilmesinin sonucunda World of Wonders (WOW) olarak adlandırılan Dünya Harikasını inşa etmeniz ve bunu korumanız gerekmektedir. Dünya Harikasını inşa ettiğiniz zaman diğer birlikler ve Natarlar sürekli olarak size bir saldırı halinde bulunacaktır. Bu saldırıları kolay bir şekilde atlatabilmeniz için birliğiniz hammadde ve asker desteklerine ihtiyacınız olacaktır.

Oynanacak oyunlar olarak, Dünya Harikası kurma yolunda şimdiden başarılar diler oyun içerisindeki tahıl seviyenizi yüksek tutmanız gerektiğini tekrar hatırlatmak isteriz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.