Takip Et
Ana sayfa » TRANSISTOR » TRANSISTOR Tanıtımı

TRANSISTOR Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Transistor, yapımcı ve yayıncı koltuğunda Supergiant Games oturmaktadır. Aksiyon ve rol yapma oyunudur.

İzometrik bir kamera açısıyla oynayabileceğiniz Transistor’un hikâyesine biraz değinecek olursak eğer;  şehir içerisinde insanların yerine Process isimli bilgisayar programları yaşamaktadır. Oyuna ismini veren kılıç bizi Red ile tanıştırıyor ve Red Cloudbank isimli şehirde ünlü bir şarkıcıdır fakat Camerata isimli robotik grup üyeleri tarafından saldırıya uğrayan Red sesini kaybetmektedir ve bir süre sonra esrarengiz bir kişi tarafından kurtarılmıştır. Oyundaki amaç, daha önce bize saldırmış olan Camerata grubunun amacını öğrenmek ve bu gruptan intikam almak.

Oynarken strateji kurmanız büyük önem arz ediyor çünkü karşılaşacağınız düşmanlara vurup kaçmanız imkansız diyebiliriz bu yüzden mücadeleye gireceğiniz anlarda çok dikkatli olmalı ve muhakkak bir planınız olmak zorunda çünkü bazı oyun severlerimizi çok zorlamayacak olsa bile eminiz ki büyük bir kesimi zorlayabilir.

Oyun içerisinde bulunan turn base sistemi ile beraber saldırı yapmadan önce taktiklerinizi belirleyebilir ve planlı hamleler gerçekleştirebilirsiniz. Fakat bu özelliği her zaman kullanmanızı pek tavsiye etmiyoruz çünkü özelliğin kullanılması ile beraber bir süre boyunca etkisiz hale geleceksiniz ve bazı yeteneklerinizi kullanamayacağınız için iyi kararlar vermeniz ve söylediğimiz gibi güzel bir planınız olmak zorunda.

Transistor isimli kılıcımızda 4 temel özellik bulunmaktadır ve bazı yeteneklerimizi daha güçlü hale getirebilmek veya deyim yerindeyse geliştirebilmek için ayrıca ikişer tane yeteneğimizde bulunmaktadır. Mücadelelerinizin sonucunda beceri puanınız artıyor ve belirli bir süre sonra seviyeniz yükseliyor yani level atlıyorsunuz ve her seviyeniz yükseldiğinde farklı yetenekleriniz açılıyor. Bu sayede mücadelelerinizde açılan yetenekleriniz ile farklı planlar ve taktikler uygulayabiliyorsunuz.

Oyunun grafiklerine değinecek olursak eğer yapımcı firma, el çizimleri ile hazırlanan grafikler ile sizi baş başa bırakıyor evet yanlış duymadınız el çizimleri.

Transistor oynarken kendinizi çok özel hissedeceğinizden eminiz çünkü daha önce Bastion’ı oynamışsanız eğer, kelimenin tam anlamı ile burada da oyun deneyiminizin doruklarına çıkabileceğinizden eminiz, belki de ilerleyen günlerde Transistor ile ilgili bir inceleme videosu hazırlayabiliriz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.