Takip Et
Ana sayfa » Total War Attila » Total War Attila Tanıtımı

Total War Attila Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Total War Attila Tanıtımı Hakkında

Total War Attila’ın yayıncı ve yapımcılığını Creative Assembly – SEGA üstlenmiştir ve bir strateji oyunudur. Total War Attila Tanıtımı hakkında detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam ediniz.

Oyuna ilk girişte 5 farklı fraksiyon ve bunların içinden seçebileceğiniz 10 farklı devlet bulunmaktadır. Sınırlarınızı koruyabilmeniz çok önemlidir bu yüzden dikkatli olmalısınız.

Barbar Krallıklar’nda; Frenk ve Saksonlar, Büyük Göçmenler’de; Vizigot, Ostrogot, Alan ve Vandallar, Göçebe Kabileler’de; Hunlar, Doğulu İmparatorluklar’da; Sasani İmparatorluğu ve Roma İmparatorluklarında; Batı ve Doğu Roma İmparatorlukları bulunmaktadır. Fakat Culture Pack – Viking Forefathers DLC paketi ile beraber Dan, Jüti ve Geatlar’ı ekleyebilirsiniz. Bu sayede doğal olarak seçebileceğiniz devletlerin sayısı artacaktır.

Total War Attila‘nın içerisinde bulunan Ulus kısmında Aile Ağacınız bölümünde aile üyelerinizi veya soyluları ve adayları da görebiliyorsunuz bu sizin için büyük bir artıdır. Ama asıl dikkatinizi çekecek nokta şudur; Aile ağacında tanımadığınız farklı isimlerde görebilirsiniz bunlar farklı yerlere yapılan seferlerin sonucunda doğan gayrimeşru çocukların isimleridir.

Aile ağacı kısmını kullanarak kendinize bir eş arayabilir ve herhangi bir akrabanız ile dostluğunuzu ilerletebilirsiniz fakat bu akrabanız ile dostluğunuzu ilerletmenizin sonucunda diğer akrabalarınız ile aranız bozulabilir bu yüzden bu noktada adımlar atarken dikkatli olmanız gerekmektedir.

Mesela yapacağınız savaşların sonrasında galip geldiğinizde seviye atlayabilir ve seviye atladığınızda kazandığınız yetenek puanlarını dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra ordunuz içerisinde bulunan kişilerin yeteneklerini ve özelliklerini de dilediğiniz gibi yükseltebilirsiniz. Örneğin savaş esnasında ordunuzun komutanlığını yapan bir askere piyadelerin savunmalarını arttıran yetenekleri seçebilirsiniz bu sayede savaş esnasında biraz daha şanslı olabilirsiniz.

Diğer bir yandan diplomasi ekranı sayesinde savaş ilanları, ticari anlaşmalar ve yeni ittifaklar oluşturabilirsiniz veya aranızın kötü olduğu bir devlet ile ilişkilerinizi güçlendirmek için farklı taktiklere başvurabilirsiniz. Diplomasi ekranında yapacağınız görüşmelerde dikkat etmeniz gereken bir nokta bulunmaktadır. Herhangi bir devlet ile farklı bir devlet hakkında görüşürken, görüştüğünüz devletin neler düşündüğü atacağınız adımlar hakkında size yol gösterecektir bu sayede kendinizi biraz daha güvende hissedebilirsiniz.

Kuracağınız kendi binaların yanı sıra savaş sonrasında elde ettiğiniz uluslarında kendilerine özel binaları bulunmaktadır fakat sizin kültürünüz ile uyumlu olmazsa ortaya küçük denilebilecek farklı sorunlar çıkabilmektedir bu yüzden binaların kurulumunda her ihtimali göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Askere ihtiyaç duyduğunuz zamanlarda obalarda veya kamplarda biraz konaklayarak kendinize yeni askerler yetiştirebilir veya hayvancılık yaparak besinler elde edebilirsiniz.

Sonuç olarak beklentilerinizi karşılayabilecek, sizi zevkli savaş sahnelerinin arasına alabilecek ve bu sayede atmosferi hissedebileceğiniz bir dünyanın içerisinde yaşamınıza fırsat verebilecektir.

Yapacağınız seferler ve savaşlarda şimdiden iyi şanslar dileyerek kılıcınızın keskin olmasını dileriz.

Oynanacak Oyunlar!

Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.