Takip Et
Ana sayfa » The Long Dark » The Long Dark Tanıtımı

The Long Dark Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Geliştiricisi ve yayımcısı Hinterland Studio Inc. olan bir hayatta kalma oyunudur. Hayatta kalma oyunlarının çoğaldığı bu dönemde bunlara bir yenisini daha ekleyerek devam ettiren The Long Dark, oyuncular tarafından çok sevileceğe benziyor.  The Long Dark’ı oynayabileceğiniz platformlara bakacak olursak Windows, OS X, Xbox One ve Linux platformları üzerinden oynayabilirsiniz.

The Long Dark Hakkında

Zombi ve buna benzer sıradan gelen hikayelere son vermiş bir oyun gibi duruyor.  Çünkü bu oyunda zombi veya ortaya birden beliren başka canavarlar yok, artık siz hayatta kalma mücadelenizi doğaya karşı balta girmemiş ormanların içinden çıkacak vahşi bir hayatla bu mücadeleyi vereceksiniz.

Oyunun hikaye modunda ise; yaşanılan doğal felaket sonucunda sizin karakteriniz bir pilot olduğundan belirsiz bir noktada başlıyorsunuz ve hava derecesinin eksilerde ve yine vahşi doğayla baş başa bir yaşam mücadelesi veriyorsunuz.

The Long Dark’da hayatta kalmak için elinizden ne geliyorsa yapacaksınız. Çünkü açlıkla savaşacağınız gibi susuz ve aynı zamanda da kemikleriniz donarmışçasına soğukla mücadele içindesiniz. Açlığınızı gidermek için yiyecek ve içeceklerinizi kullanmanız gerekiyor ama bunlar da bir yere kadar yetecektir yeni yiyeceklere ihtiyacınız olacak. Bunun yanında sizi soğuktan koruyacak giysilere ihtiyacınız olacak, bir yiyecek bulabilmek için en basit olarak bir bıçağa ihtiyacınız olacak. Buz tutmuş denizde balık tutarak açlığınızı gidermeniz gerekiyor, tabi bu kadar kolay olmayacak çünkü bir olta lazım ve oltayı da yapmak için gerekli materyalleri bulmalısınız. Soğukla mücadele için ateş yakmanız gerekecek, aynı zamanda susuzluğunuzda başınıza bela açacak, bunun içinde karları eriterek su yapabileceksiniz.

Belki de en çok sevebileceğiniz yön ise oyunda avlanabiliyor olmanız ama av yaparken dikkatli olmalısınız, bir bakmışsınız avlayacağınız hayvanın avı haline gelmiş olabilirsiniz. Hayatta kalmak için hep karın doyurmak, su içmek, ısınmak yeterli olmayacak bazen yaralanacaksınız ve bu yaraları saracak malzemelere ihtiyacınız olacak işte bunun için de etraftan bu yaraları saracak malzemeleri bulmalısınız.

Oyunu beğendiniz ve satın almak mı istiyorsunuz? Steam üzerinden oyunu satın alabilir ya da ana sayfamıza dönerek oyun üstüne geldiğinizde butonlara basarak yönlendirmeye geçebilirsiniz.

Oynanacak Oyunlar olarak artık zombili veya daha karmaşık hayatta kalma oyunlarından sıkıldıysanız The Long Dark’ı oynamanızı öneririz.

The Long Dark Sistem Gereksinimleri

Oyunun PC Sistem Gereksinimleri; Minimum olarak: Windows Xp, Dual Core i5 CPU 2GHZ, en az 4 GB Ram, ekran kartı olarak İntel 4 Serisi 512 MB VRAM, Önerilen Sistem ise: Windows 7, İntel İ7 2,66 GHZ veya daha üstü, 8 GB Ram, ekran kartınız ise nVidia GTX 555 1GB VRAM veya daha üstü ve son olarak en az 1 gb boş alana ihtiyacınız olacaktır.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.