The Last Guardian Tanıtımı

The Last Guardian

PS4
SATIN AL
8.4

OYLAR

The Last Guardian Tanıtımı

SCE Japan Studio ve genDESIGN’nin geliştirdiği The Last Guardian (2016) oyunu için çıkış tarihi sonunda belli oldu. Bilmeyenler için söylemek gerekirse bu video oyun 2009’da duyurulmuş, Playstation 3 için çıkacağı düşünülen, fakat bir türlü çıkmayan oyunlardan bir tanesidir. Çoğu kişinin oyundan umudunu kesmesi oyun hakkında birçok farklı düşünceye neden olmuştur. Sony Computer tarafından yapılan açıklama “oyunun Playstation 3 için uygun olmayacağı ve Playstation 4 için geliştirmelerin devam ettiği” yönündeydi.

The Last Guardian Hakkında Bilgiler

The last guardian hakkında bilgiler gelmeye devam ederken, oyunun sadece Playstation 4 platformu için geliştirildiğini tekrar belirtmemizde yarar var.

Oyun içinde yöneteceğimiz karakter bir çocuk karakterdir. Büyük ve geniş bir kale içersinde kaçmaya çalışan karakterimiz kale içersinde Trico adında bir yaratıkla karşılaşır. Trico ile karakterimiz arasında zamanla oluşan bağ sayesinde, yaratık Trico kahramanımızın kaleden kaçmasında yardımcı olacaktır. Oyun ilerledikçe zamanla aralarındaki bağın daha da kuvvetlenmesi, onları duygusal anlamda da bir birine bağlamakta. Aksiyon, macera ve gizemin bol bol yaşanacağı bu oyunda Trico’yu eğitip onun yeteneklerinden yararlanmalısınız. Oyunda birçok alanda hayvan içgüdüsünün kullanılması gerekiyor. Kale içerisinden kaçış maceramızda yaratığımızın beslenme ve bakımı da bulunmaktadır. Evcil hayvanımıza isabet edecek okları ve mızrakları çıkarmak yine kahramanımıza düşen görevler arasındadır. Bize verilen belirli görevleri yerine getirerek Trico üzerindeki hâkimiyetimizi ve kontrolümüzü artırabiliriz.

Geçmişte Playstation 2 kullandıysanız Team ICO ve Shadow of The Colossus’u hatırlayanlarınız vardır. Bu iki oyunu da oynayanların söylediklerine göre bu oyunun sonu üzücü ve duygusal bitebilir. Karakterimizin evcil hayvanı Trico ile olan bağı oyun içinde zamanla duygusal bir bağa dönüştüğünü göz önüne alırsak, aslında bu son kaçınılmaz görünüyor.

2009 yılından bu yana birçok oyuncunun oynanacak oyunlar listesinde olan fakat bir türlü çıkarılmayan bu oyun, Sony Computer Entertainment tarafından yapılan açıklama ile 2016 yılında yayınlanması planlanmakta. Oynanacak oyunlar ekibi olarak sizlere “The Last Guardian” hakkında en son ve güncel bilgileri sunmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeyi unutmayın.

Şifremi Unuttum