Takip Et
Ana sayfa » Summoners War » Summoners War Tanıtımı

Summoners War Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Com2Us’ın yapımcılığını ve yayımcılığını yaptığı Summoners War, IOS ve Android platformlarında yer alıyor. MMOTBS sınıfına giren Summoners War oldukça etkileyici bir oyun. Çoğu oyunda olduğu gibi bu oyuna da başladığınızda sizi basit bir eğitimden geçiriyor. Bu eğitim ile beraber oyunun kapsamını az da olsa anlayabiliyorsunuz. IOS ve Android marketlerinden ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Her ne kadar ücretsiz bir oyun olsa da oyun içerisinde alınan eşyalar şansınıza bağlı olmakla birlikte gücünüze güç katabiliyor.

Eğitim kısmını geçtiğinizde gözünüze ilk çarpan Summoners War’un efektleri oluyor. Efekt olarak oldukça tatminkar olan oyun, bu efektleri sevmeyen veya kullandığı telefonda kasma problemi yaşayan oyuncular için ise ayarlar bölümüne düşük kalite seçeneğini eklemeyi unutmamış. Oyun içerisinde kullanılan müzikler ve yetenek sesleri başlarda kulağa güzel gelse bile bir süre sonra sıkılarak sesleri kapatmanızı sağlayabilir. Oyunu ilk indirdiğinizde içerikleri tamamlamak için biraz daha beklemeniz gerekecek. Bu yüzden güzel bir internet bağlantısı bulmak işinize yarayacaktır. Oyunun dil seçenekleri her geçen gün artarken ne yazık ki Türkçe dil seçeneği henüz eklenmemiş. Ülkemizde oyunun ismi hakkında fazla kulak aşinalığı olmasa bile oynayan baya Türk oyuncu mevcut. Türk oyuncular genellikle Europa veya Global sunucusunda 1453. kanalda bulunuyor. Bu kanala giriş yaparak onlarla muhabbet edebilir veya oyun hakkında bilmek istediklerinizi sorabilirsiniz. Baya Türk oyuncuları bulunuyor derken aslında şaka yapmıyorduk, sunucu sıralamasında guild olarak ilk 10’da boy gösteren guildler mevcut. Türk guildlerin en güçlüsü olarak bilinen guild ise SavaronA olarak Europa sunucusunda bulunuyor.

Oyunu indirmek için App Store veya Google Play mağazasına gitmeniz gerekmektedir. Telefonunuza uygun bağlantıya tıklayarak doğrudan erişebilirsiniz.

Oyunda 945 tane farklı karakter bulunmaktadır. Bu karakterler ile takımınızı oluşturarak zindanlarda, arenada ve guild maçlarında rakiplerinize karşı mücadele etmeniz gerekmektedir.

Summoners War Karakter Sınıfları

Dark
Light
Fire
Water
Wind

Toplamda 5 sınıf olarak ayrılan karakterler, her sınıf için 945 tane karakter olduğunu söylemeliyiz. Biraz daha açıklayıcı olmak gerekirse size düşen yaratıkların sınıf versiyonları mevcut. Örneğin; Fire Valkyrja karakteri varken aynı şekilde Water Valkyrja karakteri de mevcut. Bu sınıf ayrımının ise kendi arasında güç dengesi bulunuyor. Dark ve Light birbirlerine karşı avantajlıyken, diğer sınıflara karşı nötr oluyor. Water, Fire sınıfına avantajlı durumdayken Wind sınıfına karşı güçsüz kalıyor. Fire, Wind sınıfına göre avantajlı durumdayken Water sınıfına karşı güçsüz kalıyor. Wind, Water sınıfına karşı avantajlıyken Fire sınıfına karşı güçsüz kalıyor. Bu dengelere göre takımlar kurarak rakiplerinizle veya zindanlarda değişik kombinasyonlar yapabilirsiniz. Her sınıfın farklı olduğunu söylemiştik. Bu sınıf ayrımı karakterlerin yeteneklerinin de değişiklik göstermesine olanak sağlıyor. Fire sınıfı yaratığın normal vuruşu diğer sınıflar ile aynıyken 2. ve 3. yetenekleri ise farklı olmaktadır. Bu ayrım tüm sınıflar için geçerlidir. Bu karakterlerin ise ayrı bir derecelendirmesi mevcut.

Summoners War Karakter Derecelendirmesi

1 Yıldız
2 Yıldız
3 Yıldız
4 Yıldız
5 Yıldız

olarak ayrılmış durumda. Yıldızlardan da anlaşılacağı üzere 5 yıldızlı karakterler nadir ve eşyalardan düşme şansı oldukça düşük diyebiliriz. Peki ben 4 yıldız bir karakter düşürdüm bunu 5 yıldız yapamayacak mıyım diye soracak olursanız, yapabilirsiniz. Oyunumuzda karakter geliştirme sistemi mevcut. Bu sistemin çalışma mantığı ise elinizde bulunan karakterleri biriktirip geliştirmekle gerçekleşiyor. Her karakterin maksimum seviye sınırı bulunmakta. Bu sınırlar ise yine karakterinizin yıldızına göre değişiyor. 5 yıldıza sahip olan karakterler maksimum 35.seviyeye kadar çıkabilirken, 4 yıldızlı karakterler ise maksimum 30.seviyeye kadar yükseltilebiliyor. Oyuna maksimum seviye sınırı ise 40 olarak ayarlanmış durumda. 40.seviyeye ulaşmanız için 5 tane 5 yıldızlı karakter geliştirip, 6 yıldız yapmak istediğiniz karakterinize yedirmeniz gerekiyor. Böylelikle geliştirmek istediğiniz karakteriniz 6 yıldız olmuş olacak ve bu sayede ana statları biraz daha artacak.

Bu karakterleri ise gizli zindanlardan parçalar toplayarak, mağazada bulunan parşömenlerden satın alarak, arenada belirli bir sıralamaya girerek veya guild savaşlarında topladığınız puanları bozdurarak alabiliyorsunuz. Fakat her istediğiniz karakteri değil şansınıza göre bu eşyalardan çıkan karakterler ile oynamak zorunda kalıyorsunuz. Bu yüzden şans faktörünün yüksek olduğu oyunlardan bir tanesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu parşömenlerin ise çeşitleri mevcut.

Summoners War Parşömen Çeşitleri

Unknown Scroll (1~3 Yıldızlı Karakterler)
Mystical Scroll (3~5 Yıldızlı Karakterler)
Legend Scroll (4~5 Yıldızlı Karakterler)
Light&Dark Scroll (3~5 Yıldızlı Karakterler)
Mystical Summon (3~5 Yıldızlı Karakterler)
Social Summon (1~3 Yıldızlı Karakterler)
Exclusive Summon (3~5 Yıldızlı Karakterler)

Oynanacak Oyunlar olarak oyun tanıtımlarını oldukça kısa ve öz tutmaya çalışıyoruz. Fakat Summoners War‘u aktif olarak oynadığımız için biraz daha fazla detaya yer vermek istedik 🙂 İlerleyen günlerde ise yine eklemeler yaparak daha detaylı bir tanıtımı sizlere sunacağız.

İyi oyunlar!

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.