Ana sayfa » Steam’de Kalıcı Olarak Oyun Silme Özelliği

Steam’de Kalıcı Olarak Oyun Silme Özelliği

Bazılarımızın Steam hesabında istemediği kadar oyunu olabilir. Veya bazı oyunlar arkadaşlarımız tarafından kötü bir şaka niyetinde de gönderilmiş olabilir. Steam bu gibi durumlar için artık oyunlarınızı kalıcı olarak kütüphanenizden kaldırmanıza yarayan bir özellik getirdi.

Oyuncular arasında oldukça tartışmalara yol açan bu özelliğin kullanışlı olup olmadığı önümüzdeki günlerde gözükecek olsa da bir o kadar da olumlu tepki mevut. Şunu hatırlatmak da ise fayda var. Bir defa sildiğiniz bir oyun için size herhangi bir geri ödeme veya oyunu sildiğiniz için cüzdanınıza herhangi bir para aktarımı yapılmayacak ve bu oyunu tekrar satın almak isterseniz (eğer ücretli ise) tekrardan para verip almanız gerekecek.

Aynı zamanda paket halinde aldığınız oyunları teker teker kaldırma gibi bir şansınız da bulunmayacak. Eğer paket içerisindeki bir oyunun gitmesini istiyorsanız tüm paketin içinde bulunan oyunların hepsini silmeniz gerekecek. Steam bunun akfa karışıklığı yaratacağını düşünmüş olmalı ki silinecek oyunları (paket halindeyse hepsini) size önce “Emin misiniz?” tarzında bir uyarı mesajı ile soruyor, eğer onaylarsanız ise kütüphanenizden kalıcı olarak kaldırıyor. Fakat tahminimizce Steam önümüzdeki günlerde oyunlarını yanlışlıkla kütüphanelerinden kaldıran oyuncular hakkında oldukça destek talebi alacak gibi görünüyor.

steam_removalfinalfinal

World of Warcraft, Overwatch ve DC Comics hastası, ağır oyuncu, deli dolu bir insan. Zamanını genelde bilgisayar ve konsol oyunlarına ayırsa bile sosyal bir kişiliğe sahip. Ayrıca psikoloji ise tutkularından sadece birisi!

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0
 • Furkan Aydın

  Doğru kullanılırsa güzel sistem. Birçoğumuzun steam hesabında kullanmadığımız birçok oyun var. Kurtulma vakti geldi demek ki 🙂 teşekkürler steam. Daha nice güzel uygulamalara 🙂

 • murat tuncel

  herkez steamı sabırsızlıkla bekliyor benim gibi. Bir an once gelse hile hurdanında onune gececegine inanıyorum ve oyun kalitesini arttıracakdır.

 • Kadir

  Knight online geçsede tadına varsak 🙂

 • Toprak

  Faydalı olabilirde, zararıda dokuna bilir. Steam hesaplarının hacklenmesi durumunda , yada yakınlarınızın size anlık sinirleri sonucu milyonlar harcadığınız oyunlarınızı kaybetme korkusu eminim sizleride sarmıştır. Aslında bir yerde steam hesap paylaşımını durdurmaya yönelik bir çalışma gibi geldi bana.

  Ancak hack durumların da , zarar’a uğrayacak arkadaşlara üzülürüm (şimdiden) .
  Kütüphanenin sınırlı kapasitesi olmadığınıda göz önünde bulundurursak x2 şekilde faydasız görüyorum. Sonuçta para ödediğim kadar oyun rafım olacak bir hesaptan bahsediyoruz. Gereksiz cd kalabalığını ortadan kaldıran bu yazılımın böyle birşeyi eklemesi biraz kötü olmuş, bunun yerine raflarının ön plan kısmı ve (görünmeyecek şekilde tasarlayabilceğimiz) arka plan kısmı olarak 2 ye ayrılabilir ve daha faydalı olurdu.

  Sadece görüntü kirliliği sebebi ile rahatsızlık duyup bir zamanlar para ödediğimiz şeyleri silmek yerine görünmeyecek (arka ) raflar gibi düşünülecek arka plan kütüphanesi oluşturmak ve oynamadığımız , gereksiz yere listede duran o oyunlarımızı bu yerlere kaldırabileceğimiz bir platform yapılsa imiş daha iyiymiş.

  Acaba Steam’a fikir danışmanlığı için iş başvurusumu yapsam O_o 🙂

 • Namık Gürcü

  Oyunu olumsuz etkileyen bazı şeylerin önüne geçeceğini düşünüyorum iyi bir adım, büyük bir adım. Zararı olacağını sanmıyorum böyle düşünülmesinin sebebi tedirginlikten başka birşey değil gibi.

 • Cemal Koşan

  güzel bir uygulama olmuş yenilikler herzaman iyidir hesabımızdaki istemediğimiz oyunları artık bu sayede kaldırabiliriz ancak sildiğimiz zaman hesabımıza para aktarımı yapılmaması veya oyunu tekrar almak stediğimiz zaman tekrar ücret alınacak olması iyi olmamış hiç değilse yarı fiyatı yada bi indirim sağlanabilirdi.

 • Emre

  Keşke Knight Online’a da karakter silme özelliği gelse, süper olurdu.

 • Murat MENGİ

  Harika olmuş mesela bakın bunu rastlantıya bu sıteden ogrenebıldım en az 12 oyuna guncelleme gelmiş ki güncelleme gelen sayısı bu oynamadıgım oyunları sılebılme ımkanı verılmıs harıka ozellık. Knight Online’a gonderme yapan arkadaslar olmus biraz bi tüyo vermek isterim karakter silme ozelliği gelse inan otp yı aşabilen adamlar ortalıkda hesap bırakmaz 🙂

 • izzet demirtaş

  umarım knight online en kısa zamanda steam geçer … bu özellik gerçekten çok güzel olmuş …

 • Erdi Gürsoy

  Hesabıma arkadaşım girdi oyunumu sildi geride gelmiyor oh ne ala memleket 😀

 • Mertcan Ay

  çok şükür dedirten cinsten bir haber. benim gibi daha çok kişinin bundan rahatsızlık duyduğuna eminim iyi olmuş bu özellik

 • Tekel Winston

  Oyunların silinebilmesi güzel fakat paket olarak silinmesi yerine tercihe göre tek tek silinmesi daha iyi olurdu. Yine de bu sayede istemediğimiz bazı oyunlardan kurtulabileceğiz, iyi olmuş 🙂

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.