Takip Et
Ana sayfa » Starcraft 2 » Starcraft 2 Tanıtımı

Starcraft 2 Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Yapımcılığını ve yayıncılığını Blizzard Entertainment yaptığı, 1998 yılında yayınlanan Starcraft serisinin devamı olan Starcraft 2 27 Temmuz 2010 tarihinde yayınlanmış, aksiyon, bilim kurgu ve gerçek zamanlı bir strateji oyunudur. Oyunu Mac OS X ve Microsoft Windows platformlarından herhangi bir tanesinden oynayabilirsiniz. Dustin Browder’in tasarımcılığını yaptığı Starcraft 2 singleplayer ve multiplayer olarak iki farklı modda oynanabilmektedir. Wings of Liberty adıyla piyasaya sürülen Starcraft 2 oyununa daha sonradan iki adet Heart of the Swarm ve Legacy of the Void adlarında genişleme paketi eklenmiştir.

Starcraft Oyunu Hakkında

Oyunun senaryosu Brood War’dan sonraki 4 yıla göre düzenlenmiştir. Starcraft oyununda üç farklı oyuncu ırkı bulunmaktadır. Bu ırklardan Terrans dünyadan sürgün edilmiş insan ırkını temsil etmekte, Zerg ırkı süper asimile yaşam formlarını ve son olarak Protoss’ da geniş ve teknolojik açıdan gelişmiş ırkı temsil etmektedir. Bunlara ek olarak Starcraft 2 oyununda Zerg ırkının oluşumundan sorumlu Xel’Naga ırkı da yeni göreceğiniz ırklar arasındadır.

Starcraft 2, singleplayer ve multiplayer modunda oynanma imkânına sahiptir. Gelişim sürecince özelikle multiplayer moda ağırlık verileceği belirtilmiş ve bu alanda birçok yeniliğin var olacağı belirtilmiştir. Battle.net sistemi üzerinden çok oyunculu modda oynanabilen Starcraft 2 bizlere benzersiz bir gerçek zamanlı strateji oyunu oynama imkânı sunmakta. Önceki serinin aksine 3 boyutlu grafik motoru ile geliştirilen oyun yeni ve farklı efektleri ile birçok oyun eleştirmeninden olumlu puanlar almıştır. Starcraft 2 ile birlikte yenilenmiş çoklu oyuncu desteği, yeni özelikler ve yeni ırklar sayesinde rekabetçi bir oyun deneyimi yaşayın. Özelikle geliştirilen oyuncu ırkları ve bu ırklara eklenen yeni dinamikler sayesinde stratejik aksiyonu en üst seviyede yaşayabilirsiniz.

Starcraft Sistem Gereksinimleri

Sizde strateji oyun severlerinden birisiyseniz bu oyunu oynanacak oyunlar listenize eklemelisiniz. Starcraft sistem gereksinimlerine baktığımızda minimum düzeyde Pentium 4 işlemci, GeForce 7/8 Serisi ekran kartı, 1 Gb ram ve özelikle çevrimiçi modda oynamak isteyenler için ADSL 1 mbit internet hattı gerekli olanlar arasındadır.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.