Takip Et
Ana sayfa » SOMA » SOMA Tanıtımı

SOMA Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Frictional Games tarafından geliştirilmiş ve yayımlanmış SOMA bir hayatta kalım ve korku oyunudur. Tabi ki oyunun bilim kurgu yönünü unutmadan söyleyelim. Oyunda asıl adamımız (Simon) rüyasında yanında bir bayan ile kaza yaptığını görerek uyanıyor, telefonu çalıyor ve arayan kişi bir ilaç içmesini istiyor ve oyunun hikayesi buradan itibaren başlıyor.

Beyin üzerinde araştırmaların yapıldığı bir hastahaneye giderek bir makine ile kendisini PATHOS-2 adlı bir araştırma tesisinde gözlerini açıyor. Bu PATHOS-2 ise çeşitli araştırmaların yapıldığı ve artık çeşitli patlamalar yüzünden yeryüzünün olmadığı deniz altında olan bir yer olarak karşımıza çıkıyor. PATHOS-2’de çeşitli makineler var bunlardan bazıları insan zekasına sahip olduğunu görüyoruz. Bir korku oyunu olduğu için tahmin edebileceğiniz üzere çeşitli yaratıklarla da karşılaşacaksınız. Oyunu tamamen inceleyerek tüm hikayeyi anlatıp anlamsız bir hale getirmek istemiyoruz. Ana tema korku olduğu için karşınıza çıkacak her şeyi yazıp korkmayacağınız bir korku oyunu oynamak pekte heyecan verici bir hal almayacaktır.

Size verebileceğimiz küçük bir ip ucu ise; bazı yaratıklardan kaçmanıza gerek olmadığı köşe olabilecek bir duvara arkanızı dönerek oturduğunuzda yaratığın size bir şey yapmadan biraz bekledikten sonra gideceğini göreceksiniz.

Oynanacak Oyunlar ekibi olarak tabi ki size SOMA isimli oyunun sonunu söyleyerek tüm sürprizi anlamsız hale getirmeyeceğiz.

Oyunu grafiksel açıdan değerlendirdiğimizde, ilk başlangıç aşamasından sonuna kadar gerek masa üstünde bulunan eşyalar olsun, cam kırılma efektleri olsun, yaratıklar olsun tüm grafiklerin özenle işlendiğini görüyoruz. Oyunda zevk alabileceğiniz diğer bir durum eşyaları sağa sola fırlatıyor olabilmeniz. Oyun atmosferi tam bir korku odaklı olduğunu göreceksiniz ve bazen bilmeceler size zor anlar yaşatabilecek.

Korku oyunu seviyorsanız size tavsiye edebileceğimiz diğer bir korku oyunu tabi ki SOMA olacaktır.

Oynanabilecek platformlar; Microsoft Windows , Mac, Linux , PS4, Xbox One.

Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.