Ana sayfa » Rockstar Games 150 Milyon Dolarlık Dava ile Karşı Karşıya!

Rockstar Games 150 Milyon Dolarlık Dava ile Karşı Karşıya!

Grand Theft Auto oyun serisinde oldukça önemli işleri üstlenen ve Rockstar North’ın başkanı olan Leslie Benzies’in şirketten ayrıldığı, geçtiğimiz aylarda resmi olarak paylaşılmıştı. Şirketten ayrılışın arka planında yatan iddialar ise geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıktı.

Rockstar North’ın tepe ismi olan Leslie Benzeis geçtiğimiz günlerde eski şirketi olan Rockstar Games’e gecikmiş ya da ödenmemiş ödenekler nedeni ile tam 150 milyon dolarlık dava açtı.

1999 yılından beri Rockstar Games’de aktif olarak görev yapan Leslie Benzies’in 2016 yılının Ocak ayında Rockstar Games ile olan ilişkisinin kesildiğini açıklamıştı. Rockstar Games’in kurucuları olan Sam ve Dan Houser’ın performans sıkıntıları ve işe odaklanamama nedeniyle şirketten çıkardığı Lislie Benzies’in iddiaları ise oldukça farklı bir noktayı işaret etmekte.

Lislie Benzeis’in avukatı olan Christopher Bakes , Lislie Benzeis’in uzun soluklu bir tatile girdiğini ve dini bayram bitişi olan 1 Nisan günü tekrar işinin başına dönmek için firmaya döndüğünü açıklamış. Ancak bu dönüşün ardından Bezeis’in Rockstar North ofisine dahi sokulmadığı belirtiliyor. Ofise giriş kartı iptal edilen Benzeis güvenlik görevlileri tarafından ofise alınsa da az bir süre sonra tekrar dışarı çıkartılmış.Ayrıca firmanın önde gelen kişilerine dağıtılan ödenekten alamadığı da rapor edilmiş.

Tüm bu suçlamalar karşısında sessizliğini koruyan Rockstar Games ise Leslie Benzeis’in performans ve işe odaklanamama sıkıtıları nedeniyle şirketten ayrılmak zorunda kaldığını ve bu ayrılığın kendisi istediğini dile getiren bir açıklama yaparak yetinmiş.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.