Takip Et
Ana sayfa » Rise of the Tomb Raider » Rise of the Tomb Raider Tanıtımı

Rise of the Tomb Raider Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Crystal Dynamics tarafından yapılan ve yayıncılığını Microsoft Studios & Square Enix’in üstlendiği serinin yeni oyunu olan Rise of the Tomb Raider olarak karşımızda. Oyunun yayıncısı konumunda olan Microsoft nedeniyle 2015 yılında Xbox konsollar üzerinden satışa sunulacak, 2016 yılında ise PC ve Playstation 4 versiyonlarının piyasaya çıkacağı açıklandı.

Herkesin bildiği ve çocukluğumuzun oyunu olan Tom Raider yeni serisi ile büyük beğeni kazandığını söyleyelim. Lara’nın arkeolog bir babası olduğunu, çılgınca keşifler yaptığını ve keşifler nedeniyle tüm ününü kaybettiğini hatta bu keşif nedeniyle yaşamını yitirdiğini görüyoruz. İşte tam hikaye burada başlıyor, Lara babasının yaptığı araştırmaları yarım bırakmak istemiyor ve ardından araştırmalara devam ediyor. Bu araştırmalar onu Suriye’ye kadar sürüklüyor, Lara bu sefer çok kararlı olduğu için tüm gerçeği gün yüzüne çıkartmaya çalışıyor. Suriye’de bulduğu ip uçları ise bu sefer Sibirya’nın soğuk tepelerine götürüyor.

İşte oyun tam burada başlıyor Sibirya’da tam bir ölüm kalım savaşı vererek hayatta kalmaya çalışıyoruz. Büyük bir maceraya atılacağınız bu oyunda ilk gözümüze çarpan mükemmel bir grafik ve sesler ile karşılaşacaksınız. Zindanlar ve mezarlar bile düşünülerek tam bir grafik şölenine dönüşmüş. Oyun tamamen açık bir dünyada olmasa da küçük birçok bölgenin olduğunu göreceksiniz, aslında açık dünya olması çokta sizin için önemli olmayacak çünkü ne kadar küçük bölge desekte birçok görevin bulunduğu bölümler mevcut. Araştırma için ise mezarları keşfederek yeteneklerinizi ne denli zorlayacağınızı ve bu durumdan büyük bir haz alacağınızın garantisini verebiliriz. Mezar keşfederek puan kazanabilir ve silahlarınıza ek parçalar alabilirsiniz. Ayrıca hazine toplayabilir veya çevredeki hayvanları avlayarak gelişebilirsiniz. Oyundaki bomba sisteminin ise değiştiğini görüyoruz etraftan bulduğunuz bir şişeyi ister fırlatıp dikkat çekin isterseniz molotof yapıp atın.

Oynanacak Oyunlar olarak Rise of the Tomb Raider‘i kaçırmamanızı öneriyoruz!

Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.