Ana sayfa » Project Spark Oyunu İçin Son Karar

Project Spark Oyunu İçin Son Karar

Project Spark oyunu için hayranlarını oldukça üzen bir karar alındı. Pazartesi günü oyun, Windows Store ve Xbox Live mağazasından Microsoft tarafından kaldırılacak.

Project Spark indir

Microsoft Studios ve Team Dakota’nın ortak projesi olan, oyun yapma oyunu türü olarak adlandırabileceğimiz Project Spark bugün açıklanan bir karar ile sevenlerini üzdü. Bugünden itibaren, oyun Xbox ve PC için artık indirilebilir olmayacak. Oyunun online oynama özelliği ise 12 Ağustos 2016 tarihinden sonra kapatılacak. 46 içerik paketi, 2.000’den fazla asset’i ve çıkışından itibaren 16 yaması ile piyasaya vedasını edecek olan Project Spark’ı offline olarak oynamaya devam etmek isteyen kullanıcıların istedikleri haritaları şimdiden indirmeleri gerekiyor.

Daha önceden, 5 Ekim 2015 tarihiyle bugün arasında kalan zaman diliminde Project Spark Starter Kit’i satın alanların Microsoft hesaplarına oyunun ücreti iade edilecek. “Bu bizim için çabuk alınamayan ve oldukça zor olan bir karardı.” diyen Dakota’nın topluluk yöneticisi Thomas Gratz, oyunun kapanma sebebi olarak takımın, Microsoft Studios içerisinde farklı projelere dağılmaları olarak açıkladı. Project Spark satın alanların kredilerini geri almaları hakkında ayrıntılı detaylar ise bu sayfada açıklandı.

Project Spark oyunu E3 2013 etkinliğinde Xbox ve PC cross-platform’u olarak tanıtılmıştı. Ekim 2014’de ise tam sürüm olarak çıkışını yaptı.

Project Spark’ın kapanış haberinden sonra ise akıllara Microsoft’un Fable Legends oyunlarının yapımcısı olan Lionhead Studios’un kararı geldi. Şirket, ciddi bir karar ile potansiyeli olan oyunları teker teker kapatmakta ve bunun henüz oyuncular tarafından alınan tepkileri dinlenmedi. Gelecekte Microsoft Studios, bu stratejisini devam ettirirse neler olacağı ise meçhul.

World of Warcraft, Overwatch ve DC Comics hastası, ağır oyuncu, deli dolu bir insan. Zamanını genelde bilgisayar ve konsol oyunlarına ayırsa bile sosyal bir kişiliğe sahip. Ayrıca psikoloji ise tutkularından sadece birisi!

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.