Takip Et
Ana sayfa » Project CARS » Project CARS Tanıtımı

Project CARS Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Geliştiricisi Slightly Mad Studios olan ve yayıncılığını da BANDAI NAMCO Entertainment ile üslendiği bir araba simülasyon oyunudur. Simülasyon yarışlarını sevenlerin büyük özlemle beklediği bir oyun olarak Project CARS karşımızda. Bir simülasyon oyunu olduğundan tamamen gerçeğe yakın şekilde yapılmaya çalışılmış ve gerek zorluk açısından olsun gerekse grafiksel olarak bunu başardığını söyleyebiliriz.

Project CARS‘da birçok detaya el atabiliyorsunuz, belirli aralıklarla yağmurlu bir hava seçerken belirli aralıklarda ise havanın açık olmasını veya sisli olmasını sağlayabiliyorsunuz.  Aynı zamanda arabayı kullanırken alacağınız yardımları da tamamen size bırakıyor oyun, isterseniz fren yardımı alabilir isterseniz patinajı önleyebilirsiniz. Bu ve buna benzer aklınıza gelebilecek her türlü yardım üzerinde oynayabilirsiniz, tamamen gerçek bir araba sürermişçesine size istediğinizi yaptırabilen bir oyun olarak görünüyor. Bir diğer üzerinde değişiklik yapabileceğiniz özellik ise ekranda bulunan göstergelerin veya aynanın yerini değiştirebiliyor olmanız sanki burada geliştirici yayıncıları da düşünerek bu özelliği eklemiş.  Diğer oyunlardan çok rastlamadığımız diğer yardım ise kılavuz çizgilerini kaldırabiliyor olmamız, bu çizgileri kaldırarak yol yardımını sıfırlayabilirsiniz ama bu durum size yol sürüşünün gerçekçi keyfini de yaşatabileceği gibi oyunu daha zor bir hale getirerek sürüşün tamamen işkence haline gelmesine de neden olabilir. Oynanacak Oyunlar olarak önerimiz oyunu tamamen gerçekçi hale getirmek için uğraşarak stresli anlar geçirmemeniz! Belirli yardımlar alarak yarışı daha eğlenceli hale getirmenizde fayda var. Oyunda bulunan yapay zekaya da değinmeden geçmeyelim, yapay zeka ile araçların normal bir kişi gibi oynamasını sağlayabiliyorsunuz, yapay zekayı ne kadar artırırsanız yolda diğer araçları geçmek o kadar zorlaşıyor bazen diğer araçlar size yol verirken bazense yapay zekayı zorlaştırdığınız için yol vermiyor ve size çarpıyorlar.

Project CARS’da araba çeşitliliği açısından bakarsak, birçok araba oyunda mevcut ve hızlı araçların bulunduğunu söylemeliyiz, yeteri kadar arabaya sahip fakat burada illaki isteyeceğiniz bazı arabaların eksik olduğunu görebilirsiniz (örn. Lamborghini) fakat bu durum çokta fazla eksiklik yaratacağını düşünmüyoruz. Çünkü oyunda yeteri kadar araç modeli var ve bu modellerinde oyuncuları tatmin edeceğini düşünüyoruz. Yine aynı şekilde pist sayısı bakımında da oyunun yeterince piste sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca oyunda hasar modellemesinin de olduğunu söyleyelim.

Project CARS tamamen yarış severler düşünülerek tasarlanmış ve gerek grafiksel açıdan olsun gerekse araç sürüşü açısından olsun gerçeğe yakın olarak sunulmuş. Oyun tamamen gerçekçilik sunduğu için ilk başlarda sıkmaya başlayabilirsiniz ama ilerleyen zamanlarda alıştırmalar yaparak aslında ne kadar zevk alabileceğiniz bir oyun olduğunu unutmayın.

Oynayabileceğiniz platformlar; PC (Microsoft Windows), PS4, Xbox One üzerinden satın alabilirsiniz.

PC için sistem gereksinimleri; Minimum sistem: Win7 64 bit, İntel Core 2 Quard Q8400 3 ghz işlemci, 4 gb ram, Nvdia GTX260 veya ATI Readon HD5770 ekran kartı, en az 25 gb boş alan. Tavsiye edilen sistem: Win 7 64 bit işletim sistemi, İntel Core İ7 işlemci, 8 gb ram, Ge Force GT600 serisi veya AMD Readon HD7000 ekran kartı, boş alan olaraksa 25 gb’a ihtiyacınız olacaktır.

Oyunu Steam üzerinden satın alabilirsiniz. Fiyatı ise: 75,00 TL’dir.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

1 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.