Takip Et
Ana sayfa » Prison Architect » Prison Architect Tanıtımı

Prison Architect Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Prison Architect 2 boyutlu oynanan hapishane inşaat ve yönetim simülasyon oyunudur. Introversion Software tarafından geliştirilen bu oyun tek oyunculu modda oynanabilmektedir. Microsoft Windows, OX X, Linux, Android ve iOS platformlarında oynanan bu oyunun tasarımcısı Chris Delay’dır. 25 Eylül 2012 tarihinde ön siparişe sunulan oyun kısa süre içersinde 1 milyon kopya satarak 10,7 milyon dolarlık bir gelir elde etmiştir. Oyunun resmi yayınlama tarihi ise 6 Ekim 2015’tir.

Prison Architect Oyunu Hakkında

Prison Architect, yukardan bakış açısı ile oynanabilen 2 boyutlu bir simülasyon oyunudur. Bu oyun içersinde oyuncu aynı zamanda gardiyanları yönlendirebilmektedir. Gardiyan, işçiler ve birçok hapishane yönetimini planlamak ve yönetmek kullanıcıya aittir.  Oyunun temel amacı maksimum güvenlikli bir hapishane inşa etmeye dayanmaktadır. Burada önemli olan inşadan ziyade bu inşa sırasında maksimum güvenlik önlemi almaktır.

Prison Architect simülasyon oyununa ilk başladığınızda ilk etapta boş bir arazide oyuna başlamaktasınız. Bulunduğunuz arazide mahkûmları barındırabileceğiniz hücreler yapmalısınız. Tabi bu hücreleri yaparken gelişi güzel duvar koy hücre oluşsun şeklinde değil. Hücreleri oluştururken bir inşaatta olması gereken herşeyi burada da yapmak zorundasınız. İnşaatın temeli, elektrik tesisatı, kanalizasyon sistemi, gardiyanların hücreleri, mahkûmlar için günlük aktivitelerini giderecekleri alanlar ve yemekhane ve daha birçok şey bu similasyon oyununda oluşturmanız gerekenler arasındadır. Bu kadar detayı gelişi güzel yaparsanız oyun sizin açınızda hiçte iyi gitmeyecektir. Oyunun temel amacından birisi olan güvenli hapishane şartını bu inşa sırasında göz önünde bulundurmalısınız.

Prison Architect 2 boyutlu simülasyon oyunları arasında oynanacak oyunlar listenize eklemenizi önerdiğimiz keyifli ve saatlerce oynayıp vaktin ne kadar çabuk geçtiğini anlamayacağınız bir oyun.

Oyunun Sistem Gereksinimleri

Sistem gereksinimlerine baktığımızda Windows Xp işletim sistemi, 1,7 Ghz işlemci, 128 MB Ram kapasitesi ve minimum 64 MB grafik kartı bulunması gereken özelliklerdir. Oldukça düşük özelliklerde oynayabileceğiniz en güzel oyunlardan bir tanesi diyebiliriz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.