Takip Et
Ana sayfa » Pokemon GO » Pokemon GO Tanıtımı

Pokemon GO Tanıtımı

Pokemon GO Tanıtımı

Harita  bazlı oyunların babası olan Ingress’in yapımcısı Niantic tarafından geliştirilen Pokemon GO, artırılmış gerçeklik türünde harita üzerinden oynanan bir pokemon oyunudur. Oyuna bir pokemon eğitmeni olarak başlanır ve amaç başlıca Pokemon yakalamaktır. Pokemon GO Tanıtımı ve detayları için okumaya devam et!

Pokemon GO harita üzerinden oynandığından pokemon yakalamak için gerçek dünyada da yürümeniz gerekir. Yürüdükçe çevrenizde pokemonlar belirir ve bu pokemonlar tarafınızca yakalanabilir.

Pokemon GO, haritayı baz alarak oynanan bir oyun olduğu için pokemonların dağıtım sistemi de gerçek dünyaya bağlıdır. Su pokemonları su kenarlarında fazla oldukça bitki pokemonları ise ormanlık ve yeşillik alanlarda fazlaca olur.

Bir pokemon ile karşılaşılması halinde pokemon radara girer. Radardaki pokemona tıklanılması halinde ise kamera açılır ve pokemon canlı olarak gözükür. Eğitmen pokemonu yakalamak için ise bir poketopu fırlatmak zorundadır. Yakalanılan pokemon pokedex’de tutulabilir veya profesöre candy ve stardust karşılığında transfer edilebilir.  Aynı zamanda oyuncuya pokemon yakaladığı zaman bir miktar stardust ve candy hediye edilir.

Pokemon GO Oyna

5. seviyeye ulaştıktan sonra oyun, oyuncudan bir takım seçmesini belirler. Seçilen takım bir daha değiştirilemez. Oyunda şu an için Red, Yellow ve Blue olmak üzere 3 takım bulunmaktadır. Takım seçtikten sonra oyuncular Gym’lerde savaşlara girebilir veya pokemonlarını eğiterek güçlendirebilir. Eğer bir Gym oyuncunun mensup olduğu takım tarafından kontrol ediliyorsa pokemonlar eğitilebilir ve Gym’ler defans edilebilir. Takımınızın kontrol ettiği bir Gym size 24 saat aralıklar ile belirli bir miktar pokecoin ve stardust verir. Eğer Gym rakip takımın kontrolü altındaysa pokemonlarınız ile Gym’de savaşabilir ve takımınız için Gym’in defansını kırarak ele geçirebilirsiniz. Pokemon GO Tanıtımı ve stratejileri hakkında paylaşımlarımızı arama bölümünden bulabilirsiniz.

Önümüzdeki günlerde Pokemon GO oyunu için Pokemon GO Plus adı verilen bir cihaz da piyasa sürülecek. Bu cihaz telefonunuz ile senkronize bir şekilde çalışacak ve oyun kapalı olsa bile pokemon radara girdiğinde titreyecek. Eğer o tarz bir pokemon daha önce yakalanmışsa tek bir tuş ile karşılaşılan pokemon yakalanabilecek. Titreşimli ve ışıklı olan bu cihazın satış fiyatı ise henüz belli değil.

pokemon go plus

World of Warcraft, Overwatch ve DC Comics hastası, ağır oyuncu, deli dolu bir insan. Zamanını genelde bilgisayar ve konsol oyunlarına ayırsa bile sosyal bir kişiliğe sahip. Ayrıca psikoloji ise tutkularından sadece birisi!

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.