Takip Et
Ana sayfa » Point Blank » Point Blank Tanıtımı

Point Blank Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Point Blank Tanıtımı Hakkında

2008 yılında MMOFPS oyun severlerin karşısına çıkan Point Blank, Güney Koreli oyun şirketi Zepetto tarafından geliştirilmiştir. Türkiye’de çok popüler değil gibi görülen oyunun sadece Türkiye oyuncu sayısı 4 milyonun üzerinde. Neden çok popüler değil dediğinizi duyar gibiyiz, bunun gerekçesi olarak oyunun sadece Tayland’da kayıtlı kullanıcı sayısı 21 milyonu aşmış durumda. Oyundaki her 100 kullanıcıdan 18 tanesini bayan kullanıcılar oluşturmakta.

Bildiğimiz FPS oyunlarından olan Point Blank Ct-Force ve Free Rebels adında iki takımın kıyasıya mücadelesini konu almakta.

Ct-Force

Adından anlaşılacağı üzere polislerden oluşan bu ekip 3 kadın ve 2 erkek ana karakterden oluşmaktadır. Ekip verilen görevleri yerine getirerek mevcut haritalarını tüm enerjileri ile korumakla görevlidir. Timdeki erkek karakterler Acil Pool ve Leopard adı ile bayan karakterler ise Keen Eyes, Hyde ve Chou isimleri ile bilinmektedir.

Fre Rebels

Neredeyse her FPS oyunun olmazsa olmazlarından olan kötüler yani teröristler. Ayrılıkçı örgüt olan Rebels takımının hikâyesi alışılmış hükümete karşı çıkarılan isyana dayanır. Teröristlerin takımında 3 bayan ve 2 erkek karakter bulunmakta. Erkek karakterlerin ismi Red Bulls ve D-Fox. Bayan karakterlerin ismi ise Tarantula, Viper Red ve Rica olarak bilinmekte.

Zepetto firmasının geliştirmiş olduğu Point Blank TDM, imha görevi, bomba görevi, yok etme görevi, defans görevi, yumruk modu ve dinozor modu ile toplamda 7 modtan oluşmaktadır. İçersinde ilginç görünen mod hiç şüphesiz dinozor modu.

Dinozor Modu

Bu mod adından anlaşılacağı üzere dinozor ve insanların savaşını konu almakta. Takımlar sırasıyla 5 dakika boyunca dinozor ve 5 dakika insan karakterinde mücadele vermektedir. İnsanların amaçları, dinozorların bölgesindeki portlara kaçarak hayatta kalmaya çalışmaktır. Sırasıyla rollerin değiştiği bu modda en çok puanı alan oyunun kazanını olur.

Kayıt işlemi ve oynamanın ücretsiz olduğu bu oyunda Premium silah ve malzemeler için gerçek para ödeyerek oyun içi kredi almanız gerekiyor.

Point Blank Sistem Gereksinimleri

Anlattığınız bu oyunu bende oynamak istiyorum diyorsanız, bilgisayarınızın minimum Pentium 4 2.4Ghz işlemci ve 512 mb ram kapasitesine sahip olması gerekiyor. Cihazınızın grafik kartı Geforce 5700 veya  Radeon 9600 kartlarından birisi ya da daha üstü olmalıdır. Harddisk’de bu oyun için minimum 2 gb veri alanı ayırmayı da unutmayın.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

15 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.