Ana sayfa » PlayStation 4.5 Neo Çıkabilir!

PlayStation 4.5 Neo Çıkabilir!

PlayStation 4 sonrası PlayStation 4.5’mi geliyor!

Dev teknoloji şirketlerinden birisi olan Sony’nin oyun konsolu PlayStation 4’de bulunmayan özellik 4K,  PlayStation 4.5 Neo sayesinde oyuncularla buluşacak, bu sayede oyuncular daha üst çözünürlüklerde oyun oynama imkanı verecek ve yakın zamanda Sony, bu modelini pazara sürmeyi planlıyor.

PlayStation 4.5 neo

PlayStation 4.5 Neo özellikleri nasıl olacak?

Xbox One ile PlayStation 4 oyun konsolları uzun süre kendini unutturmayacak olsa da yenilenmeye ihtiyacı olduğu açık bir şekilde görülüyor. Bu yüzden Sony’de bunu düşünerek PlayStation 4’e bir iyileştirme veya hız aşırtma diyebileceğimiz ayrıca 4K özelliği de bulunan versiyonunu piyasaya sürmeye planladığı görülüyor. Dolayısıyla yeni nesil bilgisayarlara oranla daha düşük özelliklerde ve diğer firma oyuncu konsollarına oranla geride kalmamak için harekete geçti diyebiliriz.

Bir süre önce yapılan PlayStation 4.5 haberlerine bugün bir yenisi daha eklendi. Sony şirketinin isimlendirme politikasında buçuklu sayı kullanması ve yeni neslin PlayStation 4.5 Neo adını kullanılması bekleniyor . Peki, PlayStation 4.5 Neo özellikleri neler olacak?

PlayStation 4.5 Neo’nun İçeriği

PlayStation 4.5 Neo’nun 8 çekirdekli 2.1 GHz hızında çalışan Jaguar işletim sistemi ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. PlayStation 4.5 işletim sistemi frekans açısından hızlı ve yenilikçi olan yeni işletim sistemi ile kullanıcıları için daha kesintisiz bir deneyim sunacak.

Oyunlarda büyük önem taşıyan grafik sürücüsünde ise tercihini AMD’den yana yapacak gibi duruyor. PlayStation 4.5’de tasarlanmış AMD GCN yer alacak ve bu GPU 911 MHz hızında stabil bir biçimde çalışacak.

RAM bölümünde ise yine PS4’teki gibi 8 GB GDDR5 kullanılacak yalnız okuma hızı arttırılarak 218 GB/s olacak.

4K oyun tecrübesi sunması beklenen PlayStation 4.5, eski oyunlar ile uyumlu olup olmayacağı ile ilgili net bir bilgi yok.

PS4 ile PS4.5 arasındaki farklar

Fiyat konusuna gelirsek PlayStation 4.5 Neo’nun çıkışı ile PlayStation 4 biraz daha ucuzlayabilir. PlayStation 4.5 ise PlayStation 4’ün satış rakamına yakın bir fiyatta satılabilir.

OynanacakOyunlar ekibi olarak oyun konsolu severlerin bu habere sevineceğini, yeni bir oyun konsolu almak isteyenlerin ise tekrar düşünerek kararlarını biraz erteleyeceğini düşünüyoruz.

Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.