Takip Et
Ana sayfa » Planetbase » Planetbase Tanıtımı

Planetbase Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Planetbase; bağımsız bir yapımcı olan Madruga Works tarafından geliştirilen ve yayımlanan gezegen simülasyon oyunudur. Oyun çoğu oyuncu tarafından olumlu görüş alarak kendini oyun dünyasına girmeyi başarmış görünüyor. Oynayabileceğiniz platform ise PC üzerinden Microsoft Windows işletim sistemi ile oynayabiliyorsunuz.

Planetbase’yi kısaca anlatırsak; bir gezegene giderek orada büyük bir topluluk, bir koloni kuruyorsunuz ve bu koloniyi tamamen siz yönlendiriyorsunuz. Tabi koloni kurmadan önce gitmiş olduğumuz gezegeni stratejik açıdan da değerlendirmeniz gerekiyor. Oyunda bir insanın ihtiyaç duyabileceği her şeyi yapmanız gerekiyor. Aksi halde çalışan insanları susuz, havasız bırakırsanız ölümle karşı karşıya geleceklerdir. Oyunda su için su üreten tesisleri yapmanız gerekiyor, yiyecek için bitki veya aklınıza gelebilecek bir sebzeyi yetiştirmek için bir sera tarzında bölüm – tesis yapmanız gerekli, bu tesis sayesinde çalışan popülasyonun aç kalmasını önlüyorsunuz. Bu kurmuş olduğunuz gezegende insanların mutlu olması gerektiğini de unutmayın! Bunun içinde bazen bir spor salonu veya yemeklerini yiyebilecekleri güzel bir ortam olması gerekiyor. Bu sayede de insanlar gezegen içerisinde daha verimli çalışabiliyorlar. Tabi tüm bu anlatılanlar içerisinde fark ettiyseniz bir şey eksik o da elektrik, gezegende elektriği nasıl bulacaksınız onun içinde yel değirmenlerine ihtiyaç duyacaksınız ve bu yel değirmenlerini rüzgarın geliş noktasına göre doğru hesaplayarak kurmanız gerekecek, yel değirmenleri sayesinde gelen enerjiyi de bir bölümde depolamanız gerekiyor bu depolamanın ne kadar önemli olduğunu ve elektrik kesintisinin ne kadar kötü durumlar yaratacağını oyun içerisinde oynayarak keşfedeceksiniz. Sizlere daha fazla spoiler vermeden kısaca bu şekilde tanımlamamız doğru olacaktır.

Oyunda gezegen çeşitliliği çok olmasa da 3 adet gezegen bulunmaktadır. Bunlar; Desert Planet, Frozen Planet ve Gas Giant Moon gezegenleridir. Oyun içerisindeki popülasyon ise Worker, Biologist, Engineer, Medic, Guaro, Carrier Bot, Constructor Bot ve Driller Bot gibi insan ve yardımcı robotlardan oluşmaktadır.

Oyunun kısaca grafiklerine bakacak olursak; bize göre çok aşırı bir grafik aranacak oyun değil. Çünkü oyun içerisinde yapacaklarınız yeterince fazla ve bu sırada grafiğe önem verecek durumda değilsiniz. İnsanları canlı tutmak ve popülasyonu artırmak zorundasınız. Oyun grafik açısından diğer oyunlara göre sizi mutlu edecek derecede ve yeterli grafik seviyesine sahip olduğunu göreceksiniz. Oyunu Single Player olarak oynayabiliyorsunuz.

Planetbase PC Sistem Gereksinimleri ise: En düşük olarak; İşletim Sistemi olarak Windows Vista/7/8/10, İşlemci olarak 2 Ghz Dual Core, 2 GB Ram, 512 MB VRAM ekran kartı ve en az 550 MB boş alana ihtiyaç duyacaksınız. Önerilen Sistem ise; Windows 7/8/10 işletim sistemi, İntel Core i5, 2 GB ram, 512 MB en az Ekran kartı, Directx 11 ve son olarak en az 550 MB boş alana sahip olmanız gerekmektedir.

Bu tür oyunları seviyorsanız kesinlikle kaçırmayın dediğimiz ve hiç denemediyseniz Oynanacak Oyunlar arasında görmek isteyeceğiniz bir oyun olduğunu söylemeliyiz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

1 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.