Ana sayfa » Overwatch Torbjörn Turret Hasarı Azaltılıyor!

Overwatch Torbjörn Turret Hasarı Azaltılıyor!

Jeff Kaplan’ın internet sitesinde yaptığı yoruma göre, gelecek ay PS4 ve Xbox One’a gelecek güncellemelerle Overwatch Torbjörn turret hasarı düşürülecek.

Overwatch torret

Overwatch geçen ay çıktığından beri milyonlarca oyuncu Blizzard’ın yeni FPS oyununu denemek için kendilerine oldukça fazla zaman ayırdı. Blizzard 21 tane karakterle oyunu çıkararak mükemmel bir iş yaptı fakat doğal olarak bazı kahramanların oyun içi hasar dengesini sağlama sorunları ortaya çıktı (Bu olaya en büyük iki örnek McCree ve Widowmaker). Konsol ve bilgisayar platformlarının getirdiği farklı özelliklerden dolayı Overwatch’ta oyun içi hasar dengesinde her zaman bir sorun meydana gelecek. Bu tabii ki de çok doğal bir durum. Blizzard geçtiğimiz günlerde de bu dengede yeni hasar düşürmesini alacak ismi açıkladı: Torbjörn.

Tartışma platformunda Overwatch Torbjörn’ün turretlarının PS4’da ve Xbox One’da fazlasıyla güçlü olduğu ve bu durumun yarattığı oyun içi sorunlar tartışıldı. Buna cevap olarak oyun direktörü Jeff Kaplan Blizzard’ın bu konu üzerinde çalıştığını ve Temmuz ortalarına doğru konsollarda turret hasarının %30 düşüreleceğini açıkladı. Bilgisayar platformu içerisinde ise hiçbir değişiklik olmayacağını da belirtti.

Eğer Overwatch’u konsoldan oynuyorsanız Blizzard’ın bu hasar düşürme planına çok fazla şaşırmamışınızdır. Bir Overwatch fan sitesi karakterlere göre kazanma-kaybetme oranını hesapladı ve %61.6 gibi büyük bir oranla Torbjörn’ün kazanma averajı bütün verileri ortaya koydu.

Bütün platformlarda Overwatch Torbjörn’ün turret hasar miktarı herkes için sorun teşkil etmekte fakat konsollarda olan bariz hasar fazlalığı daha çok gündemde oldu. Bu turretları yok etmekte ki iki taktikten biri Widowmaker veya Hanzo ile uzaktan vurmak. Fakat konsol ve bilgisayar platformları arasında farkı düşünecek olursak, konsol oyuncuları bu iki sniper karakteri fazla seçmiyorlar. Böylelikle Torbjörn daha fazla seçilime uğruyor. Bir takımın Torbjörnler ile dolu bir takımla karşılaşması pek cezbedici bir durum değil ve bu durum fazlasıyla oyuncunun oyundan sinirlenip çıkmasına sebebiyet verdi.

Competitive modu (Ayrntılı bilgi için tıklayın) gelmeden önce Overwatch Torbjörn turret hasar azaltılması yapılacak ve bu durum bir sürü oyuncuyu rahatlatmışa benziyor. Dereceli maçlarda aynı sıkıntıları yaşamayacaklarından ötürü Xbox One ve PS4 kullanıcıları adına mutlu hissediyor ve darısı biz bilgisayar kullanıcılarına diyoruz.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.