Ana sayfa » Overwatch Hile Programı Kullananlar Banlandı

Overwatch Hile Programı Kullananlar Banlandı

Geçen ay, Blizzard Overwatch hile programı kullanan oyuncuları banlayacağına ve ikinci bir şans vermeyeceğine söz vermişti. Görünüşe bakılırsa sözlerini tuttular. 7 milyon üzeri kullanıcıya sahip Overwatch’un yapımcısı Blizzard, bini aşkın kullanıcıyı banladığını açıkladı. İsimleri yayınlayarak banlamaları gösteren Blizzard bu konuda ne kadar katı olduğunu gösterdi.

Overwatch çıkalı daha birkaç hafta oldu ve Blizzard şimdiden hilekarlara göz yummadı. İlk olarak dün, popüler Overwatch hile programı kullanıcıları banlanmaları bildirmeye başladı. Görünüşe bakılırsa Overwatch hile programı yaratıcıları ne yapacaklarını bulana dek sunucularını kapattılar.

kacgcvgztedorkgnxmm2

PC Gamer sitesine göre, bazı kişiler oyunun başka kopyalarına almalarına rağmen banlandıklarını belirtti. İsimsiz bir hile kullanan kişi ilk önce “Oyunu tekrar aldım” dedi, daha sonrasında “Oynadığım süreçte hile kullanmadım ve sadece eğlenmeme baktım, iki gün sonra tekrar banlandım. Tekrar oyunu aldım… Fakat bunu yapmadan önce Overwatch’u ve Launcher’ı tamamen sildim. Hile kullanmadan oyunda bir gün geçirebildim.” açıklamasında bulundu. Hile kullananlar ayrıca MAC adreslerini, hard disklerini, BiosDate’lerini değiştirmeye çalıştıklarını ve yeni bir VPN almayı denediklerini söylediler. Fakat ne yaparlarsa yapsınlar tekrar banlandıklarını bildirdiler.

Bu sırada Çin’de, Blizzard ve partneri NetEase sanki Tracer’lar ile çevrelenmiş saldırıya uğrayan Reinhardt’a Mei ultisi atarcasına banlamaları gerçekleştirdiler. 1572 kişiyi banladıklarını açıkladılar. Tek banlamakla kalmadılar ayrıca banladıkları kişilerin kullanıcı adlarını da tek tek yayınladılar.

Hile kullanmayı düşününler için haberde açıkça göremediyseniz söyleyelim; hile veya herhangi bir hile aracı kullanmayın ya da “denemeyin”. Hile kullanmayı düşünmeyin bile. Blizzard hiçbir oyununda hileye göz yummadı ve yummuyor da. Blizzard oyunlarının ne denli pahalı olduğunu hepimiz biliyoruz ve size kesinlikle hile kullanmamanızı ve kendi emeğinizle oyunlarında bir şeyler elde etmenizi öneririz. Böylelikle ne emeğiniz ne paranız yanar. Yapım şirketi Overwatch’u e-spor müsabakalarına katmayı düşündüğünden dolayı bu duruma daha da ciddiyetle bakıyor. Bu yüzden, “Banlandım ama belki hesabım açılır” diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Oynanacak Oyunlar ekibi olarak sizlere hilesiz ve eğlenceli oyunlar diliyoruz. Sizler de Blizzard’ın bu hile kullananlara katı cezalar uygulaması hakkında ne düşündüğünüzü yorumlarda belirtebilirsiniz.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.