Overwatch Hile Kullananlara Göz Yummayacak

Overwatch

PC PS4 Xbox One
10

OYNANACAK OYUN!

8.3

OYLAR

Overwatch Hile Kullananlara Göz Yummayacak

Blizzard’ın yeni oyunu olan Overwatch hile kullananlara asla göz yummayacak. Şirketin sert politikasının resmi Overwatch forumları üzerinden tekrar üstüne basılması, oyunun gelecekteki durumu konusunda birçok durumu netleştirdi.

Overwatch makro-ödeme yolu ile oynayan bir oyun olduğundan çoğu oyuncunun bu duruma yeltenmeyeceği düşünülse de şirket ekstra önlemler almaktan çekinmedi. 2014 yılında Hearthstone’da hile kullanan oyuncuları ilk seferlerinde, 2012 yılında ise Diablo 3 oyununda hilecilere karşı sınırsız hesap kapatılmasıyla tedbirini alan Blizzard aynı yöntemi Overwatch hile kullanıcılarına karşı da alacaklarını çekinmeden söyledi.

Açık beta sürecinde büyük başarıya imza atarak toplamda 9.7 milyon kişinin oynadığı Overwatch hile kullananlara karşı nasıl işlem yapacakları ise kesinleşmiş değil. Periyodik olarak dalga halinde mi yoksa anında bir hesap kapatılması olacak henüz belli olmasa da bu konunun ciddiye alınması ve gündeme getirilerek oyuncuların içine su serpilmesi oldukça olumlu karşılandı.

Overwatch tam sürüm olarak 24 Mayıs 2016 tarihinde çıkacak.

Sercen Uytun’in profil fotoğrafı
World of Warcraft ve DC Comics hastası, ağır oyuncu, deli dolu bir insan. Zamanını genelde bilgisayar ve konsol oyunlarına ayırsa bile sosyal bir kişiliğe sahip. Ayrıca psikoloji ise tutkularından sadece birisi!

Şifremi Unuttum