Ana sayfa » Overwatch Betası Başarıya İmza Attı

Overwatch Betası Başarıya İmza Attı

Overwatch, Blizzard şirketinin Titan isimli yeni projesinin iptali üzerine yeniden revize edilerek geliştirilen birinci kişi gözünden oynanan yani FPS türü bir oyundur. Ancak oynanış tarzı nedeni ile birçok oyuncu tarafından MOBA-FPS oyunu olarak benimsenmiştir. Overwatch betası ise geçtiğimiz günlerde son buldu ve bu beta aşaması ile bir rekora imza attı.

Blizzard şirketinin yeni oyunu olan Overwatch, geçtiğimiz günlerde 1 hafta süresince beta sürümündeydi. Overwatch; PS4, PC ve Xbox One platformlarında toplam 9 milyon oyuncu tarafından oynandı.

Bu etkileyici rakam hem Blizzard şirketinin daha önceki beta istatisiklerine, hemde diğer oyuların da istatistiklerine göre fazla etkileyici. Örneğin, Destiny Beta sürümünde 4 milyon, The Division ise beta sürümünde 6 milyon oyuncu rakamına ulaşabilmişti.

Overwatch Betası süresince toplamda 27 milyon karşılaşma yapıldı!

Blizzard şirketinin beta rekorunu bu rakamlar ile egale eden oyun Overwatch, beta süresi boyunca ortalama 5 milyar dakika oynandı ve toplamda 37 milyon karşılaşma yapıldı. Ortalama olarak bir Overwatch oyuncusu 8.4 saat Overwatch oynadı.

Blizzard şirketinin baş yöneticisi Mike Morhaime, yaptığı açıklamada şunları belirtti;

“Böyle devasa bir oyuncu kitlesi tarafından Overwatch oyununun açık betasına katılmasından dolayı oldukça çok mutluyuz. Şirketimizin görevi Overwatch çıkmadan önce hem konsol hem de PC platforumlu oyuncular için bu deneyimi yaşatmaktı.”

Overwatch oyunun tam sürümü 24 Mayıs 2016 tarihinde PC , PS4 ve Xbox One platformları için çıkmış olacak.

World of Warcraft, Overwatch ve DC Comics hastası, ağır oyuncu, deli dolu bir insan. Zamanını genelde bilgisayar ve konsol oyunlarına ayırsa bile sosyal bir kişiliğe sahip. Ayrıca psikoloji ise tutkularından sadece birisi!

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.