Ana sayfa » No Man’s Sky Çıkış Tarihi Ertelendi

No Man’s Sky Çıkış Tarihi Ertelendi

Söylentiler doğru çıktı, No Man’s Sky Çıkış Tarihi Haziran ayı olarak belirlenmişti fakat Hello Games’in yaptığı son açıklamaya göre oyun çıkışını daha geç bir tarihte yapacak.

Oyunun yapımcısı Sean Murray, Playstation Blog’ta “PS4 ve PC oyuncuları diğer gezegenleri keşfetmek için Ağustos ayını beklemek zorunda kalacak” diyerek oyunun Ağustos ayında çıkacağını onayladı. Uzun zamandır oyun üzerinde çalışan ve küçük bir takıma sahip olan Sean Murray, açıklamasına hayal kırıklığına uğrayan oyuncuları rahatlatmak adına daha fazla bilgi ekledi.

no-mans-sky-screenshot-02_1920.0

Sean Murray yayınladığı yazıda No Man’s Sky’ın aslında beklenildiği gibi çıkacağını fakat yapımcılar bazı anahtar noktaların tekrar düzenlenmesi gerektiğini düşündüğü için No Man’s Sky Çıkış Tarihi daha geç bir tarihe aldıklarını belirtti.

“Özel bir şey yayınlayabilmek için oyunun çıkış tarihini bir kaç hafta daha ertelemek benim için zor bir karardı” dedi.

No Man’s Sky Kuzey Amerika’da 9 Ağustos tarihinde, 10 Ağustos’ta Avrupa’da çıkacak. İngiltere ise oyunu oynayabilmek için 12 Ağustos’a kadar beklemek zorunda.

Murray yazısında ayrıca “Bu haberin hayal kırıklığına uğrattığının farkındayız. Bu oyunu yapmak hayatımda yaptığım en zor iş ve şu anda sona çok yakınız, bu yüzden her şeyin doğru olduğuna emin olmak için ertelemek gibi zorlu kararlar vermek durumundayız” dedi.

Ayrıca yazısına “No Man’s Sky’ın evreni tahmin edebileceğinizden daha fazla inanılmaz derecede geniş. Bu kadar yoğun beklentiler altındayken böyle bir oyunu beklenilenden daha küçük bir ekiple yapmaya daha önce hiç kimse çalışmamıştı” ekleyerek yaptıkları işin aslında ne kadar zor olduğunu ve ne kadar iyi bir iş çıkarttııklarını belirtti.

Daha önce oyunun çıkış tarihi 21 Haziran olarak belirlenmişti. Yani oyuncuların uzaya çıkabilmeleri için 2 ay daha beklemeleri gerek.

Oyunun ertelenmesini Oynanacak Oyunlar ekibi olarak oldukça doğal karşılıyoruz. Çünkü bu denli geniş ve güzel bir oyunu yapmanın zorluğunun farkındayız. Bu kadar büyük bir evreni, küçük bir takımla inşa etmek herkesin harcı olmadığı için, sorunlu bir oyundansa daha iyi bir versiyon için biraz daha beklemeye razıyız. Umarım sizlerde aynı fikirdesinizdir. Yorumlarınızı bekliyoruz.

 

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.