Ana sayfa » Nintendo NX çıkış tarihi belli oldu

Nintendo NX çıkış tarihi belli oldu

Nintendo’nun bugün açıklanan finansal raporuna göre Nintendo NX çıkış tarihi Mart 2017 olarak belirlendi.


Raporun içerisinde şirketin yeni konsol hakkında kullandığı cümleler ise şu şekilde oldu;

Kendimizi adadığımız oyun sektöründe, kod adı NX olan ve konsepti tamamen değişik yeni bir platform oluşturuyoruz. NX tüm dünyada Mart 2017 tarihinde satışa sunulacak.

Bunun dışında başka bir detay açıklamayan Nintendo, yeni haberler verene kadar şu ana dek bildiğimiz bilgilerin üzerinden tekrardan geçelim.

Nintendo NX hakkında şu ana dek bilinenler

2016, oyunlar için oldukça büyük bir yıl olacak. Özellikle sanal gerçeklik alanında fazla gelişmelerin yer aldığı bu yıl rekabetin doruğu olarak PS4 ve Xbox One gösteriliyor. Bunun dışında HTC Vive ve de Oculus Rift kendini sektöre atarak bu rekabeti oldukça kızıştırdı. Nintendo NX ise sanal gerçekliğin bu kadar popüler olduğu zamana girip yeni bir atılım yaparak bu rekabeti daha da kızıştıracak. Yani toparlamak gerekirse Nintendo NX konsepti tamamen farklı olacak olan yeni bir oyun platformu.

Yeni konsolun şu an için Android tabanlı bir işletim sistemine sahip olacağı söylense de ortalıkta henüz kesin bir şey yok. 2016 yılına giriş ile konsol hakkında daha fazla konuşacağını açıklayan Nintendo’nun NX versiyonu hakkında her gün yeni detaylar öğrenecek gibiyiz.

Satışa sunulacak olan yeni konsolun yeni yıl zamanını kaçıracağı için satışları konusunda oyuncular ve araştırmacılar kararsız kalsa da bildikleri bir durum var gibi gözüküyor.

Yapılan bir diğer açıklamaya göre ise bu sene yapılacak olan E3’de yer almayacağı oldu.

Ortada dolaşan bir diğer dedikoduya göre ise Wii U remake’leri Nintendo NX üzerinde oynanabilecek. Yani çıkış gününde kimse oyunsuz kalmayacak!

World of Warcraft, Overwatch ve DC Comics hastası, ağır oyuncu, deli dolu bir insan. Zamanını genelde bilgisayar ve konsol oyunlarına ayırsa bile sosyal bir kişiliğe sahip. Ayrıca psikoloji ise tutkularından sadece birisi!

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0
 • Özgür Bingöm

  Yeni web siteniz gayet güzel olmuş bunun dışında Nintendo NX çıkış tarihi belli yalnız fiyatlar nasıl ücret bize ne yansıyacak

 • Sevda Kaya

  Websiteniz gayet başarılı hayırlı olması dileklerimle..

 • ökkeş

  Online oyunları farklı farklı heycanlarla oynamak biz oyun sever oyuncular için çok heycan verici durumlara geliyor bu durumlar hırs ve azim yaratıyor stratejik olarak gelişiyor ve güçlemiyoruz
  herkese başarılar

 • Uluç

  Play Station varken sen tutmazsın nintendo 😀 En kötü Xbox var hadi oynanmaz

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.