Takip Et
Ana sayfa » Minecraft » Minecraft Tanıtımı

Minecraft Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Minecraft ile hayalinizdeki tasarımda, istediğiniz oyun dünyasını oluşturup içerisinde dilediğiniz gibi zaman geçirebilirsiniz. Küpler şekilde almaya başlıyor, yoksa siz hala bu oyunla tanışmadınız mı? Oyun yapımcısı Mojang tarafından ilk sürümü bir haftada kodlanan oyun, dünya üzerinde gelmiş geçmiş en büyük oyunlar arasında çoktan yerini almış durumda. Dwarf Fortress, RollerCoaster, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından esinlenerek kodlanan bu oyun ilk sürümünden bu yana sürekli güncel tutulmuştur. TIGSource forumlarından yayılan bu oyun, kısa süre içerisinde büyük bir ün kazanmıştır. Ünlü yazılım firması olan Microsoft’un dikkatini çeken oyun 2,5 milyar $’a yapımcı firması ile birlikte satın alınmıştır.

Minecraft Nasıl Oynanır?

Bu oyunumuz iki türden oluşmaktadır. Klasik ve tam sürüm olmak üzere ikiye ayrılan oyun tekli ve çoklu oynama seçeneğini ile oynanabilmektedir.

Klasik Minecraft sürümü, sınırsız sayıda inşa malzemesinin sunulduğu tarayıcı ortamında oynanılan ilk sürümlerdendir. Bu sürümün güncelleme desteği kesilmiştir.

Minecraft Tam Sürüm klasiğin aksine sürekli güncellemelerle desteklenen oyun tipidir. İçersinde birbirinden farklı beş modun olduğu tam sürüm en çok tercih edilen minecraft oyun tipidir. Oyunun tam sürümün bize sunmuş olduğu modlar sırsıyla Survival, Hardcore, Creative, Adventure ve Spector modlardır. Minecraft nasıl oynanır sorusuna cevap olarak, yazımızın devamında size bu birkaç modu açıkladık.

Minecraft Creative ( Yaratıcı Mod ) , her türlü malzemenin olduğu bu mod herhangi bir zorunluluk olmadan kendi tasarımlarınızı oluşturabileceğiniz oyun modudur. Her türlü bloğun kırılabildiği bu oyun tipinde karakterinizle uçabilme imkânınız da bulunmaktadır.

Minecraft Hardcore ( Hayatta Kalma) modu, adından anlaşılacağı üzere zorluk seviyesi en yüksek oyun tipidir. Oyunda hayatta kalmak için elinizden gelenin en iyisini yapmak zorundasınız, oyun içerisinde karakterinizin ölmesi tasarladığınız dünyanın silinmesine neden olmaktadır.

Oyun içindeki aletler ve zırhları incelediğimizde birçok alanda yardımcı olacak materyaller bulunmaktadır. Bunların birçoğunu hardcore modunda sizin yapmanız gereklidir. Oyun içi kılıç, kazma, balta, kürek ve çapa değişik maddelerin birleşiminden yapılır. Özelikle tahta, taş, demir, altın ve elmas ile bu aletleri oluşturarak tasarımlarınızı yapmada yardımcı öğeler üretebilirsiniz.

Gerçek yaşamdan farksız oyunda kömür, demir, lapis lazuli, altın, elmas, kızıltaş, zümrüt ve kuvars madenleri bulunmaktadır. Zümrüt oyunun en zor bulunan ve en değerli madenidir. Bu madeni kırmak için oyunda en az bir demir kazmanız olması gerekir. Zümrüt şuan için sadece köylü ile ticaret işlemlerinde kullanılmaktadır bunun dışında oyuna herhangi bir ektisi ve işlevi bulunmamaktadır.

Değişik platformlarda oynayabileceğiniz oyunda Pc Sürümünü Windows, OS X ve Linux işletim sistemlerinin hepsinde oynayabilirsiniz.

Minecraft Sistem Gereksinimleri

Oynayacak oyunlar listenizde henüz bu oyun yoksa eminim yazımızı okuduktan bu oyunu sizde oynamak isteyeceksiniz. Minecraft için sistem gereksinimlerine baktığımızda mevcut bilgisayarınızda işletim sistemi olarak minimum Windows XP’nin Kurulu olması gerekiyor. Bilgisayarınızın İntel Pentium D veya AMD Athlon 64 2,6 Ghz işlemcilerinden birine sahip olması gerektiğini de unutmayın. Bunlara ek 8larak 2 Gb ram, 200 MB boş veri alanı ve asgari düzeyde Nvidia Geforce 9600 GT ekran kartı da sistem gereksinimleri arasındadır.

Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

4 1

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.