Takip Et
Ana sayfa » Metin 2 » Metin 2 Tanıtımı

Metin 2 Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Metin 2, Mart 2015 tarihinde çıkan birçok kullanıcının beğenisini kazanmış çevrimiçi bir MMORPG oyunudur. Oyun ilk olarak Ymir Entertainment Ltd firması tarafından Kore’de yayınlanmaya başlamıştır. Hızla büyüyen oyun birçok kullanıcı tarafından âdete bağımlılık haline gelerek milyonları peşinde sürüklemiştir. Oyunun bu hızlı büyümesi ve oyun pazarındaki büyük bir paya sahip olması birçok oyun firması tarafından dikkat çekmiştir. Kısa süre içerisinde birçok firmanın takibe aldığı Metin 2 oyununu 2006 yılında Gameforge 4D GmbH firması satın almıştır.

MMORPG oyunlarının en büyük amacı sahip olduğunu karakteri geliştirmekten geçmektedir. Metin 2 oyununda da oyun içindeki karakterinizi geliştirerek seviye atlayabiliyorsunuz. Oyun içerisindeki canavarları öldürerek seviye atlamak için gerekli puanları toplayabilirsiniz. Metin2’nin konusu üç büyük imparatorluğun ezeli mücadelesini konu almaktadır. İstediğiniz imparatorluktan dilediğiniz karakter sınıfını seçerek sizde bu ezeli rekabete ortak olabilirsiniz.

Metin 2 oyununda geliştirebileceğiniz beş adet karakter sınıfı bulunmaktadır. Bu karakter sınıfları Savaşçı, Ninja, Sura, Şaman ve Lycan’dır. Savaşçı karakteri yakın dövüş konusunda oldukça büyük rol oynamaktadır. Savaşçı karakteri ile isterseniz çift kılıç kullanarak rakiplerinizin korkulu rüyası olabilirisiniz ya da kalkan ve kılıç kullanarak aynı zamanda kendinizi de savunabilirsiniz. Önemli diğer bir karakterimiz ise Ninja karakteridir. Bu karakter ve yetenekleri sayesinde düşmanlarınıza profesyonel suikastlar yapabilirsiniz. Bir MMORPG oyununun olmazsa olması büyücüler bu oyunda da oyuncuları yalnız bırakmıyor. Şaman karakteri, büyü ve sihir kullanarak düşmanlarına uzaktan darbeler vurarak onların korkulu rüyası olmakta. Şaman karakteri ile isterseniz saldırı gücünüzü arttırabilirsiniz isterseniz iyileştirme ve destek gücünüzü geliştirebilirsiniz.

Metin 2 oyunu hiç şüphesiz 2005 yılında çıkmış ve büyük akım başlatmış bir oyundur. Oyunun konusunda bahsi geçen imparatorlukların isimleri Chunjo İmparatorluğu, Jinno İmparatorluğu ve Shinso İmparatorluğu’dur. Bu imparatorlukların belli başlı özellikleri bulunmaktadır. Chunjo imparatorluğu kıtanın batısında bulunur ve ruhsal bir lider tarafından yönetilir. Jinno İmparatorluğu kıtanın doğusunda yer alan askeri güce dayalı bir imparatorluktur. Bu imparatorluğun halkı saldırgan ve savaşçı bir ruha sahiptir. Son olarak kıtanın güneyinde yer alan imparatorluk olan Shinso İmparatorluğu ticari konuda oldukça gelişmiş bir imparatorluktur. Açıkladığımız bu üç imparatorluktan bir tanesini seçerek sizde bu savaşa dâhil olabilirsiniz.

Sizde MMORPG oyunlarıyla yeni tanışan oyunculardan bir tanesiyseniz Metin 2 oyununu kesinlikle oynanacak oyunlar listenize eklemelisiniz. Metin 2 sistem gereksinimlerine baktığımızda; Windows 7 işletim sistemi, Pentium 3 işlemci, 512 Mb Ram ve 32 MB ram kapasiteli ekran kartı bulundurmanız gereken en düşük sistem gereksinimlerindendir.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.