Ana sayfa » Metal Gear Solid Remake Hayal Kırıklığına Uğrattı

Metal Gear Solid Remake Hayal Kırıklığına Uğrattı

Unreal Engine 4 programı kullanılarak geliştirilen Metal Gear Solid Remake için iptal edilme kararı alındı. Neden iptal edildi ne başarısız oldu projede ne gibi sıkıntılar oldu bugün sizlere bunları aktaracağız.

Metal Gear Solid Remake iptal haberi

Geliştirici ekip hazırlık aşamasında olan ve sevilen oyun Metal Gear’ı iptal etme kararı aldı, Unreal Engine 4 kullanılarak geliştirilmeye çalışılan oyun hayranlarını yarı yolda bıraktı. Shadow Moses ismi ile anılan, oyunu oynayan hayranlar tarafından geliştirilen projenin iptal sebebi henüz bir netliğe kavuşmadı.

Sosyal medya hesapları üzerinden açıklama yapan projenin liderleri iptal kararının ve bu kararın arkasındaki sebeplerin kontrollerinin dışındaki nedenler olduğunu söyledi. Projenin tamamıyla fan yapımı olması ve oyunun hak sahibi geliştirici firması Konami’den herhangi bir izin alınmamış veya alamamış olması bu kararın arkasındaki neden olabilir.

Projenin yaratıcısı olarak bilinen Airam Hernandez, Shadow Moses’ı duyurduğu andan itibaren öyle ya da böyle Konami’den izin alınması gerektiğini belirtmişti. Projeyi erkenden duyurmanın nedenini de buna bağladığı düşünülüyor. Böylelikle Konami gelen ilgiyi görüp izin verebilir ve projenin önünü açabilir veya ikinci bir seçenek olarak proje çok ilerlemeden iptal edilebilirdi. Fakat beklenenin aksine onay çıkmadı ve iptal kararı geldi.

Karar henüz internet ortamına düşmeden önce geliştirici ekip 14 Martta bir açıklama yapacaklarını eklemişti.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.