Ana sayfa » Mad Tanks » Mad Tanks İncelemesi

Mad Tanks İncelemesi

Mad Tanks İncelemesi Sizlerle!

Oynanacak Oyunlar olarak çoğu tank oyunlarından farklı ve bir o kadar da zevkli Mad Tanks İncelemesi ile karşınızdayız. NTTGame tarafından yayımlanan ve yayımcının ilk tarayıcı oyunu olan, Çinli bir firma tarafından yapılan bolca anime figürlerinin yer aldığı TPS ve RTS öğelerini de barındıran aksiyon, strateji tarzında browser oyun severlerin büyük ilgi göstereceği bir oyun gibi duruyor.

Mad Tanks’i Nasıl Oynarım?

Oyun şuan Early Access (ilk erişim) durumunda, kapalı beta ile oyun severlerle buluşmak için kayıtları başlamış durumda. Hemen kaydını tamamla bu heyecanı yaşamaya ve oyunu ilk sen denemeye hak kazan.

Mad Tanks'i Nasıl Oynarım!

Oyun hem tarayıcı oyunu olması hem de oyuncuya fazlasıyla kolay bir oyun sunarak oyuncuyu sıkmamayı amaçlamış gibi görünüyor. Yapman gereken Mürettebatını Oluştur > Tankını Seç > Savaşa Başla.

Mad Tanks Acemi Birliği

 

Oyuna ilk girişinizde Eğitime gir ve Eğitimi atla şeklinde iki seçenek sunulmaktadır. Biz Eğitime giriş yaparak oyunu tam anlamıyla öğrenmek istedik ve faydasını gördüğümüzü söylemeliyiz. Ayrıca bu bölümü geçerek ilerlerseniz sizlere ilk başlangıçta işinize yarayacak ödüller vermektedir. İnceleme videomuzu da ayrıca videolarımız arasında ve sayfanın üstünde bulabilirsiniz.

Mad Tanks Arayüz

Eğitim bölümünü tamamladıktan sonra oyun içi kullanıcı isminizi girerek oyuna başlıyorsunuz. İlk olarak oyunun ilk erişimde olduğunu ve inceleyebilmemiz için altın ve gümüşlerimizin bu kadar yüksek olduğunu söyleyelim. Sol üst köşede altın, gümüş, elmas vb. oyun içi sahip olduğumuz ve harcayabileceğimiz miktarlar yer almaktadır. Hemen bu bölümün altında bulunan anime karakterlerinin yer aldığı bölüm ise mürettebat listemiz bulunmaktadır. Şuan için toplam 3 farklı mürettebat listesi oluşturabiliyoruz ve bu mürettebatlar oyun içerisinde bize yardımcı olabilecek mürettebatlar olduğu için oynayabileceğimiz tanka uygun seçmemizde fayda var, bu mürettebat özelliklerini sizlere haberler bölümümüzde ayrıntıları ile paylaştık.

Üst bölümde orta kısımda yer alan Mod bölümü ise oyun içerisinde oynayabileceğiniz 7 farklı oyun modunu değiştirebilmenizi sağlayan bölümdür.

Mad Tanks Oyun Modları

Mad Tanks Oyun Modları

1) Diriliş Modu

2) Standart Mod (PvP)

3) Dereceli Eşleşme

4) Standart Mod (PvE)

5) Hikaye Modu

6) Başlangıç Rehberi

7) Özel Oyun Modu

8

En altta ve orta kısımda bulunan bölüm ise Tankınıza takabileceğiniz, güçlenmesini sağlayabileceğiniz modülleri takabilmek için “Modül” sekmesi, yine Tankınızı güçlendirmeyi sağlayacak “Beceri” sekmesi, hemen yanında görünüş, kamuflaj ve amblem gibi eklentilerin yer aldığı “Harici” sekmesi, harici bölümünün yanında tankınıza ait araştırmaları yaparak tank seviyesini yükseltebilir hız, hasar, delicilik gibi özelliklerinizi artırabilirsiniz, diğer bir bölümümüz olan “Kışla” sekmesi ise mürettebatlarınızı ayarlayabildiğiniz ve birbirinden güzel anime karakterleriyle oluşturulmuş mürettebatlarınızı değiştirebildiğiniz bölümdür, her oyunda olduğu gibi olmazsa olmazımız “Arkadaş” bölümü, “Müfreze” .bölümü ise henüz ilk erişimde olduğu için ve beta testlerinden dolayı açık değil (Klan vb. bölüm olduğunu düşünüyoruz), en sonda bulunan bölüm ise “Takım” sekmesi bu bölümde ise arkadaşlarınızla bir takım oluşturarak oyuna dahil oluyor ve savaşı birlikte kazanmaya çalışıyorsunuz. Bu sekmelerin üstünde bulunan bölüm ise Normal Mermi, Özel Tasarlanmış Mermi ve ayarlamış olduğunuz Rozetler bulunmaktadır. En altta bulunan slotlar ise bilindiği gibi tanklarınızın bulunduğu slotlardır, buradan istediğiniz moda uygun veya istediğiniz savaşta kullanmak üzere tankı seçerek oyun içerisinde o tankı kullanabilmenizi sağlayan bölümdür.

Mad Tanks Arayüz 2

Son olarak yine sağ üst köşede görevler bölümü, sıralama, şans atışı “Shoot”, Market, Hediye ve Çevrimiçi hediye bölümlerini görmekteyiz, buranın hemen altında bulunan bölüm ise size tankınızın güç durumunu yani hız, atış, hasar gibi özelliklerini göstermektedir. Sağ en alt bölümde ise oyuna ait ayarlar ve size ait özel mesajlar, başarı gibi kişisel bilgiler bulunmaktadır.

Mad Tanks Oyunanış Görünümü ve Detayları

Biz ilk izlenim olarak botlar ile oynamaya karar verdik ve 3 vs 3 şeklinde botlar ile oyunu daha iyi tanıyabilmek için bir savaş içerisine girdik. İlk olarak oyun ekranına geldiğinizde sağ tarafta yine size oyunu anlatır bir şekilde tankı nasıl yönlendireceğinizi, nasıl ateş edebileceğinizi, nasıl daha yakın görüş sağlayabileceğinizi yani dürbün açılışını vb. kısa bilgileri göstermektedir. Bu sayede eğitim modunu atlamış olan kişiler için daha yararlı bir anlatımın sizler için hazırlandığını görüyoruz.

Mad Tanks Oyunanış Görünümü ve Detayları

Sol bölümde Ping, Fps değerlerinizi ve Lag durumunuzu görebilirsiniz, hemen alt bölümde kendi takımınızdaki oyuncuları bu bölümün tam karşısında karşı takıma ait oyuncuların isimlerini görebilirsiniz, sol alt bölümde tankınızın hızını ve manevrasını görebilir, alt orta kısımda tanka ait mermi miktarı ve hp miktarınızı görebilirsiniz, sağ alt kısımda tüm haritaya bakabilir ve düşmanın nerede olduğunu tespit edebilirsiniz yine sağ üst bölümde tankınıza ait ek hasar veya defans artırıcı özelliklerinizi görebilirsiniz.Tam orta kısımda ise atış yaptıktan sonra merminin dolum süresini, atış yapabilmeniz için hedef bölümünün yer aldığını görebilirsiniz. Farenizi oynatarak hedefi doğru ve tam anlamıyla isabet alacak şekilde ayarlayarak karşı takım tankına hasar verebilirsiniz.

Oynanacak Oyunlar olarak Tank oyunu severlerin mutlaka incelemesi ve oynamadan geçmemesi gereken bir oyun olduğunu söylemeliyiz.

Kısa Özet
Boş vakti olanlara önerebileceğimiz bir oyun olmuş.
İyi
  • Anime tarzında grafikler ve karakter çizimi
  • Browser ve aynı zamanda mini client üzerinden oynama şansı
  • Tank çeşitliliği ve mürettebat fikri
  • Müzik ve Grafiksel açıdan tatmin edici
  • Düşük sistem gereksinimi
Kötü
  • Unity 3D desteğinin yakın zamanda kalkabilme durumu nedeniyle mini client tabanlı oyuna dönmesi
  • Harita kısıtlılığı
7.3
İyi
Grafik - 7
Ses & Müzik - 7
Oynanış - 8
Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.