Life is Strange Tanıtımı

Life is Strange

PC PS3 PS4 Xbox 360 Xbox One
5.7

OYLAR

Life is Strange Tanıtımı

Yapımcılığını Dontnod Entertainment’ın üstlendiği Life is Strange, 3. bakış açısından oynanan sinematik bir oyundur. Unreal Engine oyun motoru ile geliştirilen Life is Strange, Square Enix tarafından Bölüm 1 başlığında 30 Ocak 2015 tarihinde yayınlanmıştır. 20 Ekim 2015 tarihine kadar toplamda 5 bölümü yayınlanan oyunun yapımcısı Luc Baghadoust’ dur. Square Enix firması tarafından tanıtılan oyunu Microsoft Windows, Playstation 4, Playstation 3, Xbox One ve Xbox 360 platformlarından herhangi bir tanesinde oynayabilirsiniz.

Life is Strange oyununu özellikli klan en önemli faktör oyunun interaktif video oyunu olmasıdır. Oyun içeresindeki vereceğiniz kararlar yaptığınız hamleler oyunda hikâyeyi doğrudan etkilemektedir. Belirttiğimiz gibi sinematik bir oyun olması, bizlere oyun içeresindeki dünyada dilediğiniz gibi hareket etme imkânını sunmakta. Oyun içeresinde dilerseniz çiçekleri sulayabilirsiniz, dilerseniz gitar çalabilirsiniz ya da istediğiniz arkadaşınızla konuşabilirsiniz.

Life is Strange Hikâyesi

Life is Strange oyunundaki yöneteceğimiz karakterimizin adı Maxine Caufield’ dir. Max fotoğrafçılık ile yakından ilgili birisidir dikkatini çeken ve kendisinde ilgi uyandıran her şeyi fotoğraflamayı kendine hobi edinmiştir. Kahramanımız sıradan bir günde fotoğrafçılık dersinde garip bir rüya görür ve hemen uyanır. Uyanan kahramanımız ders arasında lavaboya gider ve burada gördükleri karşısında gözlerine inanamaz. Bir adamın bir kıza silah çektiğini gören Max olayın etkisinde ne yapacağınız şaşırır ve bir anda kendini garip bir şekilde ders arasından önceki derste görür. Max ne olduğunu anlaması çok uzun sürmemiştir ve zamanı geriye alabildiğini fark etmiştir.

Life is Strange toplamda beş bölümden oluşan sinematik bir oyundur. Bölümler sırasıyla: Chrysalis, Out of Time, Chaos Theory, Dark Room ve Polarized’ dir. Develop Industry Excellence Award ödüllerine aday gösterilen Life is Strange,  Yeni oyunlar ve En iyi Hikâye Anlatım dalında iki adette ödül kazanmıştır.

Life is Strange Sistem Gereksinimleri

Toplamda beş bölümden oluşan bu oyunu oynanacak oyunlar listenize alarak kesinlikle denmeniz gerekiyor, hikâyeye yön vereceğiniz davranışlarınız sayesinde eşsiz bir deneyim sunan Life is Strange sizleri âdete başka bir dünyaya götürecek. Sistem gereksinimlerine gelecek olursak bilgisayarınızda minimum düzeyde Windows 7 ya da Windows 8 işletim sisteminin kurulu olması gerekiyor. Performans bakımından kaliteli görsellere sahip oyun için Nvidia Geforce 315 (512 MB) ya da AMD Radeon HD 5450 (512 MB) ekran kartı, 2 Gb ram kapasitesi ve 3 GB veri alanı olması gerekenler arasındadır.

Şifremi Unuttum