Takip Et
Ana sayfa » Left 4 Dead 2 » Left 4 Dead 2 Tanıtımı

Left 4 Dead 2 Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Let 4 Dead olan Valve Corporation’ın yeni serisi olan hayatta kalma oyunudur. Yayımcılığını da aynı zaman Valve Corporation yapmaktadır. Oyunu Windows, Xbox 360, Mac ve Linux platformları üzerinden oynayabilirsiniz. Oyunda Left 4 Dead’de de kullanılan Source oyun motoru kullanılmaktadır. Oyun yapay zeka ile kontrol altında olup sizin oynayışınıza göre zorluk derecesi artırılabilir. Silahlar ise genellikle yakın dövüş silahlarıdır.

Oyunun kısaca hikayesinden bahsedersek; insanları zombiye çevirebilen salgın ile karşı karşıyasınız ve hayatta kalmanız bu salgını kapmamanıza bağlı. İlk seride olduğu gibi virüs sürekli gelişmiş ve mutasyona uğramaya devam etmektedir. Bu seride de bu virüs yine mutasyona uğruyor ve kendini daha da geliştiriyor. Hayatını sürdüren 4 karakter yani halen virüs bulaşmamış olan bu karakterler hastalık olmayan güvenli bölge arayışı içerisinde devam ederler. Güvenli bir bölge bulana kadar yollarına devam ederek kendilerini bu virüsten kurtarmaya çalışmaktadırlar. Hikaye Savannah eyaletinde bulunan Georgia şehrinde başlamaktadır. Bu şehirden başlayarak virüs kapmamış insanların tahliye edildiği yerlere doğru yola çıkan 4 karakter tam zamanında o noktalara yetişemedikleri için şehirde virüs kapmış mutasyona uğramış insanların yani zombilerin içerisinde kalmış durumdalar ve tahliye için yeni bir nokta bulana kadar yollarına devam etmek zorundalar. Oyunun hikayesi kısaca bu şekildedir, daha fazla anlatarak oyunun keyfini kaçırmak istemiyoruz ve aynı zamanda tüm oyunu anlatarak yaşanılacak zevkli anların suya düşmesini istemeyiz!

Oyundaki karakterler; Witch, Hunter, Tank, Smoker, Charger, Boomer, Spitter ve Jockey şeklindedir.  Oyunda sağ kalanlar ise; Coach, Ellis, Rochelle ve Nick olarak yer almaktadır. Sağ kalanlar Savannah şehrinde yaşmaktadırlar ve hepsi çalışan kesim olarak tamircisinden tutun en zengin iş adamına kadar beraber hareket etmek zorundadırlar.

Oyunu hem SinglePlayer hemde MultiPlayer olarak oynayabiliyorsunuz. Arkadaşlarınızla beraber en fazla 4 kişi bir arada oynayabiliyorsunuz. Oyun iyi derecede grafiksel bir yapıya sahip ve müzikler sizi tam o sahne içerisinde yaşatacak derecede olduğunu söylemeliyiz.  Yangın efektleri oyuna büyük bir tad kattığını da göreceksiniz.

Oyunu en düşük veya en iyi performans alarak oynamanız için; minimum sistem olarak İşletim sisteminiz Windows XP/7 olmalı, İşlemci olarak İntel Pentium 4 3.0ghz, Ram için XP de 1 gb Win7’de ise 2 gb ‘a ihtiyacınız olacak, Ekran kartı olarak ise ATI ReadonX800 veya Nvidia Geforce6600’e sahip olmanız gerekmektedir ve son olarak ise HDD’de 8 gb boş alan bırakmanız gerekiyor. En iyi oynayabileceğiniz sistem ise; işletim sistemi olarak Win7 veya XP, işlemciniz İntel Core Duo 2 2.4ghz, Ram olarak Win7’de 2gb’a XP’de ise 1 gb’a ihtiyacınız olacaktır, Ekran kartınız ise ATI ReadonX1600 veya Nvidia GeForce7600 veya daha üstü olmalı, boş alan olarak ise 8 GB boş alana sahip olmalısınız.

OyanancakOyunlar olarak oyunu listemize aldık ve beğendiğimizi söylemeliyiz. Halen denemediyseniz önerebileceğimiz oyunlar arasında yer almaktadır. Oyunu Steam üzerinden satın alabilirsiniz.

Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.