Takip Et
Ana sayfa » League of Legends » League of Legends Tanıtımı

League of Legends Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

League of Legends Tanıtımı Hakkında

Riot Games tarafından geliştirilerek 2009 yılında piyasaya sunulmuştur. Türkiye’de herkesin dilinde bir kelime dolaşmakta ‘LoL’ , işte bu kelimenin açılımı ‘League of Legends‘ olan bu oyunun Türkçe anlamı Efsaneler ligidir. Takım olarak savunma ve işgal üzerine kurgulanan LoL oyununun baş tasarımcısı Steve Feak’dir. League of Legends Tanıtımı ile daha detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam ediniz.

Riot Games tarafından yayınlanan bu oyunun 8 adet resmi sunucusu bulunmaktadır. Türkiye’de resmi sunucu 27 Temmuz 2012 yılında aktif duruma getirilmiştir. Oyun içi seslerin tamamen Türkçe olduğunu da ayrıca belirtmemizde yarar var. Zira bu seslendirme işlemi için 56 farklı seslendirme sanatçısı ile titiz bir çalışma yapılmıştır.

Moba türünden strateji oyunu olan League of Legends takım olarak savunma yapmayı ve savunma yaparken karşı takımın, üssüne saldırmayı konu edinir. Oyun içi 4 harita mevcuttur. Bu 4 haritada 3 farklı modda oyunu oynayabilme imkânınız bulunmaktadır.

Turnuvaları ile meşhur bu oyunun en çok turnuvaya sahne olan haritası hiç şüphesiz Summoners Rift (Sihirdar Vadisi) haritasıdır. Warcraft lll haritasından esinlenerek yapılan bu haritada yapay zekâya karşı oynama imkânınızda bulunmaktadır. Haritadaki yaratıklar Ancient Golem, Lizard Elder, Dragon ve Baron Nashor isimleri ile adlandırılmaktadır.

Shirdar oyun içersinde oyuncu hesaplarına verilen isimdir. Oyuncuların kabiliyetleri üçe ayrılmıştır. Saldırı kabiliyetine sahip grup, genellikle karşı takıma hasar vermek isteyen oyunculardan oluşmaktadır. Bu oyuncu grubunda büyücü ve saldırı karakterleri için özellikler mevcuttur.

Savunma kabiliyeti; oyuncunun ana üssünü savunmasına yönelik karakter özelliğidir. Oyuncu ana üssünü savunacağı gibi aynı zamanda saldırıda bulunan diğer takım arkadaşına savunma anlamında destekte olabilmektedir. Bu grupta zırh, büyü direnci ve can yenilemesi gibi ek özelikler mevcuttur.

İşlevsel kabiliyet grubu daha çok pasif olarak oyuncuya yarar sağlayan özellikleri bulunmaktadır. Destek almak isteyenler grupta mana yenilemesi almak için bu gruba ihtiyaç duyarlar. Mana yenilemesi rakiplere karşı üstünlük kurmak için gerekli bir stratejidir.

Bir çok oyuncunun oynayacak oyunlar listesinde mevcut olan bu oyun için sistem gereksinimleri 2 Ghz bir işlemci, Windows Xp işletim sistemi, 2 Gb harddisk veri alanı ve Shader 2.0 destekli ekran kartı. Windows 7 ve Vista işletim sistemine sahip cihaz kullanıcılarının mevcut ram kapasitelerinin 2 gb olması gerektiğini de belirtmemizde yarar var.

Uzun süredir MMORPG ve FPS oyunları oynayan, çoğunlukla bilgisayar oyunlarını tercih eden ama konsol oyunlarına da ilgisi olan bir kişi. Gününün çoğunluğunu bilgisayar başında geçiren ama bir o kadar da sosyal yaşamını ihmal etmeyen birisi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.