Takip Et
Ana sayfa » Knight Online » Knight Online Tanıtımı

Knight Online Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Knight Online ilk olarak 2002 tarihinde Türkiye’ye dağıtıldı ve bu tarihten sonra Türk oyuncular, ilerleyen dönemlerde MMORPG kategorisinde efsane olacak Knight Online’da oyun deneyimlerini yaşamaya başladılar. Zaman içerisinde kullanıcıların istekleri doğrultusunda iyileştirme ve yenilik çalışmaları yapılarak oyuncuların, çok daha güzel bir platform içerisinde zaman geçirmeleri sağlandı. Knight Online tarihinde 10.yıla özel etkinlikler ve bunlardan farklı olarak çeşitli yenilik ve yine etkinliklerin dışında 5 adet Klan Turnuvası organize edildi ve kazanan ekiplere büyük ödüller verildi.

Oyunun en etkileyici yanlarından birisi ise hikayesinin sürekleyici, farklı ve etkileyici olmasıdır. Bu hikaye, oyuncuları gerçekten hissedebilecekleri bir dünyanın içerisine almaktadır, Oyuna ilk girişte seçebileceğiniz El-Morad ve Karus ırkları bulunmaktadır. Irkınızın seçiminden sonra tekrar bir seçim yapmanız gerekmektedir, bu seçim ise sınıflar olacaktır. Warrior, Rogue, Priest, Magician ve Porutu/Kurian sınıfları ve her bir sınıfın birbirlerinden farklı özellikleri bulunmaktadır. Warrior sınıfı, isminden de anlaşılacağı üzere savaşçı bir sınıftır ve diğer sınıflara göre savunma güçleri daha yüksek ve savaş için eğitilmiş birliklerdir. Rogue sınıfı, kendi içerisinde suikastçı ve okçu olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Priest sınıfı, savaş alanlarında size en büyük destekçi olacak ve mevcut iyileştirme becerilerini kullanarak sizi koruyabilecektir. Magician sınıfı; ateş, buz ve yıldırım elementlerine hükmederek çeşitli büyüleri kullanmaktadırlar. Porutu/Kurian sınıfı ise bir nevi Priest ve Warrior özellikleriyle beraber melezleştirilmiş yeteneklere sahiptir. Irk ve sınıfınızın seçiminden sonra sizi Maradon haritasının eşsiz güzelliği karşılayacaktır ve artık sizde güçlü bir şövalye olma yolunda ilk adımınızı atmış olacaksınız. Maradon bölgesinde seviyenizi yükseltmek için çeşitli yaratıklar ile mücadele etmeniz ve bunun yanında bölgedeki görevleri yapmanız seviyenizin hızla yükselmesine büyük katkı sağlayacaktır. 35. Seviye’ye ulaştığınızda kendi ırkınızın kalesine gidebileceksiniz bu ırkınıza göre Karus için Luferson Castle ve El-Morad için El-Morad Castle bölgeleridir. Irkınızın kalelerinden hariç farklı haritalarda bulunmaktadır. Maradon bölgesi ise iki ırkında ortak olarak bulunduğu ve beraber yaşadıkları bir harita olarak kabul edilmektedir. Bu bölge içerisinde diğer oyuncular ile alışverişlerde bulunarak karakterinizin gücünü yükseltebilmek için gerekli olan çeşitli eşyaları bulabilirsiniz.

Oyun içerisinde diğer kullanıcılar ile parti kurarak çeşitli mücadelelerde beraber bulunabileceğiniz ve arkadaşlıklarınızın ilerlemesi sonucunda oluşturabileceğiniz bir Klan Sistemi bulunmaktadır. Klanların seviyeleri kazandığınız Ulusal Puanların sayesinde yükselmektedir. Ulusal Puanları ise savaş bölgelerinde, bazı etkinliklerde rakipleriniz ve karşı ırkınız ile mücadele ederek elde edebilirsiniz. 59. Seviye için Ardream, 69.Seviye için Ronark Land Base ve daha güçlü karakterlerin mücadele edebileceği 83.Seviye’de olan oyuncuların daha yoğun bulunduğu Ronark Land bölgelerinde karşı ırkınız ile amansız bir mücadeleye girebilirsiniz.

Günlük ve haftalık olarak katılabileceğiniz, gerek yaratıklar ile ve gerekse rakipleriniz ile mücadele ederek büyük ödüller kazanabileceğiniz çeşitli etkinlikler sizleri beklemektedir. Düzenli olarak yapılan ırk savaşlarında ise kendi ırkınızın gücünü rakip ırkınıza göstermenizin sonucunda savaşın galibi olarak diğer ırkın kalesini ve bölgelerini işgal etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Knight Online’ın haftalık olarak yapılan büyük etkinliklerinden bir tanesi de Castle Siege War’dır. Delos haritası hikayeye göre göçebelerin mola verdiği ve nehirin karşısında kum taneciklerinin bulunduğu bir ülkeydi. Bölgeye göçebelerin uğramalarından da anlaşılacağı üzere Delos çok zengin bir ülkeydi ve kale sahibi olabilmek için sürekli olarak mücadeleler verilirdi.
CSW Etkinliğinde hem kendi ırkınız hem de karşı ırk ile mücadele edebileceğiniz ve kazanmanızın sonucunda kaleye sahip olarak çeşitli zindanlara girebileceğiniz, sadece kale sahibine özel çeşitli eşyaları temin edebileceğiniz ve vergileri ayarlayabileceğiniz bir imkana sahip olabileceksinizdir. Center Artifact’a sahip olan ve belirtilen süre tamamlanana kadar savunan klan kalenin sahibi olacaktır. Kale savaşında yapılan mücadeleler sırasında öldüğünüzde herhangi bir Beceri Puanı ve paranız gitmeyecektir sadece Ulusal Puanınız olan NP değeri azalacaktır. Kale savaşı sırasında kullanabileceğiniz farklı silahlar ve özellikler bulunmaktadır bunlardan bazıları ve en önemlileri şunlardır:

Transportation Tower, Parti üyelerinizi taşımanızı sağlayan bu araç savaş esnasında sizi diğer klan üyelerinden daha avantajlı bir konuma getirebilmektedir. Transportation Tower sayesinde diğer klan üyeleri kapıların kırılmasını beklerken siz bu özelliği kullanan arkadaşınızın sayesinde duvarların üzerinden geçmenize yardımcı olacaktır.
Battering Ram, Kale’nin kapılarını kırmanızı sağlayan bu savaş aracı Center Artifact’a daha kısa sürede ulaşmanızı ve kale sahibi ile karşılaşacağınız sürenin kısalmasında etkili olacaktır.

Kale savaşı sırasında alt klanlarınız ile birlikte ittifak oluşturabilirsiniz ve her Pazar günü 20:30’da Castle Siege War Etkinliğine katılarak kalenin sahibi olma şansını yakalayabilirsiniz.

Bunların yanında tabii ki Knight Online’da; İlgili NPC lerin yardımı ile çeşitli eşyaları üretebileceğiniz ve karakterinizin gücünü yükseltebileceğiniz Crafting Sistemi, seviyenizin üst sınırlarına ulaşmanızda size yardımcı olacak Rebirth Sistemi, evcil hayvanlarınızın olabileceği Pet Sistemi. Savunmanızı, canınızı, saldırı gücünüzü ve hızınızı arttırmanıza yardımcı olan çeşitli parşömenler, eşyalarınızın seviyesini yükseltebileceğiniz Upgrade Sistemi ve bunlardan farklı olarak onlarca farklı özellikte birçok ögede sizleri beklemektedir.
Oluşturduğunuz hesaplar için ise güvenliği üst sınırlarda tutmak için NTTGame Ekibi, ICS/OTP Servisini hesabınıza entegre etmeniz konusunda sizleri bilinçlendirmektedir. Unutmamalısınız ki ICS Servisi hesabınızı üstün seviyelerde korumaktadır ve bunun yanında bilgisayar güvenliğinizin kontrolünün sizin elinizde olduğundan emin olmalısınız.

Oynanacak Oyunlar olarak tanıtım videosuna eski giriş ekranını koymaya karar verdik 🙂 Muhtemelen bu videoyu izlediğinizde yüzünüzde hafif bir tebessüm oluşacaktır.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.