Ana sayfa » Knight Online ICS ve OTP için Sıkça Sorulan Sorular

Knight Online ICS ve OTP için Sıkça Sorulan Sorular

NTT Game Destek ekibi çalışanı Wanrina resmi forum üzerinden Knight Online oyuncularına ICS ve OTP hakkında sıkça sorulan soruları derleyerek bunlara cevaplar vermiş. Bu rehberden faydalanmanız için sizlerle paylaşıyoruz!

Merhaba Şövalyeler,

19 Ocak’ta açılacak AKARA ve MANES sunucuları için hepimiz heyecanlıyız. Birçok Şövalye çoktan savaş hazırlıklarına başladı bile! Yeni şövalyeleri aramızda göreceğimizden mutluluk duyuyoruz.

Tüm Şövalyeler bilmeli ki; AKARA ve MANES sunucularında en üst seviye güvenlik için ICS ve OTP Kalkanlarının aktif olması zorunludur! Bu duyurumuzda ICS servislerinin kurulumundan, karşılaşabileceğiniz zorluklarla ilgili önemli başlıkları derlemek ve en hızlı şekilde sizlere ulaştırmak istedik.

• ICS ve OTP Sistemine http://otp.nttgame.com/ adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

• PC Versiyon için kurulum, doğrulama ve öğretici videolara buradan ulaşın.

• Mobil Versiyon için kurulum, doğrulama ve öğretici videolara buradan ulaşın.

• Numara değişiklikleri her zaman otp.nttgame.com adresi üzerinde bulunan HESABIM sekmesinden yapılabilir ancak ICS hizmetini daha önce kullanıyordum ancak telefon numarama erişimi kaybettim diyen oyuncularımız support.nttgame.com adresinden ICS/OTP kategorisine destek talebi gönderebilirler. Hesap doğrulama işleminin ardından gerekli değişiklikleri sizin için sağlayacağız.

• ICS [SE3005-3010] hatası alıyorum ve kurulumu tamamlayamıyorum!

Yaşamış olduğunuz sorunun sebebi AnyOTP programı için kullanılmış, son kullanma tarihi geçmiş veya hatalı bilgi kullanmanızdır.

Sorunun çözümü için;

– http://otp.nttgame.com adresine kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapınız.
– “My ICS” bölümünde “Resend OTP ID & Auth Code” seçeneğini seçiniz.
– Alt tarafta bulunan “Resend Authentication Code” butonuna tıklayınız. (Bu işlemi gerçekleştirmeniz için en az 5 Npoint’e sahip olmanız gerekmektedir.)
– Telefonunuza yeni Auth Code & OTP ID gönderilecektir.
– Bu bilgiler ile AnyOTP programını tekrar çalıştırınız.

OTP ID bölümüne “ko” yazmayı ve programı aktive etme sırasında internet bağlantınızın olmasına dikkat ediniz.

• ERROR! OTP LOGIN FAILED WITH UNKNOWN ISSUE. PLEASE CONTACT CUSTOMER SERVICE
Yani diyor ki ”HATA! BİLİNMEYEN SORUN. HEMEN BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN ”

Bu durum için çözümlerimiz oldukça basit

Lütfen AnyOTP programını kullanmış olduğunuz cihazın Saat & Tarih güncellemesini ve AnyOTP programının ayarlar bölümünden Time Synchronize işlemini buradan gerçekleştiriniz. Zaman ayarlarınızın İstanbul (UTC+3) olarak yapılandırıldığından emin olunuz.

Daha sonra oyuna giriş için , OTP testi veya Portal üzerinden değişim işlemleri için daha önce kullanılmamış bir OTP kodu kullanınız.

Eğer sorununuz hala devam ediyorsa hatalı giriş denemeleri sebebi ile sistem kendini bloke etmiş olabilir. Sistemin bloke durumunu kaldırmak için lütfen burada bulunan adımları gerçekleştiriniz.

• ICS ve OTP Kalkanım aktif ancak oyun AnyOTP kodunu sormuyor

Bu sorun üzerinde çalışmalarımız devam etmektedir. Ancak hesabınız üzerinde birkaç yararlı güncelleme yapmamız gerekebilir. Hemen support.nttgame.com adresi üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

Ne yazık ki 2017-01-16 3:47:09 PM ~ 2017-01-18 9:23:20 AM tarihleri arasında ICS sistemlerine üye olan oyuncularımız, aktivasyon işleminden sonra birkaç sorunla karşılaştılar. ICS sistemleri aktif olmasına rağmen AnyOTP kodu sorulmuyordu ancak yaşanan bu sorun teknik birimlerimiz tarafından çözülmüştür.

Eğer ICS servisleriniz Knight Online için aktifse ve hala oyun size AnyOTP kodu sormuyorsa, lütfen destek sistemi üzerinden bizi bilgilendiriniz.

NTT Game || Destek Ekibi

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 1

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.