Takip Et
Ana sayfa » Kingdom Online » Kingdom Online Tanıtımı

Kingdom Online Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

GameX Oyun Fuarı’nda ilk kez görücüye çıkan ve geçtiğimiz sene içerisinde 1. ve 2. Alfa testlerini gerçekleştiren Kingdom Online, bu süreci iyi bir şekilde değerlendirerek rakiplerinin arasından sıyrılmayı başardı. 1. Alfa Testi’ne 300 kişilik bir ekiple başlayan Kingdom Online, 2. Alfa Testi’nde hem oyuncu sayısını hem de hedeflerini büyüttü. 2. Alfa Testi’ne anlık olarak yaklaşık 550 oyuncu ile başlayan oyundaki kullanıcı sayısı çok uzun bir süre bu seyirde devam etti. Yine aynı testte toplamda 1200$ para ödüllü etkinlik düzenlenerek oyuncuların daha Kapalı Beta testine girmemiş bir oyunda rekabeti ve eğlenceyi had safhada yaşanması sağlandı.

Ve bu testlerde gösterilen başarı ve emek sonucunda, Kingdom Online Level dergisi tarafından 2013 yılının En İyi Test Süreci Ödülü’ne layık görüldü.

Ayrıntılı test süreci sonrasında Kingdom Online 19 Aralık 2014’de tam sürüme geçti ve oyuncular tarafından ilgiyle karşılandı.

Peki, Kingdom Online’da bizi neler bekliyor? Oynanacak Oyunlar olarak Şimdi de onlara bakalım.

İlk başta, oyunun en ilgi çekici kısmı incelikli bir şekilde düşünülmüş olan senaryosu. Ortaçağa dayandırılan hikâyesi Beacon Dağı’nda ortaya çıkan bazı gizemli olayları incelemeye giden askerlerin gözünden yansıtılıyor önce. Askerler dağın eteklerine vardıklarında binlerce insanın katledilmiş olduklarını görüyorlar ve olayları çözmeye çalışırken, ölüler teker teker dirilmeye başlıyorlar. Bundan sonrasında hikayenin alt metnini öğreniyoruz. Ere Taşları denilen ve insanları diriltebilen taşların varlığı ortaya çıkıyor ve hikâyedeki esas düşmanımız Mavi Cadının bu taşları kullanarak kadim kötülük tanrısı Belfargo’yu diriltme planları olduğunu anlıyoruz. Bu mücadelenin ortasında bizim görevimiz Mavi Cadı ’ya engel olmak. Bu savaşta yalnız başına değiliz tabi ki. Partiler, lejyonlar ve birlikler ile hareket ederek kazanma şansımızı arttırıyoruz.

Oyuna girdiğimizde seçilebilecek dört sınıf olduğunu görüyoruz. Her sınıfın kendine ait beceri ağacında seçebileceğiniz 3 çeşit alan bulunuyor. Mesela büyücü iseniz, ateş, buz veya şimşekten birini seçiyorsunuz. Bu beceriler dışında Kingdom’ı kendi janrındaki diğer oyunlardan ayıran ana özelliklerden biri Ere Taşları. Oyunun beceriler konusundaki nihai noktası olan Ere Taşları zindanlar ve görevlerden elde edilebiliyor ve kendi içlerinde derecelerine göre sınıflara ayrılmış durumdalar. A,B,C,D olmak üzere 4 sınıf bulunmakta ve oyuncuların nihai beceriye açabilmek için aynı Ere Taşının 5 türünü de elde etmeleri gerekiyor. Oyuncular arasındaki en büyük farkı bu yüzden Ere Taşları belirleyecek.

Oyunun en zengin alanı, tecrübe etme şansı bulan oyuncuların en beğendikleri sistem savaşlar. Knight Online’daki klan sistemi burada lejyon olarak geçiyor. Lejyonunuzu 10. Seviyeye kadar yükseltebiliyorsunuz ve böylece 50 kişilik bir lejyon oluşturabiliyorsunuz. 50 kişilik bir ordu yeterli gelmemiş olacak ki, lejyonlara birlik kurabilme hakkı da tanınmış. Bir birlik maksimum dört lejyondan oluşabiliyor ve bu lejyonların da son kapasitede olduğunu düşünürsek, ortaya muhteşem savaşlar çıkacaktır. Onlar değil yüzlerin katılabileceği savaşlar.

Dünya Haritası üzerinde çeşitli kaynak alanları (yiyecek, maden ve odun) bulunmakta. Lejyonlar bu alanları ele geçirip, kalelerini kurarak kendilerine kaynak sağlayabiliyor ve liderliği ele geçiren lejyon başkent Sienna’nın vergi oranını belirliyor. Savaş çeşitleri bununla da bitmiyor üstelik. Ayrıca kalabalık bir grup yerine 4 e 4 kışla savaşları da yapabiliyorsunuz.

En çok ilgi çeken ve kendi türündeki oyunlar arasında bir ilk olan özelliği ise bölge geliştirme sisteminin bulunması. İnternet tabanlı oyunlardaki bölge geliştirme ve asker üretme sistemi oyunun genel sistemine başarılı bir şekilde entegre edilmiş. Oyunun başlarındaki tanıtımda anlatılan sistem de herkesin bireysel bölgeleri gösteriliyor. Savaşlarda size yardımcı olması için 3 sınıf asker türü yapılmış. Bunlar; Goblin, Zombi ve İnsan. Bu sınıflar arasında bir seçim yaptıktan sonra bölgeniz açılıyor. Bu bölgede yiyecek, demir, odun ve işçi üretebiliyorsunuz. Ayrıca seçtiğiniz sınıfa ait kampları geliştirip, asker üretimi yapabiliyorsunuz. Askerlerin özellikle lejyon ile yapılan bölge savaşlarındaki önemi düşünülürse oldukça faydalı bir sistem olmuş.

Oyuncuların vazgeçemediği diğer bir özellik olan zindanlar oyunda başarılı bir şekilde oluşturulmuş. Parti veya bireysel olarak girebileceğiniz zindanlar zorluk seviyelerine göre çeşitlilik gösteriyor ve eşya düşürmek veya Ere Taşı elde etmek için sık sık ziyaret edilecek yerler. Özellikle buralardaki baş düşmanlar incelikli bir şekilde oluşturulmuş ve görsel olarak oldukça başarılı.

Kingdom Online’ın özellikleri bunlarla bitmiyor; oyun içi zanaat sistemi ile eşya üretimi, çeşit çeşit binek ve petler, saldırı, savunma puanlarını arttıran parşömenler, silahların gücünü arttıran ergonlar, karakter ve hesap kasaları, çift beceri ağacı, eşya takas sistemi, kombo, elit seviye sistemi, eşya yükseltme ve daha bunlar gibi oyuncuları cezbedecek pek çok öge de mevcut.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.