Takip Et
Ana sayfa » KINGDOM HEARTS III » KINGDOM HEARTS III Tanıtımı

KINGDOM HEARTS III Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

KINGDOM HEARTS III’in hikayesinin sürükleyici ve cezbedici olmasının en önemli nedenlerinden bir tanesi Disney kahramanlarının baş rollerde olmasıdır. Disney karakterlerinden ziyade Kairi, Riku ve Sora karakterleri ile de tanışabilirsiniz.

İlk olarak Sora’nın farklı bir Dünya’ya çekilmesi ile başlayan hikayesi bulunmaktadır. Destiny adaları ve dostlarından ayrılmaya mahkum bırakılan Sora, Keyblade isimli çok özel bir silah ile tanışır. Silahın özelliği ise oyun içerisinde bulunan ve kalpsizler diye anılan sadece zarar vermek için uğraşan yaratıkları durdurabilmek için kullanılmaktadır. Yalnız kalan kahramanımız Goofy ve Donald ile tanışır ve beraber Mickey’i aramaya başlarlar. Aslında Mickey’de farklı bir görevdedir.  Dünyanın zaman içerisinde dengelerinin bozulacağını hisseden Mickey kendini farklı bir göreve kaptırmıştır ve bu uğurda mücadele vermektedir.

Biraz önce bahsettiğimiz kalpsizler, insanların kalpleriyle beslenmektedir ve bu sayede yeni kalpsizlerin doğmasını sağlamaktadır. Kalpsizler ile mücadele ederken Keyblade’e ihtiyacımız olacaktır. Onları temizleyebilmek için bu eşyayı kullanacağız.

İlerleyen zamanlarda Xehanort isimli bir karakter ile tanışacağız ve bu karakter karanlığa düşmesinin sonucundan yeni ismi Ansem olan bir kalpsize dönüşmektedir. Aslında insanında bir kalpsiz versiyonu bulunduğunu bu sayede öğrenebiliyoruz.

Oyun içerisinden biz ve kalpsizlerden ziyade hafızalarını kaybetmiş olan başka düşmanlarda bulunmaktadır. Bunlara Organization XIII ismiyle hitap edilmektedir.  İlerleyen zamanlarda kahramanımız ve arkadaşları vücutsuzlar ile savaşmak zorunda kalıyorlar. Hem kalpleri hem de hisleri olmayan bu yaratıklar ile mücadele edilmesi gerçekten zorlayıcı olabilmektedir. Normalde kalbini kaybetmiş olan bir insan eğer tekrar ışığı yakalayamazsa önce kalpsiz sonrada bir hiç oluyor kısacası nobody oluyor. Aslında bu şekilde yaşamaya devam etmek istemeyen Organization XIII üyeleri’de KINGDOM HEARTS III ’i ele geçirip birer insan olmak isteğindedirler.

KINGDOM HEARTS III içerisinde bulunan dünyalar arasında Twilight Town ve Destiny Island bulunmaktadır ve oyunun baş kahramanlarında ilk başta söylediğimiz gibi Keyblade eşyaları bulunacaktır. Riku, Sora ve Kairi gibi.

Oyun içerisinde real time combot ögeleri bulunacaktır bu sayede oynarken fazlasıyla keyif alabileceğinizi düşünüyoruz. Aslında oyunun temeline indiğimiz zaman bir arkadaşlık ve dostluk hikayesi yer almaktadır ki bunu hikayeden de anlayacağınızı düşünüyoruz.

Gerçek hayatınızda tüm arkadaşlık ve dostluklarınızın kalıcı olması dileklerimizle.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.