Ana sayfa » Kapsamlı Pokemon GO Rehberi

Kapsamlı Pokemon GO Rehberi

Türkiye’de yayınlanmasından henüz birkaç saat geçen Pokemon GO binlerce oyuncu tarafından oynanıyor. Oyuncu kitlesi fazla olmasına rağmen çoğu kişi neler yapacağını bilmiyor. Nedir bu Pokemon GO, nasıl pokemon yakalanır gibi sorular ve daha fazlası Pokemon GO Rehberi içerisinde.

Pokemon GO Seviye Atlama ve Rozet Kazanma

Karakterinizin seviyesini yükseltmek için harita üzerinde bulunan Pokemonları yakalayarak tecrübe puanı elde edebilirsiniz.

Ayrıca PokeStops noktalarında her eşya toplama başına 50 ile 100 arasında tecrübe puanı kazanabiliyorsunuz.

En yüksek tecrübe puanını Pokemon Yumurtalarından elde edebiliyorsunuz.

İlk defa yakaladığınız Pokemon için: 600-650 arasında tecrübe puanı kazanıyorsunuz.

Aynı Pokemondan ikinci ve daha fazla yakaladığınızda: 100-150 arasında tecrübe puanı kazanıyorsunuz.

Pokemon GO’da şuan için bazı görevlere dayılı rozet kazanabiliyorsunuz. Örneğin;

6.5 ve daha fazla KM yürürseniz size “Travel Badge” rozetini veriyor. Pokedex’e 33 ve daha fazla Pokemon kayıt ederseniz “Silver Pokedex Badge” rozetini kazanabiliyorsunuz.

Pokemon GO Seviye Atlama ve Rozet Kazanma

Belirli bir Pokemon’u nasıl bulabilirim?

Eğer belirli bir Pokemon arıyorsanız onu doğal yaşam alanında aramanız en mantıklı seçeneğiniz olacaktır. Mesela, eğer bir sahildeyseniz su pokemonlarını bulmanız daha olası olacaktır. Tam tersine karasal iklimi olan bir yerdeyseniz su pokemonu bulmanız zorlaşacaktır.
Nearby özelliğini kullanarak bulunduğunuz bölgede olan pokemon türlerini görebilirsiniz. Pokedex’inizde zaten bulunan bir pokemonun diğerlerinin tersine renkli bir şekilde gözükeceğini hatırlatmakta ise fayda var. Bunun yanı sıra kayıtlı olmayan pokemonlar ise gri gözükecektir.

Pokemon GO Combat Power (CP) ve Hit Point’ler (HP) Nedir?

Her Pokemonun bir CP’si ve HP’si bulunur.
Bütün Pokemonlar yakalandığı zaman envanterde tam can ile başlar fakat bu can puanı savaştıkça düşebilir.
Her pokemon yakalandığı zaman bir CP ile gelir. Bu CP pokemonun savaşlarda ne kadar iyi olduğunu gösterir. CP ne kadar yüksekse savaşlardaki başarı oranı o kadar iyidir. Ayrıca unutmamakta fayda var, pokemonlar aynı olsa bile CP’leri farklı olabilir.
XP kazandıkça ve eğitmen olarak daha yüksek seviyelere çıktıkça yakaladığınız Pokemonların CP’leri de aynı oranda artacaktır. Fakat bunun yanı sıra bazı pokemon türleri siz ne kadar yüksek seviye olsanız da aynı CP ile karşınıza çıkacaktır.

Pokemon Go Ayarlar

Ayalar bölümüne ulaşmak için:

1. Harita görüntüsünde “Main Menu”ye tıklayın
2. Sol üstte “Settings”e tıklayın

Music
Bu seçenekle müziği açıp kapayabilirsiniz.

Sound Effects
Oyun sırasında ses efektlerini açıp kapayabilirsiniz.

Vibrations
Oyun sırasında titreşimleri açıp kapayabilirsiniz.

Battery Saver
Bateri ömrünü arttırmak için bir seçenektir. Şarj ömrünüzü uzatır ve bu sırada Pokemon GO’dan bildirimler alabilirsiniz.

Quick Start
Oyun başlangıç bilgilerini başlatır.

Help Center
İnternet tarayacısında Pokemon GO yardım servisini açar.

About Pokemon GO
Lisans bilgileri gibi resmi yazıların bulunduğu kısım.

Sign Out:
Aplikasyondan çıkar.

Pokemon GO versiyonunuz sağ alt köşede gözükür.

Vahşi Pokemonları Bulmak ve Yakalamak

Vahşi Pokemon Bulmak

Vahşi bir Pokemon yakınınıza belirdiğinde cihazınız titrer, bu yüzden yürümeye devam! Pokemonlar park gibi yerlere bayılırlar, bu yüzden bu tarz yerlere uğramayı unutmayın. “Incense” eşyasını kullanarak daha çok Pokemonu yakınınza getirebilirsiniz.

Bazı vahşi Pokemonlar belli çevre ve bölgelerde belirir. Örnek olarak bazı Pokemonlar göl yakınlarında, okyanuslarda ve diğer su olan ortamlarda belirebilirler.

Haritanın olduğu ekranın sağ alt köşesinde bulunan kısımda yakınınızda olan Pokemonlar gösterilir. Pokemonun uzaklığını görmek için sağ alttaki kısma tıklayabilirsiniz. Pokemonun size uzaklığı, Pokemonun resminin altında bulunan ayak izleriyle gösterilir. Yakınınızdaki Pokemon Pokedex’inizde bulunmuyorsa renksiz bir siluet olarak gözükür, eğer Pokedex’inizde bulunuyorsa Pokemonlar bu kısımda renkli bir şekilde gözükür

Vahşi Pokemonları Yakalamak

Vahşi bir Pokemonla karşılaştığınızda Pokemon kaçıp gitmeden önce kullanabileceğiniz bir sürü yöntem var.

Vahşi Pokemonu yakalarken şansınızı arttırmak için çantanızda bulunan eşyaları kullanabilirsiniz. “Razz Berries” vahşi Pokemonları yakalamayı kolaylaştırır. “Great Balls”, “Ultra Balls” ve “Master Balls” gibi yüksek performanslı Poke topları vahşi Pokemonu yakalama yeteneğinizi arttırır. Karşılaşma sırasında bu eşyalara ulaşmak için çanta ikonuna tıklayın. Ayrıca Pokemon karşılaşmalarınızı ekran görüntüsü olarak kaydetmek için kamera butonuna tıklayabilirsiniz.

Karşılaşma Özellikleri:

1- Karşılaşmadan çık
2- Kamera modunu aç/kapa
3- Pokemonun adı ve CP’si (Combat Power)
4- Hedef halkası
5- Vahşi Pokemon
6- Poke topu
7- Kamera
8- Poke topunu değiştirmek ve Razz Berries kullanmak için çantaya ulaşım butonu

Pokemonu yakalamak için:

1. Vahşi Pokemon yakınlardayken cihazınız titreyecek ve vahşi Pokemon haritada belirecek. Yakalamaya başlamak için Pokemona tıklayın.

2. Pokemon önünüzde belirecek. (Not: Kamera modu açıksa kamerayı Pokemona yöneltmeniz gerek, bunu istemiyorsanız kamera modunu kapatabilirsiniz.)

3. Poke topunuza dokunun ve tutun.

4. Pokemonun etrafında hedef halkası belirecek. Halkanın rengi Pokemonun yakalanma zorluğuna göre değişkenlik gösterir. Yeşil halka kolay yakalanabilir, turuncu halka orta zorlukta yakalanabilir ve kırmızı halka en zor derecede yakalanabilir anlamına gelir.

5. Pokemonu yakalama şansınızın en yüksek olduğu zaman hedef halkasının en küçük olduğu zamandır. Doğru zamanda Poke topunu Pokemonun üzerine doğru fırlatın.

6. Eğer başarılı olursanız Poke topunuz Pokemonu yakalayacak. Fakat dikkat edin, Pokemonlar Poke toplarından çıkabilirler.

Poke Topu Elde Etmek, Pokémon Potları ve Pokémon Yumurtaları

PokeStop noktalarına giderek Poke Topları ve farklı eşyalar elde edebilirsiniz. PokeStop noktalarını bulunduğunuz şehirde meydanlarda, müzelerde, sinemalarda, tarihi eserlerde ve halka açık mekanlarda bulabilirsiniz.

Pokemon Go PokeStop

Harita üzerinde bulunan mavi yuvarlaklar PokeStop noktalarını temsil ediyor. Bu PokeStop noktalarına yaklaştığınızda anlık olarak şekli değişiyor ve size eşya vermeye hazır hale geliyor.

Şekil değiştidikten sonra PokeStops noktasına tıklayın ve gelen ekranda bulunan yuvarları döndürün. 2-3 saniye içerisinde size Poke Topları ve çeşitli eşyalar verecektir.

Almış olduğunuz eşyaları “Items” bölümünden görebilirsiniz.

Pokemonunuzu Geliştirmek

Her Pokemon yakaladığınızda o familyaya ait bir Candy elde edersiniz. Pokemon geliştirmek ise yüksek miktarda Candy gerektirir. Daha fazla Candy isteyen Pokemonlar geliştirildiğinde bir o kadar CP’ye sahip olurlar.

Bir Pokemon Geliştirmek İçin:

1. Haritada Main Menu’ye dokunun.
2. Pokemon’a dokunun.
3. Pokemon listenizden geliştirmek istediğiniz Pokemonu seçin.
4. Pokemon’un Summary’sinde Evolve butonuna dokunun.

Pokemonu geliştirdikten sonra hala aynı sayıda pokemona sahip olacaksınız. Pokemon geliştirmeniz sonrasında fazladan pokemon kazanmaz ya da kaybetmezsiniz.
Gerekli Candy sayısına sahip olana kadar Pokemonunuzu geliştiremezsiniz. Gerekli Candy sayısını ise Summary bölümünden öğrenebilirsiniz.

Pokemonunuzu Geliştirmek

Pokedex’i Görüntüleme

Pokedex, gördüğünüz ve yakaladığınız Pokemonların kaydını tutan kişisel bir asistan gibidir. Farklı Pokemon türlerini ve nasıl geliştiklerini öğrenmek için burayı takip etmeyi sakın unutmayın.
Gördüğünüz ama yakalayamadığınız Pokemonlar siluet şeklinde gözükecektir. Yakaladığınız Pokemonlar ise renkli ve belirgin olacaktır. Daha önce hiç görmediğiniz Pokemonlar ise Pokedex numaraları ile size gözükecektir.

Pokedex’e erişmek için:

1. Haritada Main Menu’ye tıklayın
2. Pokedex’e dokunun

Pokemon GO Karakter Profiliniz ve İlerlemeler

İlerlemelerinizi ve madalyalarınızı görmek için “Trainer Profile” kısmına bakabilirsiniz.

Trainer Profile bölümünden;

1. İsminizi
2. Karakterinizi
3. Mevcut Seviyenizi
4. Tecrübe Puanı Göstergenizi
5. Pokemon Günlüğünüzü
6. Kullanılabilir PokeCoins miktarınızı
7. Oyuna Başlangıç Tarihinizi
8. Takımınızı
9. Madalyalarınızı

Not: Şuan için 5. seviyede seçmiş olduğunuz takımınızı değiştiremiyorsunuz. Bu yüzden takım seçmeden önce arkadaş çevreniz ile konuşmanız sizin avantajınıza bir durum olacaktır.

Pokemonunuzu Güçlendirmek için Stardust Kullanımı

Stardust ve Candy elde ettikçe, yakaladığınız pokemonların CP ve HP’lerini güçlendirebilirsiniz.
Stardust ve Candy pokemon yakalayarak, yumurtalardan pokemon çıkartarak veya bir pokemonu transfer ederek elde edilebilir.
• Candy her pokemon familyasına özel bir eşyadır. Mesela, Balbasaur yakalayarak elde ettiğiniz şeker o familyaya ait pokemonlar için geçerlidir (Balbasaur, Ivysaur, Venusaur). Bir Balbasaur, Ivysaur veya Venusaur geliştirmek için Balbasaur candy’sine ihtiyacınız olur.
• Stardust koleksiyonunuzda bulunan bir pokemonu güçlendirmek için kullanılır. Mesela, Rattata’yı güçlendirmek için Meowth’dan çıkan bir Stardust’ı kullanabilirsiniz. Stardust elde etmek için ise bir pokemon yakalamanız, yumurtadan çıkartmanız veya profesöre göndermeniz gerekmektedir.

Pokemon Güçlendirmek İçin:

1. Haritada Main Menu’ye dokunun.
2. Pokemon’a dokunun.
3. Listenizde güçlendirmek istediğiniz pokemonu seçin.
4. Pokemon özelliklerinde Power Up butonuna dokunun.

Not: Gerekli miktarda Candy ve Stardust olmadan bir pokemonu güçlendiremezsiniz. Pokemonların güçlendirme için ne kadar Stardust ve Candy istediklerini ise Summary kısmında görebilirsiniz.

Pokemonunuzu Güçlendirmek için Stardust Kullanımı

Pokemon GO Gym Genel Bakış

Gym’ler dünyanın belli yerlerinde bulunan bölgelerdir. Gym’i takımınızın için ele geçirebilirsiniz ve orada bulunan başka takımlarla Pokemon savaşı yapabilirsiniz. Gym’i ele geçirmek için birçok Pokemon antrenörü aynı anda savaşabilir.

Gym’in seviyesi sahip olduğu prestije göre belirlenir. Gym prestij sahibi oldukça seviye atlar. Gym’in seviyesi ne kadar yüksekse o kadar daha fazla Pokemonu oraya koyabilirsiniz ve ne kadar çok Pokemon koyarsanız rakip takımların sahip olduğunuz Gym’i ele geçirmesi o kadar zorlaşır. Eğer eğitim almış bir Pokemonu siz veya takım arkadaşlarınız Gym’e koyarsa Gym’in prestiji artar.

Gym haritada bir kule olarak gözükür.

Gym Genel Bakış

Pokemon GO PokeStop Eşyaları

PokeStop noktalarına giderek elde edebileceğiniz eşyaları Pokemon GO Rehberi isimli yazımızda sizin için listeledik. Listemizde yok yok.

PokeStop Eşyaları İsmi Gerekenler
 Pokemon GO Pokemon Yumurtası Egg Başlangıç Eşyası
 Pokemon GO Great Poke Topu Great Ball 12. Seviye
 Pokemon GO Hyper Potion
Hyper Potion 15. Seviye
Max Revive ??. Seviye
 Pokemon GO Poke Topu Poke Ball Başlangıç Eşyası
 Pokemon GO Potion Potion 5. Seviye
 Pokemon GO Razz Berry Razz Berry 8. Seviye
 Pokemon GO Revive Revive 5. Seviye
 Pokemon GO Super Potion Super Potion 10. Seviye
 Pokemon GO Ultra Poke Topu Ultra Ball 20. Seviye
Pokemon GO Pokemon Bulma

Pokemon GO’da Pokemon ararken en çok zorlanılan konulardan bir tanesi de; Pokemon ne kadar yakınımda?

Bu sorununuzu Oynanacak Oyunlar ekibi olarak Pokemon GO Rehberi yazımızda tamamen çözeceğiz. Pokemon GO Rehberi isimli yazımızı her gün güncelleyerek sizlere daha doğru bilgiler vermeye devam ediyoruz. Çok yakın bir süre içerisinde sizlere forum hizmetimizi de açarak ortak bir platform oluşturacağız. Lafı fazla uzatmadan:

Sağ alt köşede bulunan “Nearby” bölümünde yer alan Pokemon’ların ayak izleri mevcuttur. Bu ayak izlerinin her birinin bir anlamı bulunuyor.

Pokemon GO 0 Ayak İzi – Bulunduğunuz noktada bir süre sonra çıkacak.
Pokemon GO 1 Ayak İzi – Görünen Pokemon 20 Metre içerisinde.
Pokemon GO 2 Ayak İzi – Görünen Pokemon 100 Metre içerisinde.
Pokemon GO 3 Ayak İzi – Görünen Pokemon 1 Kilometre içerisinde.

Pokemon GO Pokemon Bulma

Ayrıca görünen Pokemonlar dışında şansınıza bağlı olarak “Nearby” bölümünde yer almayan Pokemonlara da denk gelebilirsiniz. Çok istediğiniz bir Pokemon mevcut ise, üstüne tıklayarak sadece o Pokemonun yakınlığını hedef alabilirsiniz.

Pokemon GO Tecrübe (Expreience) Puanı - Bonus Kazanma - Hızlı Seviye Atlama

Pokemon Rehberi yazımızı güncellemeye devam ediyoruz! Pokemon GO’da hızlı seviye atlayarak daha yüksek CP ye sahip Pokemon yakalamak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Pokemon GO Tecrübe (Expreience) Puanı - Bonus Kazanma - Hızlı Seviye Atlama

Bonus Metot Kazanılan Tecrübe (EXP) Puanı
Pokemon Yakalama Pokemon Yakalayın 100 XP
Yeni Pokemon Pokedex bölümünüzde yer almayan yeni bir pokemon yakalayın. 500 XP
Nice Pokemon yakalarken çemberi, beyaz çembere yakın tutun. 10 XP
Great Pokemon yakalarken çemberi, yarı boyut yapın. 50 XP
Excellent Pokemon yakalarken çemberi, en küçük haline getirin. 100 XP
Curveball Çembersiz bir şekilde yakalayın. 10 XP

Pokemon GO Harita

Oyundaki harita pokemonların, pokestopların ve gym’lerin yerlerini, eş zamanlı olarak oyunculara gösterir.

 1. Compass
  Haritanıza olan bakış açınızı belirler. Kuzey odaklı bakış açısı veya otomatik bakış açısı olarak değiştirebilirsiniz. Aynı zamanda parmak hareketlerinizi kullanarak da haritayı kontrol edebilirsiniz.
 2. Gym’ler
  Takımların Pokemonlarını eğittikleri ve savaştırdıkları yerleri gösterir.
 3. PokeStop’ları
  Eğitmenlerin Poketopu, potlar ve çok daha fazla eşyayı elde edebilecekleri yerleri gösterir.
 4. Trainer (Eğitmen)
  Karakteriniz
 5. Profil İkonu
  Başarımlarınızı ve ilerleme durumunuzu gösterir.
 6. Ana Menü
  Ayarlara, Eşyalarınıza ve Pokedex’inize ulaşabileceğiniz menüyü açar.
 7. Yakındaki Pokemonlar
  Yakınlarda olan Pokemonları gösterir.

Karakterimi Nasıl Haraket Ettirebilirim?

Karakterinizi harita üzerinde hareket ettirmek için gerçek dünyada lokasyonunuzu yürüyerek değiştirmeniz gerekiyor.
Sunucu problemleri olduğu için anlık olarak bazen karakteriniz haraket etmeyebilir. Fake GPS tarzı uygulamaları hesabınızın iyiliği için denememenizi öneriyoruz.
Aksi taktirde hesabınız süresiz olarak kapatılabilir. Hali hazırda Niantic firması bu tür uygulamalar için önlemler almış olduğunu belirtelim.

Kullanılabilir Eşyalar ve Çantanız

Pokemon dünyasında topladığınız bazı eşyalar direkt olarak çantanıza gönderiliyor. Örnek vermemiz gerekirse;

PokeStop bölgelerinden almış olduğunu poke topları, can potları, revive taşları ve çeşitli meyvalar doğrudan çantanıza gönderiliyor.

Sadece PokeStop bölgelerinden gelen Pokemon Eggs dışında. Pokemon Eggs, Pokemonlarınızın bulunduğu bölümün sağında yer alıyor.

Çantanıza ulaşmak için ekranınızda bulunan Poke topuna tıklayarak gelen menüden “Items” seçeneğine tıklamanız yeterli.

Kullanılabilir Eşyalar;

 • Pokemon yakalamak için kullandığınız Poke Topları. Daha zorlu pokemonları yakalamak için Master topları seviye atladıkça elde edeceksiniz.
 • Gym mücadelelerinden canınız azaldığında kullanabileceğiniz Potlar.
 • Belli bir seviyeye geldikten sonra Böğürtlen bulacaksınız. Bu böğürtlenler ile yakalanması zor olan Pokemonları kendinize çekebilirsiniz.

Oyuna başladığınızda çantanız ve envanteriniz 500 eşya taşıyabiliyor. Limitiniz dolduğunda PokeStoplardan eşya alamazsınız. Bu limiti azaltmak için eşyalarınızı kullanabilir ya da pokemonlarınızı transfer edebilirsiniz. Ayrıca mağzada satılan limit arttırıcı eşyaları da satın alabilirsiniz.

Bir Pokemonun Özelliklerini Görüntülemek

1. Harita görüntüsünde “Main Menu” kısmına tıklayın.
2. “Pokemon”a tıklayın.
3. Görüntülemek istediğiniz Pokemona tıklayın.

Özellik Profili:

1- Pokemonun CP’si (Combat Power)
2- Pokemonu favorilerin arasına ekle
3- Pokemonun takma adı (Değiştirilebilir)
4- Sadece sizin görebileceğiniz bir takma adı belirlemek için tıklayabilirsiniz
5- Pokemonun canı
6- Pokemonun türü, kilosu ve boyu
7- Candy ve Stardust Pokemonu güçlendirmek ve evrimleştirmek için gerekli
Sizde bulunan ve güçlendirmek için gereken eşya sayıları orada beliriyor. Bu örnekte olduğu üzere oyuncu 600 Stardust ve 1 Candy ile Pokemonunu güçlendirebilir.
8- Pokemonun hareketi
9- Pokemonun yakalandığı yer ve saat
10- Bu tuşla Pokemonu Profesöre transfer edebilirsiniz. Profesöre transfer ederek Candy elde edebilir. Fakat dikkat, Profesöre bir kere transfer ederseniz bir daha o Pokemonu geri alamazsınız.

Incubator’lar ve Pokemon Yumurtalarını Çatlatmak

Pokestoplardan eşya alırken pokemon yumurtası da bulabilirsiniz. Yumurtayı Incubator’a koyun (kuluçka makinesi) ve siz yürüdükçe yumurta da çatlayacaktır.

Yumurtayı Çatlatmak İçin:

1. Haritada Main Menu’ye dokunun.
2. Pokemon’a dokunun.
3. Ekranın üst bölümünde yer alan Eggs yazısına dokunun.
4. Yumurtalarınızdan birini seçin.
5. Start Incubation’a dokunun.
6. Yumurtanızda kullanmak için bir Incubator seçin.
7. Yumurtayı çatlamak için yürümeye başlayın.
Her yumurta çatlaması için gereken yürüme mesafesini gösterir. Genel olarak ne kadar kilometre yürümeniz gerekirse içinden çıkacak olan Pokemon o kadar nadir olacaktır. Yumurta çatladığında size bir bildirim gelecektir.

Öneri: Yürürken oyunu açık tutmayı sakın unutmayın. Uygulama kapalıyken yürüdüğünüz mesafe yumurta çatlama işlemi için sayılmaz.
Bir Incubator bir seferde bir yumurta tutabilir. Aynı anda birden fazla yumurta çatlatmak istiyorsanız mağazadan Incubator alabilirsiniz.

Pokemon Go Karakterimi veya takımımı nasıl değiştirebilirim?

Şu anda avatarınızı veya takımınızı değiştirmek mümkün değil.

Takımınız İçin Açık Bir Gym Ele Geçirin

Açık bir Gym ele geçirmek için:

1. Gri renkteki Gym’e yürüyün.
2. Gym’e girmek için dokunun.
3. Ekranın alt kısmında bulunan “Add Pokemon” kısmına tıklayın.
4. Gym’e koymak için Pokemon seçin.

Her Gym’e sadece bir Pokemon koyabilirsiniz. Pokemonunuz Gym’deki bir savaşta yenilmediği sürece koleksiyonunuza geri dönemez, bu yüzden dikkatli seçin!

Rakip Takımdan Gym'i Ele Geçirin

Gym’de bulunan rakip takımın Pokemonlarını yenerek Gym’i ele geçirebilirsiniz. Savaşta kullanmak için 6 tane Pokemon seçin. Rakip takımın yendiğiniz Pokemonu kadar Gym’in prestiji düşer ve böylelikle Gym’in seviyesi de düşer. Gym Liderini yenmek Gym’in prestijini büyük ölçüde düşürür. Gym’i takımınıza ele geçirmek için Gym’in prestijini sıfıra düşürün. Gym’i aynı anda birçok sayı da Pokemon Antrenörü ele geçirmeye çalışabilir.

Rakip Gym’lerde Pokemon savaşları için:

1. Karşı takım tarafından kontrol edilen Gym’e yürüyün.
2. Gym’e girmek için dokunun.
3. Savaş için 6 Pokemon seçin.
4. Savaşa başlamak için “Glove” tuşuna dokunun.

Savaşa girdiğinizde 3 yoldan 1’ini kullanabilirsiniz:

1. Hızlı Saldırı “Fast attack”
– Pokemonun hızlı bir saldırı yapması için Pokemona dokunun.
– Hızlı saldırılar özel saldırı miktarınızı arttırır.

2. Saldırıları Engelle “Dodge attacks”
– Saldırıları engellemek için sağa veya sola kaydırın.

3. Özel Saldırı “Special attack”
– Özel saldırı miktarınız yapılabilir seviyeye ulaştığında Pokemona özel saldırı yapması için uzun süre basılı tutun.
– Özel saldırılar yüklü miktarda hasar verebilir.

Her Pokemonun HP “Hit Point” adlı savaş sırasında azalabilen can değeri vardır. Pokemonun HP’si tükendiğinde Pokemon bayılır. Bütün Pokemonlarınızın HP’si tükendiğinde savaş biter.

Takımınız İçin Dost Gym'leri Güçlendirmek

Pokemon antrenörünüzün takım rengiyle aynı olan Gym’ler dost Gym’ler olarak bilinir. Dost Gym’i güçlendirmek prestijini arttırır ve Gym’in seviyesini yükseltir. Böylelikle rakip takımların Gym’inizi ele geçirmesi zorlaşır. Takımınızın her bir üyesi her Gym’e sadece 1 Pokemon koyabilir. Her Gym prestijine göre 1 ve 10 arası Pokemon tutabilir.

Dost Gym’i güçlendirmek için:

1. Dost Gym’e yürüyün.
2. Gym’e girmek için dokunun.
3. Ekranın alt kısmında bulunan “Add Pokemon” butonuna dokunun.
4. Gym’e eklemek için Pokemon seçin.

Her Gym’e 1 tane Pokemon ekleyebilirsiniz. Pokemonunuz Gym’deki bir savaşta yenilmediği sürece koleksiyonunuza geri dönemez, bu yüzden dikkatli seçin!

Bayılan Pokemonu Canlandırmak ve HP Yenilemek

Potionlar (İksirler) Pokemonunuza can verir, savaş sırasında düşen HP’yi yeniler.

Bir Pokemona iksir kullanmak için:

1. Harita ekranında “Main Menu”ye dokunun.
2. “Items”a dokunun.
3. Çantanızda bulunan iksiri seçin ve sonrasında üzerinde uygulamak istediğiniz Pokemonu seçin. “Revives” ve “Max Revives”ları bayılmış Pokemonları canlandırmak için kullanabilirsiniz

Dost Gym'lerde Pokemon Eğitmek

Pokemonunuzu Gym’de eğiterek XP ve Gym prestiji kazanabilirsiniz. Pokemonunuzu Gym’de bulunan başka dost Pokemonla savaştırdığınız dostane bir savaşta eğitebilirsiniz. Ne kadar çok eğitirseniz takımızın Gym’i için o kadar prestij kazanırsınız.

Gym’lerde yaptığınız dost savaşlar rakip takımlarla yaptığınız savaşlarla benzerdir. Pokemonunuz dostane bir savaşta yenildiğinde bayılmaz. Koleksiyonunuza 1 HP’ye sahip olarak geri döner.

PokeCoinler ve Uygulama İçi Satın Alımlar

PokeCoinler oyunda çeşitli eşyaları satın alabileceğiniz bir para birimidir.

PokeCoin almak için:

1. Haritada Main Menu’ye dokunun.
2. Shop’a dokunun.
3. Satın almak istediğiniz miktarda PokeCoin’i seçin.
4. Ödeme yapmak için Android cihazlarda Google Play’e, iOS cihazlarda ise iTunes’a yönlendirileceksiniz. Ödeme tamamlandıktan sonra PokeCoinleriniz hesabınıza eklenecektir.

PokeCoinler ile alışveriş yapmak için:

1. Haritada Main Menu’ye dokunun.
2. Shop’a dokunun.
3. Almak istediğiniz eşyayı seçin.
4. Eşyanın fiyatına dokunarak saıtn alın. Eşyanız çantanızda gözükecektir. Eşyanızın çantanızda gözükmesi ise birkaç dakikayı alabilir.

Pokemon GO Bilinen Sorunlar ve Çözümleri

Şu anki Pokemon GO versiyonunda bildirilmiş hatalar listesi aşağıdadır.

PokeCoin’ler ve Premium Eşyalar Hesabımda Gözükmüyor

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

– Hesabınızdan çıkış yapın ve tekrar giriş yapın.
– Eğer problem devam ediyorsa cihazınızı kapatıp açaçabilirsiniz.

‘You already own this item’ (Bu eşyaya zaten sahipsin) Hata Mesajı (Sadece Android)

Shop’tan PokeCoin alma sırasında cihazınız internet bağlantısını kaybettiyse bu hata karşınıza çıkabilir. Çözmek için cihazınızı kapatıp açaçabilirsiniz.

Antrenör ilerlemesi Geçici Olarak 1. Seviyeye Sıfırlanıyor

Yanlışlıkla biri Pokemon GO’yu diğeri Pokemon Trainer Club’ı kullanan 2 ayrı hesap açmış olabilirsiniz. Bu problemi çözmek için “Settings” bölümünden çıkış yapıp orijinal hesapla giriş yapın.

Bozuk Ses

Bazı zamanlar Pokemon GO’daki müzikler ve ses efektleri bozulabiliyor veya geç gelebiliyor. Bu problem genellikle Bluetooth auido’ya bağlı olunduğunda oluşuyor. Oyun friması bu durumun farkındalar ve üzerinde çalışıyorlar.

Fazla Bateri Kullanımı

Uzun süre Pokemon GO oynanılan cihazlarda bateri kısa sürede bitmekte. Oyun friması bunun üzerinde çalışmakta.

Lokasyonum Yanlış, Aktif Değil veya Şaşırdı

Oyun friması GPS’in doğruluğunu ve düzenliliğini arttırmak için şu anda üzerinde çalışıyor. GPS doğruluğu genellikle kullandığınız cihaz ve internet bağlantınızla doğru orantılı halde. Cihazınızın lokasyon doğruluğunu arttırmak için şu adımları deneyebilirsiniz:

– Pokemon GO için GPS kullanımına izin verin
– İnternet bağlantınızın olduğundan emin olun (3G,4G veya Wi-Fi)
– Cihazınızın GPS’inin açık olduğundan emin olun
– Lokasyon/GPS modunun doğruluğu en üst seviyede olduğundan emin olun

Uygulamayı İndirmeye Çalışırken ‘This item is not available in your country’ (Bu eşya ülkenizde kullanılabilir değil) Hatası

Bunun için Android cihazlarda uygun “apk” dosyasını bulabilirsiniz. iOs cihazlarda hesabınızı uygun ülkede açabilirsiniz. Detaylar için; https://www.oynanacakoyunlar.com/hemen-sen-de-pokemon-go-indir/

Pokemon GO Desteklenen Cihazlar

Android

– Android 4.4 ve Android 6.0.1 arası (Android N resmi şekilde yayınlanmadan önce desteklenemeyecek)
– 720×1080 piksele sahip tercih edilen çözünürlük (Tabletlere optimize edilmemiştir)
– Güçlü internet bağlantısı (Wi-Fi, 3G veya 4G)
– GPS ve Lokasyon Servisleri
– Intel CPU’lar desteklenememektedir

iOS

– iPhone 5+
– iOS 8+
– Güçlü internet bağlantısı (Wi-Fi, 3G veya 4G)
– GPS ve Lokasyon Servisleri
– Jailbreak yapılmış cihazlar desteklenmemektedir.

Pokemon GO Sözlüğü

Battle: Rakip Gym’lerde diğer takımlar ile Pokemon savaşları yaparak Gym’leri ele geçirebilirsiniz.
Yendiğiniz her rakip Pokemon için Gym’in prestiji düşer ve doğru orantılı olarak Gym’in seviyesini de düşürür. Gym’i ele geçirmek için ise yapmanız gereken tek şey prestijini sıfıra düşürmek olacaktır.

Combat Power (CP): Pokemonun saldırı gücüne verilen isimdir. Pokemon’un üstünde yazan CP savaşlarda ne derece iyi olacağını belirtir. Bu sayısal değer ne kadar yüksekse o kadar iyidir.

Defender Bonus: Bir Gym’i savunarak günlük olarak Stardust ve PokeCoin hediyeleri kazanabilirsiniz. Bu bonus Shop’da aktive edilebilir.

Eggs: Pokemon yumurtaları PokeStoplar’da bulunur. Bir incubator’a yumurtayı yerleştirdiğinizde ve belli bir mesafe yürüdüğünüzde yumurta çatlayarak bir pokemona dönüşür.

Evolution: Evolution, pokemonun şeker kullanılarak geliştirilmesidir.

Candy: Bir pokemon yakalayarak veya bir pokemonu profesöre transfer ederek o pokemona ait şekeri elde edebilirsiniz. Bu şekerler pokemonunuzu güçlendirmek için kullanılabilir.

Experience Points (XP): Pokemon GO’da ilerlemeniz XP ile gösterilir. XP’nizi arttırarak daha ileri seviye bir eğitmen olabilirsiniz.

Fainted Pokemon: Bir pokemonun can değeri sıfıra ulaştığı zaman pokemon ölür. Bu pokemonu canlandırmak için ise Revive veya Max revive eşyalarını kullanmanız gerekir.

Gym: Gym’ler pokemonunuz ile rakiplerinize karşı savaşabileceğiniz veya pokemonunuzu eğitebileceğiniz alanlardır. Takımınıza ait Gym’ler dost Gym’ler, rakibe ait Gym’ler ise düşman Gym’ler olarak belirtilir.
Henüz alınmamış Gym’ler ise açık Gym’ler olarak ifade edilir.

Hit Points (HP): Bir pokemonun can değer HP olarak ifade edilir. Bir pokemonun can değeri sıfıra ulaştığında ölür ve canlandırılması gerekir.

Incense: Bu, çevredeki pokemonları yanınıza çeken aromatik bir kokudur. Kullanıldığında etkisi 30 dakika sürer.

Incubator: İçerisine pokemon yumurtası konulur. Yürüdüğünüzde de bu yumurta çatlar ve içinden pokemon çıkar.

Lure Module: Bu cihaz ile pokemonları PokeStop’a çekebilirsiniz.

Lucky Egg: Belirli bir süre için kazandığınız EXP’i iki katına çıkartır.

Medals: Oyunda kazandığınız başarımlar sonucu size verilen madalyalardır.

Poké Balls: Poketopları vahşi pokemonları yakalamada kullanılan eşyalardır. PokeStop’larda veya mağazada para karşılığında bulunabilir.

PokeCoins: PokeCoin’ler, eğitmenler mağazada çeşitli eşyalar almak için kullanabildikleri bir para birimidir. Aynı zamanda bu para birimi mağazadan gerçek para karşılığında da temin edilebilir.

Pokedex: Pokedex, karşılaştığınız veya yakaladığınız tüm pokemonların kayıt edildiği yerdir.

PokeStop’lar: PokeStoplar, poketoplar, yumurtalar ve potlar gibi eşyaları elde edebileceğiniz yardımcı yerlerdir.
Bir pokestop’a yeterince yaklaştığınızda şekli değişecektir. Etkileşime geçmek için dokunun ve eşyaları almak için ise diski çevirin.

Potlar: Pokemonunuzu iyileştirmek için kullanabileceğiniz çeşitli potlar bulunur. Bu eşyaları pokemonunuzun can değerini (HP) arttırır.

Power-Up: Stardust ve Candy kullanarak eğitmenler pokemonlarının Compat Power’ını ve can değerini arttırabilir.

Prestige: Prestij bir Gym’in ilerlemesini belirten birimdir. Gym’de pokemon eğitildikçe prestij kazanılır.
Gym’i daha yüksek seviyelere çıkarmak için prestijini arttırmanız gerekir.

Razz Berry: Bir pokemon ile karşılaşmanız esnasında, pokemonu daha kolay yakalamak için onu bu meyveler ile besleyebilirsiniz. Bu sayede pokemon daha kolay yakalanabilir olacaktır.

Stardust: Stardust pokemon yakaladıkça, yumurtadan pokemon çıktıkça ve Defender bonusu kazandıkça elde edilir. Bu eşya pokemonu güçlendirmek için kullanılır.

Training: Dostane Gym’lerde Gym’e atanmış pokemonlar ile eğitmenler savaşabilir ve Gym’in prestijini arttırırken XP de kazanabilir.

Trainer: Eğitmenler Pokemon Go oynayan kişilere verilen addır.

Wild Pokemon: Henüz yakalanmamış tüm pokemonlar Wild Pokemon olarak isimlendirilir.

Umarım sizler için bunca emek harcayarak hazırladığımız Pokemon GO Rehberi isimli yazımızı beğenmişsinizdir 🙂 Beğendiyseniz bize destek olmak için arkadaşlarınıza Pokemon GO Rehberi isimli yazımızı paylaşmanız yeterlidir.

İyi Pokemon avları 🙂

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0
 • ERSAN CANIM

  İNDİRME LİNKİ VARMI DOSTUM 🙂

 • Fuat Yağız AYDIN

  eline sağlık güzel bilgiler

 • Vehbi

  Benim pokemon go tamamen ingilizce senin resimdeki gibi nasıl türkçe yapabilirim mesela seviye türkçe yaziyor sende

  • Level olarak gözüküyor. Şuan için herhangi bir Türkçe yaması bulunmuyor 🙂

 • brn

  aynı pokemonla devamlı karşılaşıyorum, devamlı aynı pokemonu toplamak mantıklımı

  • Evet, tecrübe puanı, power up ve evolve için mutlaka lazım olacaktır. Özellikle hızlı seviye atlama konusunda evolve seçeneğini daha sık kullanabilirsiniz.

 • Enes Üzel

  peki bir yerde pokemon çıktı bir başkası gelip benden önce onu alabilir mi ve yokolur mu? pokestoplar sürekli değişir mi? yani o pokemon aynı anda herkeste gözüküyor mu vs vs açıklar mısınız

  • Şuan için görünen Pokemonları herkes yakalayabiliyor. PokeStoplar ortalama 5 dakikada bir sıfırlanıyor.

  • Uğurcan

   Aynen bende aynı soruyu soruyorum ?

  • Sercen UYTUN

   Ben arkadaşımla oynadığımda ikimize de aynı pokemonlar aynı anda çıkıyor ve yakalayabiliyoruz. Sanırım bunun bir süresi var. Birisi yakaladıktan sonra pokemon sende gözükmemişse bir daha gözükmüyor o bölgede. Ama sende gözükmüşse sen de yakalayabiliyorsun. Pokestoplar konusundaki sorunu anlayamadım.

   • Enes Üzel

    pokestop noktaları sürekli değişir mi? bugün bir arkadaş bi pokemonu yakaladı ondan kısa bir süre sonra bana belirdi ikimiz de yakaladık. ama bazrn koşman gerekiyor falan deniliyor bu ne için tam anlıyamadım hem nerede olduğunu bilmeden nereye koşacan.ayrıca youtubeda pewdiepie bir arkadaşıyla yakalıyordu arkadaşı bir şey gördü o yakalıyamadı bu ondan önce yakaladı pokemon yokoldu. tam mantığını anlıyamadım

    • Sercen UYTUN

     Pokestop noktaları değişmez. Harita Google tabanlı olduğundan oynama yapılmıyor. Nearby kısmında olan pokemonlara bakarak da çevrende hangi pokemon var görebilirsin.

 • Oğuzcan

  1 gün önce başladım 9 lvl im. arkadaşlarım ilerde güçlü pokemonlar çıkınca geliştirirsin şimdi pokemonları sakla dedi, bence de mantıklı ama geliştirince exp veriytor diyorsnuz bu exp tahmini kaç exp oluyor bilginiz var mı?

  • deniz yavuz

   biriktir ve lucky egg kullanıp geliştir. o zaman evolve başına 1000 exp kazanırsın.

 • can

  gym e bıraktığımız pokemon yenildiği zaman geri geliyo yazmışşsın merak ettiğim şey nerde olursak olalım geri geliyo mu mesafe olmaksızın yoksa gidip gym den almamız mı gerekiyor acaba

  • Mertcetinn

   Nerede olursan ol sana canı 0 olarak geri geliyor tekrar canlandırman gerekiyor

   • Huseyin

    Evolve yapınca canlanıyo diye biliyom hiç basma revive

 • Eren Doymaz

  Ben köyde oturuyorum bayağı dolaştım ne pokemon var ne savaş yapabiliyorum köyde kimse oynamıyor

  • Bu tür bölgeler için kısa bir süre içerisinde öneri iletmeyi düşünüyoruz. Şuan Türkiye’de yayımlanmadığından dolayı bölgelerde sıkıntılar olabilir. Tam olarak buraya giriş yaptıklarında öneri listesi göndereceğiz.

 • Mert Fatih

  Intel için artık destekleniyor oyun. Bir de oyun parasını sadece gerçek parayla mı satın alabiliyoruz ?

  • Hayırlisi Be

   GYM’lere pokemon koyunca size 24 saatte bir para veriyor.

   • Mert Fatih

    24 saate 1 pokecoin mi

    • 21 Saatte bir 20 PokeCoin alabiliyorsunuz GYM başına. Ayrıca 500 Stardust da ek olarak veriyor.

 • Resist

  Ayni turde olupta hatta cp si bile ayni olan pokemonlarin boy ve kilolari farkli olabiliyor bu gibi seylerin pokemon dovuslerinde bir avantaji veya dezavantaji var mi?? Ayrica ozel saldirilarin yaninda cikan cizgiler neyi ifade ediyor bazi pokemonlarda bir bazilarinda ise bese kadar cikabiliyor?? Bir pokemonu gelistirmeye baslamadan once bu konuda da beni aydinlatirsaniz sevinirim.. Emeginiz saglik.. Simdiden tesekkurler

  • Bununla ilgili rehberimize ekleme yapalım. Teşekkürler. Bahsettiğiniz çizgiler vuruş kısalığını gösteriyor. Atıyorum uzun bir bar’a sahip olan Pokemon, özel yeteneğini biraz daha geç kullanacak fakat daha fazla hasar verecektir. Kısa olanlar ise biraz daha hızlı dolacak fakat daha az hasar verecekler.

 • İlyas Kaplan

  Pokecoins almak icin 5 kart numarası denedim kabul etmiyor farklı bir numarayla deneyin diyor anlamadım ne yapmam gerekli ?

  • Şuan için IOS platformu üzerinden PokeCoin’i alamıyoruz. Türkiye’de yayımlanmaya başladığı an PokeCoin satın alabilirsiniz. Eğer yakın çevrenizde Android bir cihaza sahip birileri varsa bu cihazlardan giriş yaparak PokeCoin satın alabilirsiniz.

 • Oguz kaan

  Kolay gelsin ben bayburtta bu oyunu oynamaya calisiyorum 😉 ama pokestop veya gym bulamadim haritada mavi renkte alanlar hastane park vb yerlerde ama pokestop ccikmiyor ne yapmalym bayburtta pokestop alanimo yok eger yoksa ben yukleme yapip yada bir yolunu bulup pokestop yukeleyebilirmyim 🙂

  • Yükleme ne yazık ki yapamazsınız 🙂 Öneri olarak destek ekibine bilet gönderebilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde muhtemelen genel bir optimizasyon yapılacaktır.

 • Bthn

  Merhaba aynı türde pokemonlarda aşağı kısmında boyu kilosu farklı oluyor bu saldırı yada savunmaya etkisi oluyor mu bi arkadaş demişti düşük seviye pokemonlarda ağırlıgı xs iyi yüksek seviye pokemonlarda xl iyi demişti

  • Şuan tam olarak netleşmiş değil gibi fakat saldırı hızına ve savunmanıza etki ettiği söyleniyor.

 • Bthn

  Pokemon özellik profilinde 8- Pokemonun hareketi ne oluyor ve bu özellikler aynı tür pokemonlarda değişiklik gösteriyor evolve yapmadan önce bunlara dikkat etmek gerek mi

  • Pokemon’un hareketi kısmında yer alanlar, pokemon’larınızın yeteneklerini gösteriyor. Saldırı yeteneğiniz burada yazan bilgilere göre işliyor. Örneğin elinizde 2 tane 1000 CP’lik Zubat olduğunu varsayalım. Siz bu Zubatların yeteneklerine baktığınızda birisinin ilk vuruşunun Posion, diğerinin ilk vuruşunun Flying olduğunu gördünüz. İki pokemon’da farklı saldırı türüne sahip. Saklamanız sizin için daha iyi olacaktır.

   • Bthn

    posion ve flying yerine direk hangisinin saldırısı yüksekse onu saklasak olmaz mı

    • Rakibinin türüne göre saldırı avantajın mevcut. Su -> Ateş -> Yıldırım gibi. Elinde çeşit bulundurman çok daha iyi olacaktır.

     • Bthn

      Şimdi bende 2 adet Seaking balık var.1.balıkta posion 15 ve ıce 15 2.balıkta flying 10 bug 55 bunların hangisi iyi nasıl anlıcaz ve şimdi bu 2. balık fly ve bug diyo uçan ve böceklere karşımı saldırı yapabiliyor sadece kafam çok karışık oyunun başında bunları öğrenmem lazım güzel özelliği olanları yanlışlıkla silmek istemiyorum.

 • onur tatlı

  Elinize sağlık güzel açıklamışsınız. Benim bir sorum olacak. Hesaplarimin hepsinde adım sayısı sürekli aynı kalıyor. Yani sürekli 3 adımda pokemonlar. Bu düzelir mi uygulama play store’a geldiği zaman?

  • Adım bölümünde genel bir sorun mevcut. Kısa bir süre içerisinde muhtemelen düzelecektir.

   • onur tatlı

    Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

    • Rica ederiz 🙂

     • Yusuf KÜSKÜ

      Selamun aleykum. Pokemon go hileli çalışan hile var mı?

 • Dark Production

  merhaba oyuna kaydolurken traıner hesabı acıp ordan gırmek mı daha ıyıdır yoksa gmail ıle gırmek mı google play e geldıgınde herhangı bır sorun yasanabılırmı ?

  • Mehmet Uslu

   İkisi arasında herhangi bir fark yok bildiğim kadarıyla.

 • mustafa

  ben pokestopda diski ceviriyorum ama hiç bişey gelmiyor nedenki poketopum kalmadı :()

  • Eğer Soft Ban yediyseniz belirli bir süre işlem yapamazsınız.

 • Koreaatom

  seçtiğimiz takımı değiştirme imkanımız varmı (Mavi takımdan kırmızı takıma geçme gibi)
  pokemonu geliştirceğimiz zaman önce power up bölümünü fulleyip daha sonramı evolve yapmak lazım yoksa direk evolve yapıp sonramı power up yapmak lazım ? Yani her seviyenin power skalası ayrımı ?

 • Pikam

  Merhaba, pokecoins kazanmak için bir gym ele geçirdikten sonra 10 pokecoins ödülümü aldım diyelim sonra ikinci gymi ele geçirdim ödülü almak için 21 saat beklemem gerekiyor değil mi ? Yani her gym ele geçirdiğimde o kalkanımsı tuşa basamıyorum sanırım bilgininiz var mı

  • Evet, 21 saat beklemeniz gerekiyor.

   • Burak

    Ele geçirdiğin gym e güveniyorsan coins i toplamadan başka gym e git orayıda alırsan aynı anda 20 coins kazanırsın.. bunu maximum 10 gym için kullanabilirsin tabi bunları yaparken her koyduğun pokemonun indirilmemiş olması gerekiyor.. örneğin birbirine yakın 4-5 gym varsa hepsine saldırıp pokemonlarını koy ondan sonra topla 🙂

 • recep

  Çok teşekkür ediyorum çok güzel anlatmissiniz

 • Mustafa Özsoy

  merhabalar bende poke shop dan poke top satın almak için poke altın satın aldım ama diğer ürünleri alabiliyorum poke toplardan alamıyorum şöyle bir hata veriyor your collection is full go to upgrades diyor bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Sercen UYTUN

   Çantanda boş yer olduğundan emin ol 🙂

 • EMS Emİr

  Gym’e bir pokemon gönderdiğimizde o pokemonun combat power ya da hit point i artıyor mu ve gym den geri gelen pokemonun canı inmiş halde mi geliyor?

  • Hayır, artmıyor. Pokemonunuz defansta olduğu için yenilmesi halinde canı azalmış ya da ölmüş olarak geri dönüyor.

 • Pokemon Go Türkiye

  Bu büyük emek için teşekkür ederim.

  • Rica ederiz. Yakında rehberimiz tekrardan güncellenecektir.

 • Eylül

  Merhaba bende adım sayıları yok neden acaba ?

  • Güncel sürümlerde adım özelliği kaldırıldı. Yakında rehberimizi düzenleyeceğiz 🙂

 • Furkan

  Bir sorum olacak. Ben eevee evolvelamak istiyorum. Evolve yapmadan once yapabildigim kadar power up yaparsam evolveladigim zaman daha yuksek cp olabilir mi? Suan 8 levelim son eevee kaldı evolve icin, levelım yüksek olursa yakaladığım başka bir eevee icin CP yüksek olabilir mi? Onu gelistirsem daha mı iyi olur acaba ? Bilgisi olan varsa lütfen yardım edebilir mi

 • Confused?

  Çok güzel anlatmışsınız emeğinize sağlık .Benim öğrenmek istediğim şey başka. Bu pokemon saldırıları bölümünde saldırılar ve puanlar farklı olabiliyor. Bununla ilgili sorularım var:
  Mesela elimde aynı CP Eevee var diyelim. Tek tek baktığımda saldırıları çok farklı,hangisinin daha iyi olabileceğine karar veremiyorum transfer ederken.Ve tabi o yazan numaralar(saldırı değerleri sanırım) onlar neyi fade ediyor ? Az mı olması iyi çok mu? Bazılarında saldırının yanında mavi çizgiler oluyor onların çok mu olması iyi yoksa az mı (bir de bu çizgilerin uzun veya kısa olanlarrı var)? Kafam çok karışık yardım edin lütfen

  • Confused?

   Aynı CP li iki tane Eevee demek istemiştim net yazamamışım

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.