Ana sayfa » Son Zamanların En Çok Konuşulan Oyunu Pokemon GO Ölüm Getirdi

Son Zamanların En Çok Konuşulan Oyunu Pokemon GO Ölüm Getirdi

Polis raporlarına göre Pokemon GO oynayan bir kamyon şoförü tarafından ezilen kadın hayatını kaybetti. İki kişiye çarpan şoför tutuklanırken, ağır yaralı olan kadın hastaneye kaldırıldı ve bir kez daha Pokemon GO ölüm getirmiş oldu.

Pokemon Go öldürdü

Şüphesiz ki Pokemon GO son zamanların en çok konuşulan oyunlarından biri haline geldi ve hemen hemen herkesin akıllı telefonunda kendine yer edindi. Kendilerini telefon ekranından alamayan oyuncular çevrelerine karşı aşırı dikkatsiz hale geliyor ve sonucunda birçok olaya sebebiyet verebiliyor. Pokemon GO ölüm olaylarını önlemek için oyun sırasında “Araba kullanırken Pokemon GO oynamayınız” uyarısını dahi oyuncularına gösteriyor.

Bazı insanlar için bu uyarı önemli olmayabilir ama Japonya’da yaşanan bu olaydan sonra Pokemon GO ölüm getirerek tarihinin en üzücü hikayesini yaşamış oldu. Polis raporlarına göre sürüş yaparken oyunu oynayan dikkatsiz sürücü 2 yaşlı kadına çarptı. Bir tanesi hayatını kaybetti ve diğeri ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

39 yaşındaki sürücü Japon polisine teslim olduktan sonra kamyon sürerken Pokemon GO oynadığını itiraf etti. Japonya Emniyetine göre sürücü tutuklandı ve ölümün sebebinin Niantic ve Nintendo yapımı olan aplikasyon ile bağlantılı olduğu belirtildi.

Birçok medya kaynağına göre ölen kadın 72 yaşındaydı ve ağır yaralı olan kadın ise 60 yaşında. Şunu söylemeliyiz ki Pokemon GO aynı zamanda çevrenize dikkatinizi kaybetmemeniz adına sizlere uyarı da bulunuyor. Hatta oyun hızlı gittiğinizde size arabada olup olmadığınızı soruyor. Pokemon GO oynarken sizler de dikkatinizi sadece telefona vermeyin ve ne kendinize ne de çevrenize bir zarar vermiş olun.

 

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.