Takip Et
Ana sayfa » Insurgency » Insurgency Tanıtımı

Insurgency Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Insurgency, geliştiriciliği ve yayımcılığı New World Interactive tarafından yapılan bir FPS oyunudur. Ama en baştan belirtelim bu normal bir FPS oyunu değil. İşte tam da bu yönüyle çoğu FPS oyuncu kitlesini kendisine çekmeyi başaran bir oyun. Oyunu PC, OS X ve Linux platformları üzerinden oynayabilirsiniz.

Insurgency, normal bir FPS oyunundan farkı ne diyeceksiniz, hemen söyleyelim gerek oyun motoru olarak gerekse oynanış bakımından bazı farklılıklar bulunmaktadır. Oyuna ilk başlarken eğitim bölümüne bir göz gezdirmeniz sizin için faydalı olacağı düşüncesindeyiz, en azından biraz alıştırma yaparak kendinizi ısıtabilirsiniz. Hareketler olsun, karşınıza çıkacak düşmanı öldürmek için alacağınız nişan yöntemi olsun biraz farklı gelebilir.

Insurgency’de oyun motoru farklı olduğunu söylemiştik. Kısaca bakacak olursak diğer FPS oyunlardaki gibi duvara yakın olarak ateş edemezsiniz kendinizi biraz daha dışa çıkarmalısınız böylelikle silah ile duvar arasında biraz mesafe olmalı ki ateş edebilesiniz. Bu durum biraz sizi zorlayacak olsa da aslında oyunun zevki burada ortaya çıkıyor. Başka bir şey merdivenleri tırmanırken ateş etme imkanınız yok, ayrıca koşarak ateş etme imkanınız da yok. Çünkü hem nefes nefese koşarak hem de ateş edip hedefi vurmayı düşünüyorsanız bu durum biraz zor olacak. İlk girişimizden itibaren bu özellikler sayesinde oyunun biraz gerçekçiliğe yöneldiğini düşünmeye başlamıştık ve tamda buna artı koyarak bir de silahın kilosu, üstünüze aldığınız zırhın kilosu gibi ayrıntılarda eklenince bu düşüncemizden iyice emin olduk diyebiliriz. Aslında olması gereken de bu yönde büyük bir koridordan koşup sonra isabetli bir atış yapmak biraz zor olmalı.

Oyunun diğer bir güzelliği olarak gördüğümüz yanı ise; dakikalarca silahla ateş edip 15 20 tane mermiyi isabet ettirip düşmanın ölmemesi saçmalığı bu oyunda yok mermi düşmana isabet etsin yeter. Dolayısıyla bu sayede de daha fazla mermiye ihtiyacınız olmayacak ve düşmanla karşı karşıya saatlerce ateş ederek sıkılmayacaksınız. Harita bakımından büyük çeşitlilik içeren bir oyun ve bu sayede farklı modlarda oyun oynayabiliyorsunuz.

Oynanacak Oyunlar olarak daha gerçekçi bir FPS oyun oynamayı düşünüyorsanız Insurgency’i denemeden karar vermemenizi öneririz. Satın almak isteyen takipçilerimiz ile burada bulunan Steam bağlantısına tıklayarak alabilirler.

PC sistem gereksinimleri ise; Windows XP/Vsita/7 işletim sistemli, İntel Core 2 Duo E6600 veya AMD X3 8750 işlemcili, en az 4gb Ram olan ve 512 MB ekran kartına sahip bir bilgisayar ile en düşük sistem olarak, en yüksek sistem olarak ise: Windows 7/Vista/XP işletim sistemli, İntel Core 2 Duo E6600 veya AMD X3 8750 işlemciye sahip, Ekran kartı olarak 2048 MB olan, 4 GB ram ve en az 10 gb boş alan ile oynayabilirsiniz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.