Takip Et
Ana sayfa » Hunt Horrors of the Gilded Age » Hunt Horrors of the Gilded Age Tanıtımı

Hunt Horrors of the Gilded Age Tanıtımı

Kullanıcı Oyu: 8.6

Hunt Horrors of the Gilded Age Tanıtımı Hakkında

Gamescom 2014 Oyun Fuarı’nda görkemli bir tanıtım sürecinden geçen Hunt Horrors of the Gilded Age, Crytek’in CryEngine oyun motoru ile geliştirdiği co-op özellikli MMOTPS oyundur. Türkçe dil desteği bulunacak olan Hunt: Horrors of the Gilded Age yenilikçi kurgusu ve kendine özel dinamikleriyle daha şimdiden kendinden söz ettirmeye başladı. 1800’lerde yani ‘The Gilden Age’ ismi verilen dönemde geçen bu oyunda, gerçek hayatta ortaya çıkan efsanevi yaratıkları ortadan kaldırmaya çalışıyorsunuz. Oyunun detayları için Hunt Horrors of the Gilded Age Tanıtımı yazımız ile daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kendi karakterinizle birlikte toplamda 4 kişilik bir grup oluşturarak yaratıkların bulunduğu bölgelere baskın düzenliyorsunuz. Burada en önemli detay, ekibinizle sistemli bir şekilde aksiyon içinde yer almanız. Sürekli birbirinizi kollamalı, eş zamanlı hareketlerle bireysel girişimlerden olabildiğince uzak durmalısınız.

Hunt: Horrors of the Gilded Age harita yönünden de bazı farklılıklara sahip. Random senaryo üreten sistem sayesinde aynı haritada oynadığınız her oyunda farklı durumlar ile karşılaşıyorsunuz. Bu da oyundan sıkılmanızı ve aynı olaylar ile karşılaşmanızı engelliyor. Harita sisteminde bulunan diğer önemli bir özellik ise haritanızın tüm dünya olması. Haritalarda yapacaklarınızı tamamladıktan sonra dünyanın farklı kesimlerinde yer alan bölgelerdeki haritalara yönlendiriliyorsunuz. Her bölgenin kendine özel karakteristik özellikleri ve çeşitli ortamları bulunmakta.

Oyunda dekor ve objelerin kırılabilir olması fstratejik bakımdan farklı hamleler yapmanıza olanak sağlıyor. Mesela yaratıkların konuşlandığı bir kampta etrafı aydınlatan lambaları patlatarak ortamı karartabilir,  hedefe daha çok yaklaşarak hızlı baskınlar yapabilirsiniz.

Hunt: Horrors of the Gilded Age Tanıtımı

Hunt: Horrors of the Gilded Age Tanıtımı

Sınıf sisteminin bulunmadığı Hunt: Horrors of the Gilded Age‘de kadın yada erkek karakter oluşturabilir ve herhangi bir standarda mecbur olmadan istediğiniz silah-yetenek türünde uzmanlaşabilirsiniz. Özel yetenek detayı her ne kadar netleşmiş olmasa da geliştirici ekip bu özelliğin pre-alfa testlerinde kullanılabilir olacağını belirtti.

Hunt: Horrors of the Gilded Age‘de dikkat çeken diğer bir özellik; yeniden dirilme. Oyun sırasında ölürseniz bir nevi tutsak durumuna düşersiniz. Her ne kadar harita üzerinde rastgele bir noktada tekrar dirilseniz de takım arkadaşlarınızdan birinin yardımı olmadan özgür kalamaz ve oyuna devam edemezsiniz. Tutsaklık, kimi zaman bir tabutta kilitli kalma, kimi zaman ise elleriniz ve ayaklarınız bağlı olarak bir direkten sarkıtılma biçiminde olabiliyor. Haritaya göre değişiklik gösteren bu detay oyundaki takım oyununun önemini bir adım daha öne çıkartıyor.

Beta testleri süren Hunt: Horrors of the Gilded Age ile ilgili gelişmeleri Oynanacak Oyunlar sayfasından takip edebilirsiniz.

Hayatı anime, manga ve oyunlardan oluşan asosyal kişi.

Bunu Beğendin Mi? Oyunu Ver!

0 0

Kayıp Şifre

Lütfen kullanıcı adını veya e-postanı gir. Yeni bir şifre oluşturmak için gerekli talimatları e-posta ile alacaksın.